Dzīvokļa izīrēšana

Dzīvokļa izīrēšana - jautājumi un diskusijas

Kur internetā likt reklāmu? (10)
Gribu palīdzēt paziņai/ārzemniecei izīrēt dzīvokli. Kur lai tagad atrod īrnieku, ja ap ss.lv tāda jezga un VIDs arī tur pastiprināti uzdarbojas. Kurās grupās Facebook ir visjēdzīgāk reklamēties? Paldies!
Kāpēc gan nebaidīties, ja VID ar izstieptu roku stāv pie izīrētāja durvīm, kurš šo dzīvokli nopircis par savu naudu, maksā attīstītāko valsti līmeņa NĪN, tak nē, VIDam vēl vajag. Vai pie mums tik bagāti īrnieki ka jāplēš no viņiem vēl 20%/ 10 tūlīt jau beigsies/, jeb saimniekam jāizīrē par kapeikām, laižot savā īpašuma kas zina ko, riskēt ar savu mantu jau tā par smiekla naudu. VIDs dara visu, lai dzīvokļi stāvētu tukši, tad var izspiest lielāku NĪN.
Tikai FB arī sēž VID agenti, to jāpatur prātā. Bez VID dalības, tikai mutiski var izplatīt ziņu.Un arī tad nezini, kurš stučī.
Grupās ar atbilstošu nosaukumu. Ieliekot atslēgas vārdus Facebook meklētājā, parādās visas atbilstošās lapas - var palasīt lietošanas noteikumus, darbības rādiusu un biedru skaitu grupā. Attiecīgi izvēlēties, kurai no grupām pievienoties.
Es gan teiktu, ka no VIDa briesmīgi baidīties nevajadzētu.
VID banda ir par slinku,lai ietu kādu meklēt.Visa jezga ap viņiem, liela brēka maza villa......darbības imitācija....... Tak buutu te aprakstiijusi dziivokli, cenu un kaads atsauktos...

FB ieraksti sludinaajumu savaa lapaaa un izsuuti saviem draugiem, lai nosheero.
Labaak tachu izziireet kaadam drauga draugam nekaa pilniigi svesham no ss.
Reklama.lv ja tik izmisiigi veelies iziireet sveshiem cilveekiem...

Var aizsuutiit 1 cilveekam no LV...lai tas noshero saviem 100 draugiem, kas savukaart nosheeros saviem 100 draugiem....un rezultaataa Tu redzeesi kjeediiti, kas savieno cilveekus un vareesi uzprasiit kas tas pa cilveeku, vai vinjai var uzticeeties vai vinhs ir maksaatspeejiigs utt.
··· Dzīvokļa izīrēšana: Kur internetā likt reklāmu? lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Īrnieks zog, ko darīt? (31)
Jautājums - kā rīkoties, ja esmu pieķērusi, ka mans īrnieks zog? Izmest jau nav liela māksla, bet varbūt ir kāda cita iespēja? Paldies par reāliem padomiem un lūdzu bez liekiem " uzbraucieniem " un " gudrībām" .
Ja negribas mest ārā, tad nošauj, izžāvē un ieliec stūrī kā pieminekli. Kā brīdinājumu citiem īrniekiem kas var notikt ar zagļiem : )))) AnnaG, kur ir teikts, ka zog viņas mantas? Varbūt benzīnu benzīntankā, varbūt trolejbusā no somiņām velk laukā naudasmakus, varbūt viņš apzog brūtes, kuras pa nakti atved? Kā Tu noteiksi, cik šajos gadījumos viņai pielikt pie īresnaudas? Negribi izmest zagli?
A bet lūdzu, - pielīmē viņu ar superlīmi pie grīdas. Nebūs jāizmet un arī pārmācīts būs. Vismaz nezags kamēr pielīmēts pie grīdas būs.

Šito naivumu! - zagli pārmācīt! Vēl viņam ētiku var pamācīt un etiķeti...
Nijolei tik jautājumi un uzbraucieni. Un kur sīkāki paskaidrojumi tiem, kuri grib zināt precīzi, kas un kā un tikai tad dot gudrus padomus? Zog, ko?

Vispaar normaali cilveeki sleedz Liigumu ar iirnieku, kur nosaka atbildiibu par mantu un, kas, kur, kad ...
··· Dzīvokļa izīrēšana: Īrnieks zog, ko darīt? lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Pazuduši īrnieki - ko darīt? (16)
Pirms 5. gadiem izīrēju dzīvokli, īres līgums bija uz 2. gadiem un ja neviena no pusēm neiebilst līgums automātiski turpinājās uz vēl 2. gadiem. Nu jau teju kā gadu īres līgums nav spēkā, par cik pati dzīvoju ārzemēs un ...
Tas ir nonsens. Cilvēkam nav SAVA dzīvokļa atslēgu. Jebkurā īres līgumā būtu jābūt punktam, ka saimnieks reizi mēnesi nāk apskatīt, vai viss ir kārtībā. Varbūt tur audzē marihuānu, vai kāds līķis guļ.
Bet cerēsim ka šeit esošie juristi sniegs pareizo atbildi.
Kas ir piektie gadi un kas otrie?

Ja īrnieks ir pārtraucis lietot īrētās telpas, tad loģiski, ka komunālos nemaksā. Vai vari piedzīt - kas rakstīts spēkā esošā īres līgumā (ļoti vēlams, ierakstītā ZG)?
14:34 - pie viena aplasa īrniekam piederošās vērtīgākās mantas un izvieto dažādos lombardos un citās jaukās vietās. Es rakstītu iesniegumu policijai pēc pirmās namīpašnieka šādas vizītes un pierādi, ka man nebija tie briljanti. Veca_Piepe ... parādi LR likumdošanā, kur ir atļauts īpašniekam ieklūt savā īpašumā, bet īrnieka atļaujas????

Pēc esošās likumdošanas Tu pat elpot nedrīksti sava īpašuma tuvumā:)
" ka Lv civillietas ir no tiesas gauzjam beediigi nesakaartotas, "/c/
Kāpēc nesakārtotas, pat ļoti sakārtotas. Īrniekam ir 10 x vairāk tiesību nekā īpašniekam. Tam tikai pienākumi.
Varētu vēl saprast, ja īres cenas būtu Eiropas līmenī, bet par tām kapeikām, ko saimnieks dabū, galvassāpju vairāk kā vajag. Šis bizness pateicoties tam, ka pie šo likumu izstrādes un kontrolēšanas atrodas nelatvieši, ir vairāk ar mīnus zīmi.
Protams, NĪN ir tik augsts, ka cilvēks spiests kaut ko izīrēt, lai vismaz šogad spētu nomaksāt nesaprātīgos nodokļus un komunālos maksājumus. Bet kas būs pēc gadiem 5,kad apdriskās vai izdemolēs īpašumu, cilvēkam nav iespēju plānot, jo jāizdzīvo ir šobrīd.
··· Dzīvokļa izīrēšana: Pazuduši īrnieki - ko darīt? lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Tūristi kaimiņos (14)
Vēlos noskaidrot, vai drīkst kopīpašumā (daudzdzīvokļu nams) kaimiņš, kuram pieder divi dzīvokļi šajā namā izmitināt ārvalstu tūristus īstermiņā? Man ir bail, regulāri nepazīstami cilvēki kāpņu telpā. Runā ...
Vienīgais, ko kaimiņam jādara - jāreģistrē saimnieciskā darbība. Dzīvoklis ir viņa īpašums, ja grib, izīrē, ja grib, pats dzīvo, ja grib, pārdod. Un tieši to pašu vari darīt ar savu dzīvokli. Pilna rīcības brīvība.

Manā kāpnu telpā bieži var satikt nepazīstamus cilvēkus - neesmu ar visiem iepazinusies un to nevēlos; runā svešvalodā - pārsvarā krievu valodā. Dažkārt trokšņo un izklaidējas. Un arī es viņiem esmu nepazīstams cilvēks, runāju priekš viņiem svešvalodā - latviešu, dažkārt trokšņoju un izklaidējos. Kaut kā sadzīvojam, nevienam nekas nav nokritis...
Tikai neaizmirsti, ka ņemot vērā Kokotes ieteikumus, Tev būs vien turpat jādzīvo!:) Ar šo jautājumu vari vērsties Ieņēmumu dienestā :) Par trokšņošanu pie pašvaldības policijas ar iesniegumu. Tas tā, ja Tev nav citu iespēju kā izklaidēties, arī šis ir variants. "Pirmām kārtām, kā tas frukts dabūja to gatavu uz kopīpašuma, nesaskaņojot ar citiem?"
nepretendējot uz plašām zināšanām, vnk pēc manas saprašanas, nams ir kopīpašums, bet dzīvokļi ir privātīpašums. ne tā?
LVportāls un īpaši cienījamais V.Peipiņa kungs laikam nebūs pats uzticamākais informācijas avots.

Ja izlasām gan Peipiņa VIEDOKLI, gan likuma pantu, uz kuru apsaimniekotājs atsaucas, redzēsim, ka pantam ar viedokli nav nekāda sakara. Dzīvokļu īpašnieku kopība lemj par jautājumiem, kas attiecināmi uz kopīpašuma lietošanu, kā minēts tajā pašā viedoklī, arī grāmatvedības veikšanu no dzīvokļa ar pārējiem dzīvokļu īpašniekiem saskaņot nevajag, jo kopīpašuma lietojuma īpatnības nemainās, izmaksas nepalielinās.

Uzņēmumu reģistrs arī apliecinājumu par piekrišanu reģistrēt juridisko adresi prasa tikai no īpašnieka, nevis no dzīvokļu īpašnieku kopības. Arī likms.
··· Dzīvokļa izīrēšana: Tūristi kaimiņos lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Īres maksa - nodoklis (9)
Ko domajat par to ka iziretajam ir jamaksa no sava dzivokla iekasetas ikmenesha ires maksas kautvai tie ir 50 eiro menesi vel nodoklis. .. .?
Nekādu nodokli nevienam negrasot maksāt. Tas ir mans īpašums, mana māja kuru esmu ar saviem sviedriem cēlis, maksāju zemes nodokli,NĪN nodokli un vēl maksāšu izīres nodokli? Lai viņi apsūkājas. Un ja nav ko darīt tad lai iet strādāt lietderīgu darbu valstij nevis sēž mīkstos beņķos, zirgojās caurām dienām, štuko visādas rebes ko no kā un par ko kā iekasēt.Es nebaroju parazītus, katram pašam jānopelna. Varu savam radam aizdot, iedot bet ne svešai parazītu varzai. Nodokļi ir kas tāds, ar ko laikam vienkārši jārēķinās. Iekļauj nodokli nomas maksā, lai tās ir īrnieka galvassāpes, ne Tavējās. Veic normālu ieņēmumu/izdevumu uzskaiti, katru pēdējo sīkumu, ko pērc dzīvokļa (sava) iekārtošanai, uzskaiti kā izīrējamā dzīvokļa labiekārtošanas izdevumus, veic saminiecisko dabrību ar zaudējumiem un nemaksā nodokli...

Variantu ir gana daudz, tikai vajag saprast, kurš ir izdevīgākais...
Nu daļēji var piekrist. Laikam Zilupē Vai Valkā tas dzīvoklis, ja 50 eiro mēnesī. Domāju, ka nodokļi jāmaksā. jebkurš regulārs ienākums ir nodokļu objekts. arī īre. ··· Dzīvokļa izīrēšana: Īres maksa - nodoklis lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
IIN no īres (11)
Likums Par dzīvojamo telpu īri : Dzīvojamās telpas īres maksu veido: 1) dzīvojamās mājas apsaimniekošanas izdevumu daļa, kas ir proporcionāla attiecīgās izīrētās dzīvojamās telpas platībai, un 2) peļņa. Ja es ...
Vai nebija tā, ka NĪN var atskaitīt tikai tad, ja maksā IIN 23, vai cik tur %, t.i. lielāko nodokli, ne 10% ?? es pat teiktu, ka ne tikai. Ja Tev īrnieks maksās par patērēto elektrību, arī no šīs summas jāveic atskaitījumi VIDam, vai kam, kas tos IIN saņem. Savukārt paļaujoties uz īrnieku, ka viņš regulāri maksās par elektrību arī riskanti, jo FB un grupa čornij spisok arendatorov, kur katru dienu papildinās ar īrnieku uzvārdiem, kuri nemaksā īŗi, iekrāj parādus par komunālajiem pakalpojumiem, it sevišķi, ja izīrētājs neatrodas Latvijā. Jā un Edding Jums ir ļoti precīzi izskaidrojusi Jūsu ieņēmumu un izdevumu daļu, no kuras veidojas peļņas summa un no tās vēlaties vai nē ir jāmaksā IIN. Ir taču ieņēmumi un attaisnotie izdevumi(viss,kas saistās ar NĪ apsaimniekošanu) un no atlikuma maksā-tas ir fiziskas personas saimnieciskās darbības formā. Ja grib maksāt 10%-tad no visiem ieņēmumiem. Sauc tos kā patīk-no summas. Un VIDam nezvani-uzraksti! Teikto nekur nepiešūsi... Mana doma-ja ieņēmumi ir tikai īre,tad 10% ir labi. Ja iekasēsi arī komunālos-būsi zaudētājs. Par apsaimniekošanu ,komunālajiem ko tev piestāda apsaimniekotājs, lai īrnieks norēķinās pa tiešo (nosūti viņam elektroniski to rēķinu,ja nenāk uz pastkastīti papīra formātā).Pēc tam pats sistēmā (piemēram,,kāda ir Rīgas namu pārvaldniekam un citiem, katru mēnesi pakontrolē vai tiek maksāts. Ja tādas sistēmas nav,,nu tad katru mēnesi uzzvani apsaimniekotājam, apjautājies vai šis dzīvoklis ir norēķinājies.
Par elektrību tas pats, ja esi elektrum sistēmā, vari kontrolēt attālināti,vai īrnieks norēķinās vai nē.Latvenergo neauklēsies, ātri būs klāt atslēgt,ja nemaksās!:)
+ Īres līgumā ieliec punktu,,ja īrnieks kādu no šiem maksājumiem kavē ilgāk par 5 vai 10 dienām, tu vari lauzt īres līgumu.Ko tur auklēties,neesi tu tak nekāds labdarības fonds.
Un citi jau te pareiz saka,ka ,ja īrnieks tev apsaimniekošanas rēķinu un elektrības rēķinu (summas) skaitīs tev uz kontu,tad no šīs summas 10% tev būs jānomaksā nodoklī!:)
Ja īrnieks negrib uz 3 vietām skaitīt naudu (Ire, apsaimniekotajs,,latvenergo) nu ,varbūt,viņš ir gatavs tev maksāt papildus 10% klāt pa virsu apsaimniekošanas un elektrības rēķinam!:)
··· Dzīvokļa izīrēšana: IIN no īres lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu