Precīza metālpstrāde

Sveiki gribēju pavaicāt, vai ir kāda vieta, vēlams latgalē, kur var no metāla specifiskas detaļas pasūtīt. Galvenais lai precizitāte detaļai būtu +/- 0.01mm

rokons      Diezgan augstas prasības, nez vai vispēr Latvijā var to paveikt, bet viss atkarīgs kādas detaļas.
Ja apaļas - var mēģināt, ja profila,nez vai pat būs rīks, ar ko nomērīt

joens      Rēzeknes vai Daugavpils lielās rūpnīcas (lokomotīves utml.), ja tur vēl kas pāri palicis. Labi "metālmākslinieki" arī Rīgā būs ar uguni jāmeklē. Un ar cilvēku vien par maz, vajag arī aparātus (virpas, frēzes utt.) un attiecīgus izejmateriālus (noteiktas markas metālu). Ir tepat oHo daži šīs jomas darboņi manīti.

Agatem9      Ja kas,Jelgavā,metālapstrādes skola.Precīzi nos.neatceros,bet biju ekskursijā,pati mēğināju iekārtā virpot,kur ražo dažādas detaļas,izmērus ieliek programmā.

Agatem9      Ja neatrod,tad varu vakarā pameklēt un aizsūtīt info.

rokons      Prasīto pielaidi apaļām detaļām gan var tikai slīpējot iegūt.
CNC mašīnas jau ir šur tur, arī ieprogramēt nav liela problēma, bet virsmas negludumi frēzējot būs tuvu prasītai pielaidei, nemaz nerunājot par apstrādes mašinas precizitāti. Liela problēma var būt tieši mērīšanā

av2    2 jaa, muusdienu civilizacijai veel tikai sapnnot par precizitaates liimeni, kas bija pirms...ntiem tuukstossiem gadu . Salika simtiem tonnu smagus akmens blukkus kopaa taa, ka pat ssodien nevar ne zzileti starpaa iebaazt.
Ja ssodien ir probleem metaala deatallu izgatavot ar 1/10 mm precizitati, ko lai saka...:(

euromens      Nevienai detaļai, nevienā mehanismā šada precizitāte nav nepieciešama, ja detaļa ir kustīga, tad jābūt eļļas spraugai un detaļas pārvietošanās vienmērīgumu regulē ar lietojamās smērvielas viskozitāti/biezību.
Ja mēģini izgudrot "mūžīgo dzinēju", tad iztiec ar rasējumiem un izgatavošanu atstāj speciālistu ziņā
parasti prcīzās detaļas izgatavo vispirms uz virpas vai frēzes, pēc tam uz detaļas uzsmidzina vai ķīmiskā procesā uzkausē citu vielu (piem keramiku), lai piedzītu precīzo izmēru, uzlabotu slīdvirsmas cietību un samazinātu porainību

rokons      Nu tad ir jautājums par konstrukciju - iespējams, ka precizitāte neko nedos. Koniskie savienojumi izceļas ar salāgošnas iespēju, resp. pielepēšanu, kas arī varbūt sastāda to cenu

vilks28      D pilī vai Rēzeknē naff neviena virpotāja ,neticu . Desmitdaļa ir liela pielaide tā nav simtdaļa. iemet sludināumu vietējā avīzē. Meklē bijušos "Rebir" kadrus , piemēram.

euromens    2 palūdz kādam 1. kursa studentam, lai izdomā normālu konstrukciju par pāris aliņiem un būs ok....ja jau esi skoča fans, tad sāku saprast tavu "īzgudrojumu" risinājumus (labāk ņem lietotus kondonus, kamēr nav izžuvuši)

rokons    2 Nu jau sāku to visu uztvert kā joku, jo no vienas puses prasa ļoti augstu precizitāti, no otras puses - ar skoču iztiek.
Tā jau tāda niekošanās :(

skatuve      Nu prasības ipatnas, bet Rīga ir kādas 6 firmas,, RER dīzelis,,, 2023-10-27 09:11

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu