Kas ir skopums, kas taupība, kas elementāra muļķība?

Lielu šūmēšanos internetā izsauca Rita, kuras cerības pievīla Bavārijas princis. Esot bijis skops, kaut par visu maksāja un atstrādāt nelika.
Tad kādēļ mēs neizsmejam savējos, kuri 5 centu atlaides dēļ gatavi skriet uz otru pilsētas galu tērējot benzīnu vai pērkot tramvaja biļetes, Airbaltika PINu dēļ nelido ar Wizz air vai Ryanair, kaut tā sanāktu par 50 € lētāk?

DanaL  3 11 Kā tad nu neizsmejam?
Nesen bija tā Nestes akcija, kad benzīnam nolaida cenu par 15 sant. Nu labi ja vēl pilnu bāku ielej un ietaupi 4,5 turpmakajām 3 nedēļām, jeb 20 centus dienā (nu dikti ienesīgs bizness!🙂 ), bet ja bākā vieta labi ja 20 litriem? 10 centi dienā? Tiešām bija vērts stundām stāvēt rindā?

bumpastiks  4 11 Tas pastāstiņš varētu būt arī"izgreznots"lai citām kundzītēm būtu interesantāk lasīt.Nez kādas būtu pretējās puses atsauksmes.Da i pati kundzīte Rita ir tikai tāda pašlabuma meklētāja,jo uzsvēra cik viņai patika kunga māja un dārzs.Būtu tāda paša paskata Janis Bērziņš hrušcovkā ta nemaz i neliktos simpātisks.Tad nu dabuja ko principā bija pelnijusi.
A tā kur robežojās taupība ar skopumu-katram ir sava izpratne.Kā piemēru varētu minēt ka kungs pirmajā randiņā necenšas īpaši tērēties.Dāma to varētu uzskatīt par skopumu,bet kungam varētu šķist muļkīgi tērēties uz nepazīstamu sievieti nezinot kas tur sanāks vai nesanāks.

neratni_stasti  4 11 Man vislielāko izbrīnu un neticības momentu radīja fakts, ka cilvēki ar ļoti knapām valodas prasmēm spēja datikt tik tālu. Un to, ka "atstrādāt nelika", mēs nezinām, par to raksts smalkjūtīgi klusē, lai gan dzīvošana ar kungu vienā mājā pieļauj šādu iespēju. Mazums, varbūt tā bija vienīgā sfēra, kurā kunga izgājieni dāmu apmierināja? ;)

Epifanija  1 3 Ko taupa taupītājs, to laupa laupītājs! Paskatoties uz esošo situāciju valstī, tā liek taupīt uz visu un vēl vairāk, atņem dažam pašu pēdējo! Jaunie cilvēki vairs neveido attiecības, jo tas ir absurds, kādos apstākļos tiem būtu jādzīvo un vēl jāizaudzina bērni, kāda nākotne tos sagaida? Nav īstais brīdis, ko taupīt uz tā, ka nav no kā, jo knapi vairums cilvēku visu savu nopelnīto atdod par jumtu virs galvas, ir jādzīvo tagad un ja kāds var izsisties no šīs nabadzības, tad tas ir tikai apsveicami, jo tam ir vajadzīga arī drosme!

Felde  4 13 Taupiba ir laba lieta,to piekopju ikdiena-lai svetkos un iipasajas dienas,kad gribas palutinat sevi un tuvos,nev zel,vai vienkarsi-makaa neka nav! Ikdiena sekoju lidzi teriniem,un tam lai pati un apkartne ir sakopta,lai neviens pat nenojaus ka taupu-iekraaju... :) bet neviens no manis nekad nav dzirdejis-nevaru atlauties,nav naudas. Patik dzivot skaisti....uz sava rekina!!! Un biezzi-sis skaisti nemaksaa neko,vai nemaksa daudz!-darbs+smadzenes+velesanas!!! Neciesu skopus cilvekus! Un neciesu tos,kuri izmanto citus.
bum,pirmaja randina virietim uz pieres rakstits-skops vai ne! Nedomaju,ka sieviete pieprasis nez ko-neiespejamu! Bet,ja rodas situacija,ka sievietei jalauza galva-pasai jamaksa vai virietis samaksas par to kafijas tasiti-otreiz uz randinu neiesu! Es speju sev samaksat,bet esmu ta audzinata,ka virietis piedava,ka ir pieklajigs.Ka liek skaidri saprast-vins maksas,citadi tas mulsums-ir nepatikams! un nekad nenemsu nez kadus dzerienus vai edienus pirmaja randina! Bet ja jadala kafijas rekins uz pusem...... -tas NAV virietis!

gobis    4 man teica laimes mirkļus krāt,
bet man visvairāk bail,
ka varu nepaspēt
iekrāto - iztērēt ...

Ineta    2 Jā, vispār kā viņi abi lauzītā angļu valodā tika tik tālu😆 Žēl , odnako. Viens zābaku pāris. Daudz tādu stulbeņu nevarētu būt.

Katra    3 Heisā! Vai kādam no klātesošajiem nav pieredze kopdzīvē ar vāciešiem ? Kā tur īstenībā ir, uz kuru pusi jābūt wc ruļļa raujamajam galam, uz sienu vai lietotāju?

Bruuklene  2 3 Jap, sūroties par to, ka neizdevās apčakarēt nabaga vācieti, ir tiešām muļķība visparastākā.....

Ineta  2 5 Nu rakstīja jau profesionāla žurnāliste, pie tam ar dabas dotu humora dzirksti, bet par vācu mentalitātes ieskicējumu vispārīgos vilcienos piekrītu uz 100%, pēc 10+ gadiem Vācijā (mums apmaiņas braucieni, vācu meitenes brauc uz LV, latvietes uz DE😆👌)
Taupīgums, organizētība, izpildīgums un punktualitāte kopā ar dalību gudri izvestos globālos pasākumos Vācijai nodrošinājuši ekonomiski stipras valsts slavu. Nu, nedrīkst aizmirst pamatu pamatus-attīstītu ražošanu un pētniecību, policejiski striktu organizāciju, ka visas bites čakli vāc medu, masu mediju un kinematogrāfijas aģitāciju, lai jaunatne izvēlas ideālistiskās ārsta vai policista profesijas😆
Bet tagad parunāsim par cenu, kas jāmaksā par atrašanos ekonomiskā un tehnoloģiskā flagmaņa lomā Eiropā un pat pasaulē. Par mehānismiem, kas iedzīvotājus saorganizē būt akmentiņiem ekonomiski stipras valsts celtnē. Viens no mehānismiem ir mājokļa kredīta uzkraušana kaklā, un tāds cilvēks ir visai viegli vadāms, darba rūķis, mūžu velta hipotekārajam. Valsts ir radījusi sistēmu, ka nopirkusi cilvēka darba mūžu. Gluži kā sievietes pērk smukos puišus piesienot sev uz gadiem 20 , nu pēc tam var viņus arī savākt krājējas😆
Un tātad DE algota darbinieka un ģimenes cilvēka mūžs ir visai garlaicīgs. Atslēgas vārds-pienākums.
Interesanti , kāda ir statistika par psihiskajām saslimšanām sasniedzot vecumu? Mums, latviešu aprūpētājām, kuras nodarbinātas Vācijā, 3/4 pacientu diagnožu buķetē iekļauts vārds Demence😆

TikaiTu    5 Taupība un skopums ir divi, pilnīgi dažādi,jēdzieni.

Bruuklene      Katrs izklaidējas, kā prot. Un izsmej, ko un kāpēc vēlas, jo intereses un vērtības mēdz atšķirties.

kvarts    1 nu un, es ietaupu uz apģērbu, pērku tikai to, kas nav jāgludina....

anis  1 2 Visādi mirkļi salasās,bet principa pasaule dzīvo pārmēru izšķērdīgi. kādēļ jādedzina gaisma dienas laikā? Nevar izslēgt nelietotu datoru,lādētāju? Nešķirot atkritumus?
Daudzus kaitina,kad tam pievērš uzmanību,bet tai pašā laikā-plika pēcpuse! Un vairumā nelaime nav nabadzībā,bet pasaules skatījumā... Ir tik daudz risinājumu bez maksas-tikai nevajag ieciklēties-es nabadziņš,dodiet pabalstu...

miers2    3 Te būtu jānodala pāris lietas - ka tas vācietis ir vecā kaluma nevis no jaunajiem hipsteriem. Būtu arī jāsaprot, ka mudaki nav tikai tikai te, bet diezgan izplatīti apdzīvo arī citas zemes - tāpat kā prusaki nemēdz būt tikai vienā dzīvoklī. Manuprāt stāstiņš salasīts kopā no daudzām detaļām - no vairākiem vācu izcelsmes skopuļiem, jo nevar tik daudz būt negatīvā vienā cilvēkā vienkopus. Un ar visu to - stāstiņš man tomēr ļoti patika :)

miers2  1 5 Un vēl viena būtiska lieta - nedod Dies´ uzrauties ārzemēs uz mūsu portāla Inetu - tad jums tas vācietis kā cepums liksies!!

rokons    1 Ref 14:48 normāla prakse, kas uzaicina, tas maksā

Bazhix    5 Nav jau tik traki ar to vācieti :)) Rita sūdzējās tikai par 2 lietām - kafiju un ausu kociņiem, ko ausīs nemaz nedrīkst bāzt :D Citur Ritu viss apmierināja - restorāni, viesnīca u.c. :)) Pie dzīvesveida gan jau pierastu, ja būtu tāda vēlme :)
Bet tas, kas jāizlasa - ne tikai nauda nosaka, cik derīgs būs čalis :)

DartaCC      Ar nesaprotu, vai esmu skopule vai taupīga! Tā teikt divi vienā!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu