Dzīvoklis

Dzīvoklis - jautājumi un diskusijas

Dzīvokļa iegade ar zemes domājamam daļām. (4)
īpašniekam ir īpasumā dzīvoklis daudzdzīvokļu majā ar zemes domajamām daļām, vai pastāv tada iespēja, ka īpašnieks pārdod tikai dzīvokli, bet zemes domājamās daļas patur savā īpašumā, pieprasot nomas maksu jaunajam ...
Viss ipasums ir kopa,un atseviski pardot dzivokli no zemes nevar.Vismaz kad pati pirku ,zemesgramata nemaz atseviski nevareja neko nostiprinat. Situācijas mēdz būt dažādas. Ja zemesgrāmatā ir ierakstīts dzīvoklis kopā ar dom. daļu no daudzdzīvokļu mājas un zemes gabala, tad atsevišķi zemi pārdot/nodalīt nevar un nostiprinājuma lūgumā jāraksta uzreiz visi zemesgrāmtā minētie dati.
Reti, bet ir bijuši precidenti, kad uz dzīvokli un zemi ir atsevišķas zemesgrāmatas. Par zemes statusu var interesēties privatizācijas aģentūrā. Ja uz dzīvokli un zemi ir atsevišķas zemesgrāmatas, tad visvienkāršāk pirkuma līgumā minēt abus īpašumus kopā, taču nostiprinājuma lūgumi būs divi, līdz ar to palielināsies pircēja notariālie izdevumi.
Dzīvoklis tak nepaliks,starp zemi un debesīm:)....domāju,ka noteikti kopā ar zemi! Kad pirku īpašumu laukos,zeme ir ierēķinata arī zem mājas un nodoklis jāmaksā. Vispār jau ar tādām tiesībām ir liela daļa daudzzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki. Dzīvoklis pieder īpašniekam, domājamā daļa no zemes ir Rīgas domes īpašumā, par kuru ir nomas līgums uz 99 gadiem.
Un kāpēc lai ar privātas zemes īpašnieku būtu citādi ?
··· Dzīvoklis: Dzīvokļa iegade ar zemes ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Piespiedu nomniekiem nebūs jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis par zemi (17)
"No 2015. gada 1.janvāra dzīvokļu īpašniekiem, kuru māja atrodas uz citam īpašniekam piederošas zemes, vairs nebūs jākompensē nekustamā īpašuma nodokļa par zemi maksājums." tā vēstīts Saeimas pēdējā - galīgajā ...
tad, ja viņu māja ir uz svešas zemes, lai izpērk, tad būs par ko maksāt:) Priecājies. Tev tagad nebūs jāmaksā par zemi uz kuras dzīvo. Tikai jautājums,vai zemes īpašniekam dikti gribēsies maksāt pasakaini dārgo zemes nodokli kuru viņš nevar izmantot. Baidos,ka iesūdzot kaut vai Strazbūrā,dabūs atļauju nošķūrēt to būdu un uzcelt savu.
Manuprāt jāmaksā tam, kurš izmanto.
Zemes nomas maksu neviens nav atcēlis, to tāpat būs jāmaksā. Nevarēs prasīt to sadaļu, kas saucās kompensācija par nekustamā īpašuma nodokli. Respektīvi lai viss būtu pēc likuma zemes īpašnieks zemes nodokli maksās pats, bet pacels nomas maksu. Tie paši vēži citā kulītē. postkomunisms arī ir genocīds, loģiski jāpiestrādā, hefny, jaaturpina iesāktais! Citādi tauta atkopsies tik talu, ka vidusslāni ataudzēs, sāks par gudru palikt.... Rīgā, diemžēl, Latvijai atgūstot neatkarību, LNNK in TB valdīšanas laikā, zemi zem daudzzīvokļu mājām šad tad izdevās privatizēt 3. personām, apejot iedzīvotāju pirmpirkuma tiesības. ··· Dzīvoklis: Piespiedu nomniekiem nebūs ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Pārdodu 1-istabas dzīv.un vietā pērku 3-istabu dzīv. (5)
Man ir privatizēts vienistabas dzīvoklis,gribu to pārdot un vietā nopirkt lielāku 3istabu dzīv. 1-istabu dzīv ir pierakstīti divi mani pilngadīgie bērni un viens nepilngadīgs mazbērns. Ir gan pircējs kā arī ir zināms ko ...
1.Uz kā vārda privatizēts, Zemesgrāmatā ierakstīt, tiem arī tiesības pārdot ar pārējo piekrišanu. Pieraksta nav, ir tikai deklarēšanās un tā nedod tiesības uz dzīvokli.
2.Pērc ar notāra palīdzību, par naudas atdošanu noteikti jārunā ar pārdevēju, ja viņš piekrīt uz nomaksu. Ja nē, tad kredītus LV pakaļ met.
Nupat jau vairs nemet tos kredītus.Bet summa nav pārāk liela.Par tēmu- kwintai taisnība. var savākt tos daudzos kredītus, viva, SMS un kādi vēl tur ir, kurus visu laiku reklamē pa TV, rādio, sūta uz e-pastiem biezā slānī. kredītus gan neviens pakaļ nemet! Tos divsimtsēriku naudas pirkumus nevar par kredītiem uzskatīt!
Bankas ar mieru kreditēt tikai likvīdus nekustamos īpašumus.
Tieši mans šīsvasaras gadijums - pārdot var īpašnieks, vai arī pilnvarotā persona. Ja nav visa vajadzīgā nauda, starpību notārs ieraksta pirkšanas - pārdošanas līgumā, un arī termiņu, kurā nauda jāsamaksā. Kamēr neuzrādīsi čekus par samaksāto naudu, nevarēsi izņemt zemesgrāmatu.. Bet ja naudu nesamaksāsi noteiktajā laikā, vari zaudēt visu iemaksāto un dzīvoklis paliks bijušajam īpašniekam.. ··· Dzīvoklis: Pārdodu 1-istabas dzīv.un ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Mājas aukstā ūdens stāvvads dzīvoklī (7)
Dzīvoklī atrodas mājas gavlenais ūdens stāvvads. vai ir iespējams pieprasīt no pašvaldības- ūdenssaimniecības "izcelt" šo stāvvadu koplietošanas telpā? Mums tika atteikts, taču caurule plīsa un radīja zaudējumus vannas ...
Šis stāvvads pieder ēkas kopīpašniekiem (kopīpašums, tāpat kā jumts, ārsienas utt.), attiecīgi par to viņiem arī jārūpējas. Ja rūpes ar līgumu deleģētas apsaimniekotājam, tad viņam. Ūdenssaimniecībai gar šo cauruli bac bekādas daļas, viņu atbildība beidzas ar krānu un ūdensskaitītāju šahtā kaut kur uz (zem) ielas. Kopīpašnieki sanāk, nolemj, nofinansē(!) un cauruli var aiznest kaut uz kaimiņmāju vai fasādē gar ārsienu.

Ja dzīvoklis bija apdrošināts, tad apdrošinātāji tālāk "vainīgo" atradīs.
Izlasi, kas līgumā rakstīts, par kopīpašuma apsaimniekošanu. Ja apsaimniekotājs rūpējas, tad vajadzīgs ir akts par notikumu. Domāju, ka var mēģināt pieprasīt atlīdzināt zaudējumus, kapēc ne? Ja dzivoklis privatizets tad neviens neko neatlidzinaas.Biezi vien privatizetajos dzivokljos remonta laikaa taas shahtas vispaar aiztaisa ciet ka netiek klaat un nevar laicigi noteikt trubas tehnisko stavokli...pashi vainigi.Neticu ka taa trubaa taa pekshnji saplisa...noteikti arii bij pasleepta un puva pamazaam. Šis nu ir koks ar diviem galiem.... par kopīpašumu tev arī ir pienākums rūpēties, un tāpēc pārējie var pat vērsties pret tevi par problēmām kas radušās, jo tu nerūpējies par savu daļu savā teritorijā. Gan jau nenodrošināji apsaimniekotājam iespējas apsekot ūdensvadu? Un pats arī to nedarīji..?
Sakaistā ideja atkratīties no šis atbildības ir realizējam tikai un vienīgi uz tava rēķina un ar citu īpašnieku piekrišanu.
Priecaajies, ka tikai vannasistabaa - ja buutu apskaadeejis apaksheejos kaiminjus, vajadzeetu arii to dziivoklja remontam naudinjas mekleet. Tas ir taadaa gadiijumaa, ja esi dziivoklja iipashnieks. Ja esi iirnieks - vainiigs iziireetaajs, vienalga, kas tas buutu - privaatpersona, firma vai pashvaldiiba. ··· Dzīvoklis: Mājas aukstā ūdens stāvvads ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Nodokļi pārdodot dzīvokli. (18)
Situācija tāda- ir padomju laika dzīvoklis, privatizēts labi sen. Vai pārdodot viņu kāds nodoklis ir jāmaksā?
Precizesu, nevis ienakuma nodoklis, bet kapitalpieauguma nodoklis, un 15%, nevis 24%, un jamaksa ja ipasums ir mazak neka 5 gadus ipasuma un neesi vismaz gadu tur deklarets. Pircējs pērkot maksā nodokli ( kādreiz bija 2% no summas) un nodevas.
Pardevējs maksāja, ja nebija pagājuši 5 gadi kopš dzīvoklis pirkts un tiek pārdots dārgāk kā iegādāts; tad no starpības.
Tavā gadījumā, cik es zinu, nav tev nodoklis jāmaksā. Nekāds.
Jā, Tev būs jāsamaksā nekustamā īpašuma nodoklis, kā arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis 24%. Ar pēdējo ir tā, ka maksā par to starpību, par kuru Tu gūsti ienākumus: teiksim, ja privatizācijas vērtība bija 20 000, bet pārdod dzīvokli par 30 000, tad no starpības - 10 000, jāsamaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis, tie 24%. Šis gan ir ļoti dīvaini, jo pirms pusgada pārdevu dzīvokli, notārs uzsvēra, ka jāmaksā IIN. Likums par iedzīvotāju ienākuma nodokli, 9.panta 33. daļa - ja izpildās nosacījumi, nekas nav jāmaksā.
Par notāru kompetenci... arī labās ģimenēs gadās :)
··· Dzīvoklis: Nodokļi pārdodot dzīvokli. lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Apsaimniekošanas maksa, ja nav parakstīts līgums (18)
Situācija sekojoša. Nopirku dzīvokli, kuru apsaimnieko pašnodarbināts nekustamā īpašuma apsaimniekotājs. Nekādu līgumu par apsaimniekošanu neesmu slēdzis, jo piestādītais rēķins ir acīmredzami neadekvāts - māja netiek ...
Pirmkaart, man jau liekaas, ka sapraatiigs cilveeks pirms peerk iipashumu, noskaidro, kaadi ir visa veida maksaajumi.
Jo ir stulbi nopirkt nekustamo izsolee un peec tam gausties, ka luuk maksa par apsaimniekoshanu ir dikti augsta. Var padomaat, ka kaads ar plinti staaveeja izsolee klaat.
http://www.likumi.lv/doc.php?id=193573

10. pants: (2) Dzīvojamās mājas īpašnieks uzdod pārvaldniekam pārvaldīšanas uzdevumu, rakstveidā noslēdzot ar viņu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas līgumu (turpmāk — pārvaldīšanas līgums). Dzīvokļu īpašnieki pārvaldīšanas līgumu slēdz saskaņā ar dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu, kas pieņemts likumā par dzīvokļa īpašumu noteiktajā kārtībā. Noslēgtais pārvaldīšanas līgums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam.

Detalizēti iepazīsties ar 11. pantu.

P.S. Par to, ka tas 55% īpašnieks nav saistīts ar apsaimniekotāju, man nebūtu ilūziju. Shēma ir klasiska. Nesen skatījos dzīvokli centrā - viss izskatījās labi līdz brīdim, kad uzzināju, ka tur ir tieši tas pats - 1 īpašniekam pieder >50% dzīvokļu. Skaidrs, ka nebūtu ilgi jāgaida līdz brīdim, kad pienāktu rēķins par, piemēram, ārdurvju nomaiņu par 10k Ls. Cīnies, nekas cits neatliek.
Nee nebusi. Jo pats nostiprinaaji ZG, gadu veelaak, lidz ar to tiesa var pamatoti uzskatit, ka esi nosledzis viltus ligumu, lai izvairiitos no parada nomaksas.. Vou... izskataas , ka man arī viss shis veel priekshaa... jo viens kaiminjsh cītīgi vēlas tikt par apsaimniekotāju... un jaa tam jau pieder 50% maajas... (2) Ja vienam dzīvokļu īpašniekam pieder vairāk nekā puse no dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļiem, balsojot viņam ir 50 procenti balsu no visām dzīvokļu īpašnieku balsīm.

Šis te nav kaut kā piemērojams? Ka līgums ar apsaimniekotāju noslēgts nelikumīgi. Ar 50% ir par maz, lai vienpersonīgi pieņemtu lēmumu, vajag vēl vismaz kādus 0.0001%.
··· Dzīvoklis: Apsaimniekošanas maksa, ja nav ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Citu dzīvokļu īpašnieku nesamaksāto rēķinu jeb parāda nomaksa (19)
Mājas apsaimniekotājs izrakstītajā rēķinā liek maksāt citu parādu. Līdz šim biju domājusi, ja kāds nemaksā par komunālajiem pakalpojumiem, var vērsties tiesā par parāda piedziņu pret nemaksātāju. Biju pārsteigta, kad ...
No otras puses, kur lai apsaimiekotajs to naudu lai ņem, ja no parādnieka nav ko piedzīt?

Parasti, apsainiekotājs parādus sedz no uzkrājuma un remontu fonda, neviss liek maksāt papildus...

Es tādus papīrus neparakstītu....
Māja pieder Tev (kaut kāda daļa, skaties ZG), attiecīgi noplūde pagrabā ir vistiešākajā veidā Tava daļa. Tāpat kā caurums jumtā, kaimiņa nelikumīgi aizstiklotā lodžija utt.

Apsaimniekotājs ir mājas īpašnieka kalps, bet praksē šiem kaut kā ir izdevies kļūt par kungiem.
Nu ko gan tikai neizdomā tie apsaimniekotāji! Pašiem ar sapratni par to, kas ir kas, nav lielas nojausmas un, izmantojot demgoģiju, muļķo cilvēkus. Parāds ir jāmaksā tam, kurš ir parādā un citus nevar piespiest to darīt, ja vien paši nepiekrīt. Apsaimniekotāji slinko un parādus nepiedzen, pat netaisās to darīt, jo tas nav viegli (laiks, izdevumi utt), vieglāk paprasīt no tiem, kas neko nesaprot no apsaimniekošanas darba specifikas. nav pieredze,bet domāju tas nav likumīgi,nu kapēc man jāmaksā piem.tavs parāds/nesaprotu?
jāsasauc mājas sapulce,jāraksta tiesā iesniegums no iedzīvotājiem,bet pirms jābrīdina apsaimniekotājs,ka tā rīkosieties.
Manam dēlam jau šoziem tā bija - rudenī pirms apkures sākšanās atsūtija parakstīt papīru , ka piekrīt katru mēnesi maksāt + 17,00ls kaimiņu parādus . Pēc tam varōt sniegt tiesā un atgūt šo naudu !! Ja neparakstīs , tad apkures nebūšot ! Tomēr šo papīru bija parakstijuši vairāk kā 50 % iedzīvotāju un viss notika - apkure bija un 17 ls arī katru mēnesi pie rēķina .. Ar ko tieši tiesāties , to neviens konkrēti nepaskaidroja . Pati biju pie apsaimniekotāja slēgt līgumu ( uz pilnvaras pamata ) , tad nekas tāds netika pieminēts , tas bija jau vasarā .. ··· Dzīvoklis: Citu dzīvokļu īpašnieku ... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu