Iepirkšanās paradumi.

Vai iepirkšanās paradumi atšķirās starp cilvēkiem, kas dzīvo pilsētā un kas dzīvo laukos, kā arī atkarībā no cilvēka profesijas. Un vai cilvēki pērk to ko piedāvā iegāties, vai sīki smalki izpēta, katra pirkuma vajadzību. Dzīvojam patērētāju sabiedrībā, bet, lai varētu to uzturēt ir nepieciešamas saimnieciskas lietas.

Tessa    3 no naudas ir jaškjiras viegli. tad ta arii naks viegli. 2019-01-21 19:25

Marija_Anna      Būtu laiks, par šo vismaz referātu uz daudzām lapām uzrakstītu. Ikdienas novērojumus.
Ko tev dos šis apkopojums?
2019-01-21 19:41

Darels    3 domāju, ka ēdu veselīgāk, nekā valsts iedzīvotājs vidējais. Katrā ziņā Maximas pusfabrikātu manā grozā nav. Kaut ko jau pērku arī Maximā, sevišķi rūpniecības preces, kas tur ir lētāk, kā citviet Latvijā. Dažreiz ar vienu aci pašķielēju, ko liek uz lentas tanta aiz manis, un ar līdzjūtību novēršos. Lētākā baltmaize, Cola, Maximas salāti un sintētiskas kūciņas brrr Rentējās tomēr mazliet piemaksāt pērkot pie zemniekiem vai Stockmanā, un mazliet ieguldīt laiku pagatavojot pašam mājās. 2019-01-21 19:51

kvarts    3 Esmu slikts klients pārtikas veikaliem, lai gan vismaz reizi mēnesī Rimikā iepērkos...garšo lielie avokado un dažreiz ari tītara fileju nopērku. Maizi pērku no mājražotājiem, gaļu no zemniekiem, rados vismaz 4 aktīvi mednieki, cukuru nelietoju, sāli minimāli...ļoti daudz kas izaug savā dārzā...šo to sapērkos Vācijā un lielākā apjomā.... pusdienas strādnieku restorānā... 2019-01-21 20:06

JurisK  2 3 Domāju, ka vairs nav lielas atsķirības starp pilsētu un laukiem. Ir atšķirības atkarībā no rocības, droši vien krietni atsķirās vīriešu un sieviešu paradumi. Sievietes, šķiet, vairāk orientējās cenās, akcijās, kvalitātē varbūt. Vīrieši vairāk pēc nejaušības principa. Lai gan es gaļu pērku daudz pārdomātāk nekā mana sieviete. Arī dzērienu izvēle. Kola - kas var būt labāks par šo! Un vispar - Maxima ir labu labā bode, kas tā par modi visur to veikalu nolikt! Normals veikals, kulinārija labāka kā Rimi, no parējajiem tik daži elvi varbūt var ar tiem diviem sacensties. Stocman? Pārtiku tur nav jēgas pirkt, ja nu kaut kādas ipašas delikateses. Par rūpniecības precēm - kopš uzzinaju, ka tur apavu nodaļā pārdod tos pašus sieviešu zābakus, ko centraltirgus būdās, tik 2x dargāk - nē, paldies! 2019-01-21 20:12

dardedze  4   Gaļa, piens un zivis no zemniekiem, drēbes un autiņi no vācijas, datori no uk, nesvarīgus mājsaimniecības sūdus, kuriem kvalitāti nevajag ,var pirkt internetā no sūda ķīniešiem, Maksimā atliek nopirkt...toletes papīru. Rimi vispār ir Šlesera auklējums, tāpēc komentārus neprasa! Varbūt tāpēc ažiotāža ap sabrukušo Maksimu tik ilgi tika uzturēta!
Asprātīgākā reklāma gan bija Topam((( Jauki opji vēl ilgi pēc tam piedāvājās gan rindā pie kases pa priekšu palaist, gan no augstākiem plauktiem ko pasniegt. Ar humora izjūtu nācijai viss kārtībā!
2019-01-21 20:13

av2  1   Eedu nedaudz, bet veseliigi, jaa,paarsvaraa organic veikalos, vai zemnieku tridzinnos peerku produktus. A taa, ssmotkas, sadziives tehniku , un citus pribamabasus, sen kaa nepeerku veikalos. Nafig paarmaksaat , biezzi pat dubultaa ? Pat peedejos autinnus, jaunus, esmu iegaadaajies Internetaa. Zero probleemu.
Tikai viens nosaciijums, jaazina, ko gribi iisti.
2019-01-21 20:23

fargo    1 patērēju gaļu, olas, sieru. tur nav pārāk daudz, ko pētīt.

ja par tehniku, tad man ir salīdzinoši labs priekštats par tendencēm, ražotājiem, plusiem un mīnusiem. izvēlēties, man liekas, spēju.

reklāmas manu izvēli, ja arī ietekmē, tad minimāli. varbūt neapzinati. gilette gan nepirkšu. :)
2019-01-21 20:33

anis  1   Teica Tessa 19:25 izkrāmējusi lielo malka piekabi... 2019-01-21 20:37

Tessa  4 2 ani, kas tev gar manu malku? plesh pushu kko? 2019-01-21 20:43

Discreta    2 Pērku to, ko maciņš atļauj. Tanī pat laikā mēģinu iepirkties veselīgi. 2019-01-21 20:52

DanaL    11 Nezinu kā tur laucinieki un pilsētnieki, bet, ja vīrietis iet uz veikalu pēc maizes, tad viņš nopērk maizi. Savukārt, ja sieviete iet uz veikalu pēc maizes, tad viņa nopērk arī sviestu, sieru, desu, sinepes, pelmeņus, bulciņas... un dodas mājās ar iepirkumu tīkliņiem katrā rokā un vēl zobos. 2019-01-21 21:01

Paula6    4 Neesmu pētījusi pilsētu un lauku cilvēku iepirkšanās paradumus, bet domāju, ka viss ir atkarīgs no maciņa biezuma, ēšanas un lietošanas paradumiem. Daudzus dārzeņus saņemu no laukiem, bet veikalā pērku labi pārdomātus un zināmus kvalitatīvus produktus, jo cenšos ēst veselīgi. Tā kā baltmaizi, cukuru vai Colu (izņemot gatavojot kraukšķīgos vistu spārniņus), smalkmaizītes vai kūkas nepērku, bet cepu pati..lētāk, veselīgāk un garšīgāk. No apģērbiem ir vajadzīgs tik kvalitatīvs un skaists audums, tehnikas lietās konsultējos, gadījuma pirkumi ir reti. 2019-01-21 22:14

Geisha    3 Lv es iepirkos kā sagribējās kad Maximā, kad Sky, kad Rimi, kad Betā. Tirgus nepatīk. Tur tā pati prece tikai apsvērs vai apskaitīs. Šeit Kauflandā, Lidlā, Netto, Aldi. Kartupeļi šeit maksā 2 oiro kg, sivēnkartupelīši 1,80 oiro zemnieku tirdziņā protams. Veikalos protams, ka kartupeļi ir krietni lētāki. Zivis dārgas. Nēģus vispār šeit neesmu redzējusi.
Gatavot ēdienu no kūkām līdz kotļetām nav problēmu. Veikalos gatavos salātus nepērku, jo visu sagriezt un samaisīt māku pati. Svārkus, kleitas, blūzes šuju pati. Mēteļus šuj man Edīte, zeķes ada Laima. Apavus veiklā pērku. Gumijas zābaki ir vienā exemlārā (sēņošanai).
2019-01-22 08:58

kokote      Mani iepirkšanās paradumi atšķīras pat tad, kad dzīvoju pilsētas centrā un tagad- guļamrajonā. Vēl tos ietekmēja leduskapja nomaiņa pret citādāku. A kur nu vēl pilsēta/lauki. Protams, ka pat 1 cilvēkam dažādi faktori to ietekmē. Un vispār jau iepirkšanās ieradumi pavisam tieši korelē ar ienākumiem.
P.S. tā arī nesapratu, kāda saistība patērētāju sabiedrībai ar "saimnieciskām lietām"? Tās jau visos laikos pat naturālajā saimniecībā bija vajadzīgas.
2019-01-22 09:27

preilene    2 Patiesībā, atšķiras gan.

Ja cilvēks laukos daudz ko sev izaudzē pats, sagatavo vēl krājumus ziemai, tad viņš to vienkārši nepērk veikalā. Bet toties pavasarī pērk kaudzi sēklu, ko pilsētnieks parastais nedara. Pie šī es atceros gadījumu no dzīves. Braucot no radiem, iebraucām lauku miestiņa normālā veikalā pienu nopirkt. Viņi teica, ka piena viņiem vispār nav, jo šeit gandrīz katrā mājā govs esot.

No profesijas arī tas ir atkarīgs. Precīzāk, no darba, kādu un kur cilvēks dara. Ja viņš neiet uz darbu tajās pašās drēbēs, ar kurām var staigāt brīvdienās, tad viņam ir jāpiestūķē skapis ar darba uzvalkiem vai kleitām, krekliem, apaviem.

Par pirkumu smalko izpētīšanu – tas gan no cilvēka atkarīgs. Viens to dara, bet citam nepietiek tam pacietības.
2019-01-22 10:37

AivarsN    1 Piekrītu Preilenei. Lauciniekiem daudzas preces jau pašiem ir pagrabā,pieliekamajā,saldētavā. Man pat tabaka ir paša audzēta. Esmu veselīgas pārtikas cienītājs,gatavoju pats. Iepērkos Rimi,vai Elvi,jo Maksimas mums divas mazās un tur pat nerafinēto eļļu nevar dabūt. Apģērbu veikalos ilgi neuzkavējos,lai tikai ērts un patīk. Ar vislielāko rūpību izvēlos tehniskas ierīces. Reizēm pat mēnesi studēju internetā tehniskos parametrus un atsauksmes. Visbiežāk arī internetveikalos pērku,jo izvēlēto modeli reti kad var atrast Bauskas veikalos. 2019-01-22 12:42

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu