Puķes

Puķes - jautājumi un diskusijas

Kur Vidzemes priekšpilsētā ir ziedu vairumtirdzniecības bāzes? (10)
Vai kāds nepateiks ziedu vairumtirdzniecības bāzes adresi,šaipus Daugavai Vidzemes priekšpilsētā,ļoti vajag?
mani var sabljaut PK 24/7. JA grib.

rozes atradiisi arii pie centraaltirgus, ja gribi labas, nenjem leetaas2 kraasu. ja gribi baltas, njem hampaniesha kraasas avalanche wrapos pa 10. kaati 1.10cm. nokondicionee maajaas atnesusi noskjel sliipu kaatu un ieliec paaugstaa uudenii, satiitas papiiraa. bez pleeveem. ja peerc svaigaas, atceries-vinjas ir bijushas kastees vismaz 4 dienas un vinjaam no kaata jaanoskjelj vismaz 3 cm un jaadod daudz uudens.
Teikā, Kuršu ielas sākumā, netālu no krustojuma ar Lielvārdes ielu- ieeja/iebraukšana no pagalma.:) kuršu 3, ja vajag mob. bāzes varu uzrakstīt , bet ja nav būts tad atrast ir pagrūti, jo šaubos vai blakus esošās puķu sieviņas pateiks, kur bāzi meklēt vislabaakaa ir pie jaunaa dienviduu tilta, nelielaa skjeersielinjaa, kjengaraga pusee, uzreiz aiz tilta, gar tilta pamatiem iet ielinja uz upes pusi, pashaa taas galaa. ielu nepateiksu, garaam nepabrauksi, taa ir paliela buuve un visi to vietu zin. sortiments vinjiem ir visplashaajais un ja pasteigsies, dabuusi pat orhidejas, shodien ir pievedums.
ja netiik tik taalu, aiz centraaltirgus daugavas pusee, no autenes naaot, paari sliedeem uz maskachkas pusieekaa, kur taa karatistu skola, pirmais buus sundries veikalinch un otrajaas durviis-pa trepiiteem augshaa, uz 3. staavu.
Var droši parsīt bāzes atrašanās vietu puķu pārdevējām, jo no turienes daļēji tiek apgādāti blakus Lielvārdes ielā esošie kioski ar ziediem. Ja kāds vēl senos laikus atcerās, tad bāze jau gadiem atrodas bijušā LB veikala telpās un vēl senāk tur bija stikla taras pieņemšanas punkts-orentieris-pretējā pusē ķieģeļu sēta bez ieejas vārtiem, jo tur atrodas zakss-tam ieeja no Zemgaļu ielas... ··· Puķes: Kur Vidzemes priekšpilsētā ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kaķene grauž puķes (stādaugus) (7)
Kas pietrūks viņai? Ko domāt par Viņu? Sūdīgs metereologs vai kā? Lietus kā nav tā nav.
Pietruukst zaales, ar ko spalvas no kunjgja izslauciit... Pietrukst vielas, kas ir augos.Zooveikalaa ir noperkama speciala kakju zaale (ari Depo - jau izdigusi pukjpodaa) - seeklas, tas izdiedze un kakjim bus ko grauzt :). Parejos stadus liks miera! Mans kakju puika pirms tam grauza palmu, kaa nopirkam kakju zali - palma vairs neinterese! Veikala zāle var nepalīdzēt, ja puķes lapas iepatikušas (ēdīs kamēr noēdīs), manējais to ignorēja.
Tad atliek pārvietot kur grūtāk tikt klāt vai saspraust mietiņus kas procesu traucē, vēl palīdz egles skuju zariņš, ja tā var poda malā iespraust, lai ēšanu traucētu.
ks
ku z
li,anessalātus. manējie ēd vārītus kāpostus,bietes,tomātus,paprik-pēdējālaikā,-kaut kas trūkst. Lauju.un kaķu zāli arī,vasarāregulāri saplūcu=nomazgāju parasto zāli,-lai izklaidējasun ēd veselīgos salātus.
Iesaku tirgū iegādāt labības graudus, iebērt puķu podā,lai aug,
Kaķim trūkst vitamīni,ar sauso barību bieži vien tos nenodrošina.arī jēla gaļa jādod,
Var mēģināt speciālo kaķu zālīti iesēt,arī puķu podā.
Man aug labība,pie palmas,kaķis puķes neēd, nekad nav ēdis.tik sakaltušās čabīgās lapiņas.
··· Puķes: Kaķene grauž puķes ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Balkona puķes (20)
Sveiki Ļaudis.., katru pavasari rodas viena un tā pati dilemma .., ko sēt vai stādīt balkona kastēs! Nē, nu kaut kas jau izaug, kaut kas uzied, kaut kas iznīkst... Ņemot vērā stipro vēju un laika trūkumu, varbū kādam ir ...
Pelargonijas labi aug arī vējainās un ēnainās vietās, nav tik bieži jālaista kā petūnijas vai lobēlijas un nokaltušie ziedi, vismaz, karaliskajām pelargonijām, nav jānolasa. Kādas vēl puķes krīzes laikā! Labāk ko ēdamu uz balkona izaudzēt. Balkoniem piemēroti zirņi, aug līdz 1,80m gari, labi izskatās. Tomāti, paprika, kaut vai kreses salātiem. Izklausās, ka Tev vajadzētu kaut kādus kaktusus. :) No nātrēm zupu vāra un sanāk līdzīga skābeņu zupai, tikai skābeņu vietā liek nātres, ņamīga! Vienu gadu iesēju kreses, bet mani prieki bija īsi, jo atlido baltais taurenis un no kresēm palika tikai kātiņi pāri, vēl esmu audzējusi mazos šeri tomātiņus un begonijas, galvenais lai ir zaļumi visapkārt ka biezs un arī kāds ziediņš! Kāds, lūdzu, varbūt var pastāstīt, kā cīnīties ar balto taureni? Gribu kreses uz balkona! Man ap māju rozes un klemātes aug, bet uz palodzēm nokarenās zemenes, kuras visu vasaru ražo. Uz vienas palodzes gan nokarenās lauvmutes, silto ziemu veiksmīgi pārlaidušas. Nātrēm ir sava vieta, bet ne mājas tuvumā. ··· Puķes: Balkona puķes lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Iesakiet kādas interesantas rudens puķes dobei? (9)
Tagad tik skumīgi, viss noziedējis, vienīgi piparmērtas un lavandas priecē, bet tas ir ļoti maz. Gribētos kaut ko košu iestādīt. Diemžēl no skolas gadiem ir alerģija uz klasiskajām rudens puķēm - gladiolām, asterēm, ...
Pa manam smukākās rudens puķes ir miķelīši, pie kam atkarībā no šķirnes zied agrāk un vēlāk. Bet par vēlu attapusies, nekāda baigā krāšņuma nebūs, ja tagad ko iestādīs, tas tad nākamgad. Ja grib vnk kādu košu akcentu, atliek tikai podoties. Par rudeni savukārt jādomā jau nākošajā pavasarī. Dālijas, samtenes, kliņģerītes, ehinācijas, rudbekijas, delfīnijas, cinijas utt. Rudbekijas. Labāk jau daudzgadīgās. Un vēl tagad zied helēnijas - gan rudās gan dzeltenās. Tās gan ir ļoti augstas, var gar žogu vai dārza stūros. Un hortenzijas arī rudenī nepārstāj ziedēt, vispār ļoti krāšņas. Driizaak pameegini atbriivoties no alergijas. Pukjes nav vainiigas, ka ir 1.septembris:)

Gladiolas, daalijas, asteres un maartinrozes ir Rudens Karalienes!
Mazās dālijas, kuras no sēklām sēj. Bet ja patīk pļavas puķes, tad no ārzemēm var pasūtīt tādu izlasi, kas tik tur nav iekšā, gan magones, gan balandas gan vēl kādas sīkas pļavu puķes. Man ir alergija pret skolu....bet daalijas, gladiolas, asteres dievinu :) ··· Puķes: Iesakiet kādas interesantas ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Sīpolpuķu pārstādīšana. (2)
Kā pareizi saglabāt un pārstādīt dārzā ziemā izplaucētu tulpju, hiacinšu un narcišu sīpolus?
Hiacintes pēc noziedēšana un lapu nokalšanas apgiežu, sīpolus nolieku labi vēdināmā sausā nojumē un vēlā rudenī stādu. Pieļauju, ka tuplēm un narcisēm derēs šī pati shēma Tulpes un narcises nav jārok laukā un kaut kā īpaši jāglabā, to sīpoli, parasti, pārziemo zem zemes.
Tajā gadā, kad notiek pārstādīšana, sīpolus rok ārā pēc noziedēšanas un lapu nodzeltēšana (kad visu savu spēku atdevis sīpolam), saulē apžāvē, pie viena dezinficē, un rudenī stāda atpakaļ zemē, kur arī ziemo.
··· Puķes: Sīpolpuķu pārstādīšana. lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Pilsētas iekšpagalmā šopavasar izaudzēt narcises? (25)
Mazs pilsētas iekšpagalms ar šķūnīšiem, pa vidu ceriņkrūms un dobe, kur ik gadu brīnumaini izdīgst tādas kā savvaļas tulpes, lai gan zeme ļoti švaka. Dobe nevienam konkrēti nepieder. Nupat iedomājos, ka labprāt redzētu ...
Nja, tik deļ savām iegribām pārtraukt auga fizioloģiskos procesus var tikai profāns. Vot, man tagad gribas un es stādīšu. lai tik pamēģina neuzziedēt tad, kad man vajag.
Palasi speciālo literatūru. Tur viss skaidri un gaiši rakstīts.
p.s. beidz spīdzināt augus.
Man narcises aug gadiem zem ābelēm ,parstadu pēc ziedēšanas...var meginat kādu stādiņu nopirkt uz tirgu gan jau ka ir. narcišu sīpolus stāda, tāpat kā tulpes, septembrī, var jau eksperimentēt, bet nez vai kas tur sanāks Droši stādi! bet tagad un tūlīt.... narcišu sīpoliņus ieroc un ziedēs jau šogad.... tikai nedaudz vēlāk... :) Lai skaists pavasaris!!! :) Neesmu pārliecināta, bet var mēģināt nopirkt jau padīgušas podiņā un iebakstīt zemē. Tikai prms tam vajadzētu norūdīt - paturēt vēsā vietā. Tas ir, ja gribas dikti, lai zied. Bet vispār sīpolpuķes baksta iekšā rudens pusē. ··· Puķes: Pilsētas iekšpagalmā ... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Puķes guļamistabā (20)
Kāds ir jūsu viedoklis par puķu turēšanu telpā, kur cilvēkam ir jānakšņo? Man nemitīgi tiek atgādināts, ka kaktusi no palodzes ir jāaizvāc to negatīvās iedarbības pēc, bet es pati neko sliktu nesajūtu.
Kārtējās feņšuja idiotijas salasās un edz kaktusiem ir negatīva enerģija, bah...
Ja nesajūti, tad met ārā no galvas un dzīvo nost, bet atgādinātājiem regulāri dāvini kaktusus un iesaki tos turēt telpās.
....atcerējos kā pamatskolā māsas adataino kaktusu kolekciju ar sālsskābi aplējām(mammas ideja)....abām riebās tie adataiņi,bet bez skandāla nedomā tikt no tiem vaļā.
...ehhhh-it kā sīkums...bet vēl tagad atceroties-patīkami....
Kāda tad ir kaktusu "negatīvā iedarbība"? :) man vienigais kaktuss kaa pieminja no bernibas stav virtuvee.. vsp apbrinoju, ka vins jau tik ilgi tur stav un tomer aug.. :D
visas citas pukes ari ir virtuvee, iznemot orhideju, kas stav uz mazaa galdinja istabaa pie gultas, un lidakasti, ko iespundeju tualetee. man istabaa ir bijusas ari efejas - neko sliktu nejutu.
vsp kops dzivoju viena, manas pukjes aug labak :D
...Kad es šķīros-7 gadi atpakaļ.....man visas puķes nosprāga.A šķīros es bez skandāliem....jocīgi. ··· Puķes: Puķes guļamistabā lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kā pareizi kopt "Puķi - mušu ķērāju"? (4)
Tai patīk mitrums vai sausums? kā un cik bieži laistīt? likt uz palodzes vai kādā tumšākā vietā? kas vēl būtu jāzin?!
kur tadu puki var nopirkt? Nu wsm pašu LV savvaļā gan reti sastopamā rasene (kas arī "ēd" mušas), cik atceros, aug purvos. Tad nu spried pati. :) Man bijušas divas dionejas-puķes,kas ēd mušas. Pat ziedēja,bet ilgāk par gadu neviena nenovilka. Kaut kur lasīju,ka ilgi viņas nedzīvo.Patīk viņām gaisma un diezgan daudz slapjuma :) http://en.wikipedia.org/wiki/Venus_Flytrap#Cultivation

noderiigs links, ja augs ir iistais un valoda saprotama.

:)

··· Puķes: Kā pareizi kopt "Puķi - mušu ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Begonijas kalst (9)
Begoniju stādam kalst lapojums, karoče nīkst augs nost.Veicot "operāciju" atklājās ka kātu iekšienē brūns dzīslojums.Kas tas varētu būt? Tārpa bojājums vai kas cits???
pukites jau reizi,pa reizei ta kā būtu ari jāpalaista:),tad nekaltīs... puķites ,reizi pa reizei, ta kā derētu aplaistīt,tad nekaltis:) Roc aaraa un iestaadi ko citu, Begonijai nav lemts Iespeejams paarlaistiiji varbuut augs ir bijis pakljauts uroterapijai uz jaanjiem? ··· Puķes: Begonijas kalst lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Ziedu skaits dažādos gadījumos (10)
Vispārzināms un pieņemts, ka uz kapiem jānes pāra skaits ziedu, bet piem.uz dzimeni - nepāra. Bet kāpēc? Kāds zin, no kurienes tāda paraša?
Tas jau nav visām tautām tā, tikai latviešiem. Kaut kur lasīju, ka pāra skaitļi nozīmējot pabeigtu procesu, bet nepāra - turpinājumu. nevajag pārāk iecentrēties uz šim lietām... nekas ļauns nenotiks arī tad, ja draudzenei uzdāvināsi četras puķes, bet uz kapiem aiznesīsi trīs..savukārt, ja piekop tradīcijas tradīciju pēc - dari tā kā visi.. un atkal jau nenomoki sevi ar jautājumiem kāpēc... Dzīvē taču ir daudz svarīgākas lietas! arī, arī un arī ( es par iepriekš teikto)...taču viss, kas ir pāri septiņiem vairs nav pārojams...tas ir pušķis un vienalga cik ziedu...arī 22 rozes neskaitās kā uz bērēm...:)) Pilnīgi loģiska pieeja Theodorai, es ar par to pašu, un galvenais ka vispār ej, dāvini, ko un kā sanāk, kāda šķirba:) Just taisniiba, tiko bija profesores Kursiites skaidrojums par ziimeem , parashaam un Lielvaardes jostas ziimju skaidrojums, tur bija arii par pukjeem. ··· Puķes: Ziedu skaits dažādos ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu