Elektrības cenas

Hei, visu zinošie oho eksperti, vai kāds ir izpētījis, vai LV arī ir nozīme biržas cenām attiecībā pret elektrības lietotāju parasto? T.b., vai ir nozīme, kādā diennakts laikā vairāk patērē elektrību? Zinu, ka citās valstīs tā ir, ka var, piemēram, lielos patēriņus, kā trauku mašīnu, veļas mašīnu, darbināt naktī un maksāt mazāk.

CoCoSan    2 Oho zinošie eksperti skaidro, ka elektroenerģijas tarifu nosaka noslēgtā līguma ar patērētāju saturs. Katram komersantam ir savi piedāvājumi un nosacījumi, bet idejiski jābūt alternatīvai dinamiskais un fiksētais tarifs. Un kā būtu uzzvanīt vai uzrakstīt jau esošajam vai eventuālajam energokomersantam, lai uzdotu šo jautājumu?

EleonoraRuzvelta    1  foto izvēlēties biržas variantu pats elektrum neiesaka ! Latvijā nav tas nakts lētākais tarifs ! Ir piedāvātie varianti + kādi citi jaunie elektrības piedāvātāji.

anis      Pie mums viss,kā pie cilvēkiem... Kam ir tam ir,kam nav,tam jāiegādājas...
Atkarīgs no skaitītāja un līguma.

langstins      Krievu laikos...naktī siltumnīcas kurināju par 2 kapeikām...
Vairāk tērē-mazāk maksā.
Tā ir arī veikalā-jāpērk divi trimeri,kūpinātavas,vannas---Patīk!

janisb    2 Lai tiktu pie biržas cenām ir jābūt "viedajam" skaitītājam, ja tāds ir tad var izklaidēties, tikai jāņem vērā
1) vai nav līgums ar piegādātāju par konkrētu termiņu, līgumsodi parasti ir diezgan drastiski, īpaši TETam
2) ja tuvojas beigas līguma termiņam, tad jāņem vērā ka pēdējā mēnesī var mainīt tikai plānu, piegādātāju var nominīt tikai mēnesi iepriekš, piegādātāji mēdz maldināt klientus par pārslēgšanās termiņiem minot tikai plāna mainīšanas termiņu
3) biržas tarifs šobrīd ir lētāks nekā ilgtremiņa piedāvājumi lielākajai daļai, īpaši jaunajiem klientiem

Sanija_    1 Kāpēc jāslēdz līgums ar TET? Ir igauņu Enefit un Alexela. Pie viņiem arī var noskaidrot līguma nosacījumus. Ir mēneši, kad biržas cena augšā, bet ir arī lētie mēneši.

janisb    1 =>Sanija_ Par Alexela nezinu, nav pētīts, bet Enefit tarifi, kopš cenas uzlēca, maigi izsakoties nav koknkurētspējīgi, plus bonusā iekasē 2eur apkalpošanas maksu

Sanija_    1 Alexelai nav apkalpošanas maksas, šis ir pats izdevīgākais piegādātājs. Ja ir biržas tarifs, tad tas ir risks jebkurā gadījumā.

AivarsN      Vai tad pie paša ražotāja un piegādātāja nav lētāk, kā pirkt caur starpniekiem?

janisb      =>Sanija_ Apskatījos Alexelai garantētā cena pa 1kw 0.30572, man elektrumā 0.15899, tas gan pastāvīgajiem klientiem, staigātājiem jāņem birža, līdz brīdim kamēr nostabilizēsies pasākums...

zigmars_uk      Man šķiet, ka labāk tērēt fiksētu summu par saules baterijām! Fiksēts vai biržas, tāpat samaksāsi tik, cik tas maksā! Neviens ilgstoši nevar strādāt mīnusos.

janisb      =>zigmars_uk biržas tarifu gadījumā, elektrumam šogad staigā ~ no 13..15 centiem par kwh vidējais mēnesī. Saules baterijas protams ir ok bet iesākumā 10k jāiegulda, ja tāda piķa nav vai dzīvo daudzdzīvokļu mājā, tāda opcija nepastāv.

zigmars_uk      Ir arī mazākas summas par 10k. Daļu valsts kompensē. Sistēma atmaksājas 5-10 gados. Pēc tam ir vēl daudzi gadi bezmaksas elektrības... Nākotnē elektrība nepaliks lētāka. Saules baterijas ļauj cenu noiksēt kaut kādā saprātīgā līmenī. Plus elektrību var izmantot arī mašīnas uzlādē.

janisb      => zigmars_uk šā brīža saules baterijas ~10 gados izstrādā savu resursu, tādu setup kas atmaksājas 10 gados nemaz nav jēgas likt...

zigmars_uk      Jāni, Tu nezini, kāda būs elektrības cena pat pēc gada... Kur nu pēc 10 gadiem.

Ezjule      Man viens līgums pēc biržas cenas pie Alexelas. Rupji izdalot maija rēķina gala summu ar izlietoto kwh skaitu sanāca 0.27255 Eur par 1kWh . Dēlam otrs līgums ar Elektrum dinamiskais tāpat izdalot gala summu ar izlietotās elektrības daudzumu sanāk 0.2902 Eur par 1kWh.

armanija      Ir maistari, kas ar šādām klapatām ņemas...
https://www.ss.com/msg/lv/work/i-search-for-work/electrician/Un8AGkprRVg=.html?1708530903
2024-02-21 17:57

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu