Grāmatu iegāde amazon.com

Nekad neesmu iepirkusies amazon.com, bet tagad vajag un ir neskaidrības:

1. Vēlos pirkt grāmatas, un saskāros ar to, ka piedāvā pirkt lietotas grāmatas lētāk nekā jaunas. Kādā stāvoklī ir tās lietotās grāmatas? Tās nāk no cilvēkiem, kuri agrāk pirkuši un tagad grib pārdot? Jūs labāk pirktu jaunas vai lietotas?
2. Vēlos pirkt dažādas figūriņas, bet tur nav norādīts figūriņas materiāls un izmērs - augstums, tā ka grūti saprast cik lielas reāli viņas ir dzīvē. Tas ir ok!?
3. Ir opcijas Address Line 1 un Address Line 2 - man ir tikai viena adrese, ar to ļaus pirkt?
4. Kas ir ZIP ailītē jāraksta?
5. Vai pirkumi atnāks pa pastu? Cik ilgā laikā?

Jautājumā par grāmatām, lūdzu, pasakiet savu pieredzi - nevaru izlemt pirkt jaunas vai lietotas grāmatas!?

tiu (2014-11-20 15:03)      Kaut kad mēģināju, tas gan bij pasen atpakaļ. Nevarēja tad. Lietotās no Amerikas nesūtīja šurp.
Ar jaunajām arī ir svarīgi, lai tās būtu Eiropas noliktavās. Ja no Amerikas, tad var sanākt, ka vajadzēs atmuitot.
Atnāks pa pastu. Viņu norādītajā laikā. Un vēl piedevām tur ir izvēle. Vai paātrināti sūtīt jeb standartlaikā. Atšķiras cena. Vispār tur var ļoti labi sekot līdzi, kādā stadijā patreiz prece atrodas.

Polus (2014-11-20 15:12)      1. Lietotām grāmatām ir norādīts to stāvoklis jeb condition - "Good", "Like new" utt. Parasti šie norādījumi ir objektīvi, turklāt tur nereti ir arī norādīts, ja grāmatā, piemēram, kāds ir rakstījis piezīmes vai ko tml. Esmu pircis daudz grāmatu, kuras it kā ir lietotas, bet realitātē to ir pat grūti konstatēt. Neredzu iemeslu pirkt jaunu, ja grāmatu labā stāvoklī bieži var dabūt vien par piegādes izmaksām.

Amazon.com gan būs pietiekami daudz uzņēmumu, kuri uz Latviju preces nesūta, tāpēc parasti iepērkos amazon.co.uk (lai gan kaut kas ir nācis arī no amazon.com). Amazon.co.uk populārākie grāmatu tirgotāji - Book Depository, World of Books utml. visi preces piegādā arī uz LV.

3. Jā, domāju, ka ļaus pirkt arī ar vienu adresi. Neatceros, ka būtu izmantojis divas.

4. ZIP ir pasta indekss. Amazon.co.uk būs prasīts postcode.

5. Jā, varēsi saņemt tuvākajā pasta nodaļā. Piegādes laiks ir dažāds - atkarībā no tā, kur/ko pasūti. Grāmatu no UK esmu dabūjis 3-4 dienās ar standarta piegādes veidu. Pagājušajā nedēļā saņemto grāmatu piegādes laiks bija ~nedēļa - 1,5 nedēļas.

Jason (2014-11-20 15:34)      1. Stāvoklis var būt jebkāds.
2. Tas nav ok. Var sanākt, ka saņem preci, kuras izmēri neatbilst gaidītajam.
3. Jā, ar vienu adresi pietiek.
4. Šķiet, ka pasta indekss.
5. Kā kura firma sūta, tāpat atkarīgs no tā, vai tiek izmantots parastais pasts vai kurjerpasts.

agents (2014-11-20 15:34)      Vēl ir variants, ka Tu savā planšetē uzliec Fastr books aplikāciju un par 4 euro mēnesī lasi grāmatas uz nebēdu.

Andriso (2014-11-20 15:50)      5) 27.augustā pasūtīju, 29.augustā ap pusdienas laiku kurjers zvanīja, ka būs pēc stundas. Vēl pēc nedēļas atnāca ieturētā drošības par it kā nenotikušo atmuitošanu no ASV

dzjuuda (2014-11-20 16:52)      Par adresi - tas nav domāts tā, ka personai būtu divas adreses, bet tā ir vienkārša formalitāte
(personīga UK pieredze).
Parasti šīs adreses līnijas "lieto" tā, ka pirmajā raksta mājas nummuru, ielu; otrajā pilsētu, apgabalu, un ZIP kods - jā, tas IR pasta kods.

Samurs (2014-11-20 19:23)      Ja tiek domāts par daiļliteratūru, tad ieteiktu apsvērt tajā pat amazon iegādāties Kindle (vismaz Paperwhite). Kombinācijā ar Calibre softu - pa rokai būs visas mīļākās grāmatas (tiesa, vairāk citvalodās). Sliktā lieta - var aizmirst, kur ir lādētāja vads...
Tehniskajai literatūrai, pdfiem īsti labs gan nav - tam planšete.

PinkElephant (2014-11-20 19:28)      Par pirmo jautājumu - kā kuro reizi, bet var pirkt arī lietotas. Nu tas, ja patīk papīra grāmatas, kā man. Īpaši tajos gadījumos, ja jauna maksā pāris simtus eiro, piemēram, laba līmeņa juridiskā literatūra.
Starp citu, ir tāds abebooks.com - tur arī jaunas grāmatas var dabūt par labākām cenām kā amazonā. Arī piegāde bieži vien lētāka, bet tur jāskatās, jo AbeBooks ir tāds kā grāmatu eBay - tur ir daudz pārdevēju.

janisb (2014-11-20 21:24)      Lietotas ļoti iespējams nopirkt neizdosies, jo lielākā daļa "apakšpārdevēju" tās nesūta uz lv.

=>Samurs PDFus sākumā jakonvertē ar Mobipocket Creator 4.0 Publisher Edition (bezmaksas softs) pēc tam var vēlreiz ar Calibre. Protams, ja PDF skanētais tad tikai FineReader līdzēs...

PinkElephant (2014-11-21 10:38)      janisb, Abebooks savukārt (parasti) sūta arī uz LV (gan jaunas, gan lietotas)

Eleste (2014-11-23 16:08)      Iesaku bookdepository. com, liela izvēle, bezmaksas piegāde, ļoti ērts un vienkāršs.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu