Pirkumi internetā no ASV - pieaugošas piegādes izmaksas

Situācija samērā interesanta, nesaukšu veikala nosaukumu (bet nav nekāds kaktu kantoris) lai šos nekompromitētu, jo nejūtos īpaši apkrāpta, zināju uz ko gāju, un ar amīšiem kā redzu ir jābūt īpaši uzmanīgiem.
Tātad pirmais pirkums par 50USD + piegāde 11USD (oho, tikai!), kuru jau laimīgi saņēmu, otrais pirkums par 78USD + piegāde 75USD (oho, un pilnīgi bez nekādiem paskaidrojumiem uz maniem jautājumiem kāpēc tik krasi tā kāpusi!). Mana versija ka pārdošanas aģents nav bijis dižs ģeogrāfijā un no USPS (United States Postal Service) pamatīgi dabūja pa galvu par tik mazu ciparu pirmajā pirkumā piegādei uz Austrumeiropu, un ar otrās piegādes augsto ciparu vienkārši centās glābt situāciju, bet ko viņš būtu darījis, ja es nebūtu veikusi otro pirkumu... Pietam zīmīgi ka viņi no kartes naski noņem pirkuma summu, tad uz e-pastu paziņo piegādes summu, kuru gaida lai e-pastiski apstiprina, tikai tad noņem no kartes, ja to neapstiprini, tad atceļ visu pasūtījumu, cik noprotu pirkuma summu neatgriežot, tik interesanti kā to juridiski pamatojot, varbūt es kļūdos, un tomēr atgrieztu... Nu kautkā tā...
Varbūt padalaties, ja kādam ir līdzīga pieredze, vienkārši interesanti...

av2  2 1 nu suutiissana no ASV uz LV nekad nau bijusi leeta, Un nekad zem $50 nebuus.

krumins  1   Man ir bijis arii leetaak tas atkariigs no pakas lieluma bet vispaar pirms maksaat vajag skatiities cik maksaas piegaade es taa jau vairaakas reizes esmu atteicies no pirkumiem....

aroganis  3 1 Būs aitas- būs cirpēji
Baznīcā pat muļķis pērinu dabūs.

Palasi latviešu sakāmvārdus par brīvu starp citu:)

Muukene      Saņemu pakas no ASV ar USPS, maksa no 10$ par nelielu paciņu līdz 60$ atkarībā no paciņas summas.

Mavs    1 Pamēģini to pašu paciņu aizsūtīt atpakaļ no Latvijas uz ASV - būs visi 100$ ! :D

Brīnos par to, kā no Ķīnas nāk pakas par samērā smieklīgiem piegādes izdevumiem.

Emma45    1 No visurienes, pakas uz LV ir gandrīz uz pusi lētāk sūtīt nekā otrādi, pie tam tur pasta darbinieki pa sūtījumu neložņā, atnes aizvērtu paku un nosūti, tikai LV tā var rīkoties.
Laikam mūsu pastniekiem darba algas 2x lielākas nekā citu zemju, jo viss pārējai taču pie mums maksā kā ārzemēs.

joens      Kaut man pieredze pirkumos no USA minimāla, tomēr rādās redzama kautkāda pārdevējkantora nosliece uz mānīšanos (es tā korekti izsakos, jo atteikšanās atgriezt pirkuma summu, ja klients nav apmierināts ar vēlāk parādījušos piegādes cenu, jāsauc par krāpšanu). Ņemot vērā, ka, visticamāk, alternatīvu šai bodei ir kādi pārdesmit tūkstoši, neredzu iemeslu spītīgi turēties pie tās. Normāliem pārdevējiem ir jau gatavi izcenojumi sūtīšanai uzdajebkurieni. Vēl - var vienmēr pats ieiet USPS (vai DHL :) ) lapā un sarēķināt, cik maksātu piegāde.

Tikai ūberunikālu lietu ir jēga pirkt ar piegādi, kas maksā dārgāk par pašu preci (uzreiz atmetīsim mantas par $1, jo tik lēta piegāde nemēdz būt).

Tā kā muita sākotnēji lieliskos pirkumus no USA spēj sabojāt pamatīgi, dodu priekšroku EU veikaliem (to, ko tiešām izdevīgi, neskatoties uz papildizdevumiem, pirkt USA, man nemaz nevajag).

neko      Nu un kas tur nesaprotams par cenām? Kāds ir Latvijas pasta un kāds Ķīnas pasta kavu pārvadājumu apjoms. Cenā ir milzīga atšķirība, vai tu makā par viena konteinera pārvešanu vai nofraktē uz reiz visu kuģi vai lidmašīnu. Jo lielāks apjoms, jo zemāka cena. Piedevām Ķīnas pasta rīcībā ir savi kuģi un savas lidmašīnas, jo viņiem ir lielākais kravu apjoms pasaulē. Pie LV apjomiem uzturēt savus kuģus vai lidmašīnas ir vienkārši nerentabli. Visi loģistikas pakalpojumi ārpus LV tiek pirkti un par augstām cenām, jo apjoms mazs. Tas pats attiecas uz ASV.

"No visurienes, pakas uz LV ir gandrīz uz pusi lētāk sūtīt"
Nav taisnība; paka no Vācijas vai uz Vāciju sūtot ar DHL maksā tieši tā pat. Nav viņu cenrādī atšķirības atkarībā no sūtīšanas virziena. Vienkārši nevajag izmantot visādu kaktu kantoru kā Latvijas Pasts pakalpojumus.

Mavs      Mans piemērs "iz dzīves" :
Lai aizsūtītu kravu no Rīgas uz Helsinkiem, izdevīgāk ir pasūtīt pārvadātāju Helsinkos, nevis Rīgā. Kaut gan - viens un tas pats pārvadātājs.

Par DHL nepiekritīšu neko - varbūt tagad ir mainījies, bet agrāk cenas atšķīrās. Motivācija - "dažāda tirgus situācija Latvijā un Vācijā" Protams, ka dažāda :D

Bazhix    1 Tā pati sūtīšanas metode? :)
Es ar šitā uzrāvos, kad pirmo reizi pasūtot bija normāli 20usd, kamēr otro reizi 87usd. Izrādās, otrajā reizē bija cita piegādes metode, kas iekļāva arī muitas izdevumus :)

janisb      Ja nepatīk piegādes cena tad nepērc. Netā iepērkos vairāk kā 15 gadus un ne reizi nav bijušas problēmas ar piegādes maksas nepamatotu paaugstināšanu. No USA gan pēdējā laikā sūtu reti, padārgi maksā sūtīšana un nemode pavadzīmes pie sūtijuma likt, reizēm nākas muitu nomaksāt. No USA lētāk sanāk reshipot - sākumā draugam valsts iekšienē, jams pareizi pārformē paciņu un pārsūta tālāk :D

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu