Elektroenerģijas tirgus un tirgotāji (piegādātāji)

Elektroenerģijas tirgus un tirgotāji (piegādātāji) - jautājumi un diskusijas

Vai kāds lieto tet elektrību? (19)
Vai ir izdevīgi pāriet uz to tet? Man mēnesī sanāk maksāt ap 60 eur par elektrību, tas pēc izlīdzinātā un tagad atkal esot ap 120 eur parāds sanācis, tas nozīmē, ka nākošgad arī izlīdzinātais būs lielāks, pašreiz gan arī es katru mēnesi ap...
pilniigi vissu izsleedz, izrauj vadus no sstepselliem pilniigi visus , un vakaraa klusinnam paskaties, vai skaita ko skaitiitaajs.
Jo zog elektriibu arii caur sienaam piesledzoties pie kaiminna faazes utt. Mna viens pazinna ievaacaas dziivoklii, kuraa bija kreisais sstepselis viens. Tas ir, nu tu visus korkkus izskruuvee, a tajaa sstepseklii ir sstroms . No kaa, neviens nezina, un ssamais jau jau nu nezzeelojaas arii nevienam.
Kā ar ampēriem un fāzēm? Diezgan daudz arī tie pieliek pie summas.
Bet ir, kas rij labi no patērētājiem. Neaizmirstiet, ka 100w patērētājs diennaktī norij ap 2,5 KWh. Nevajag nenovērtēt arī jaunu datoru elektrorijību. Īpaši, ja jaudīgas videokartes, varbūt digo bitkoinus. Tur i tuvu KW stundā var būt.
Traki daudz izklausās. Man uz privātmāju ar visu ko, tai skaitā elektrisko plīti un gāzes katlu, kas arī elektrību tērē, nesanāk tik daudz. Un arī ir viedais. Par tet nepateikšu, bet runā, ka veci un aizkaļķojušies boileri daudz tērē. Visu šo laiku maksāju biržas cenu, salīdzinot ar citiem iegūstu 5 EUR mēnesī. Savu jautājumu uzdod labāk savam tirgotājam, parasti viņi atbild. Patēriņš 300-400, tā ir privātmāja? es no tā izlīdzinātā neko nesaprotu, es maksāju katru mēnesi, sekojot līdz savam elektrības patēriņam un zinu, kad un ar ko esmu pārtērējusi ...trīsistabu dzīvoklim vairāk par 40 mēnesī nevajadzētu būt, pat ar visiem pričeindeiļiem, gan jau ka tavu rēķinu uzlabo kāds, pieslēdzies pa kluso, kaimiņš;) ··· Elektroenerģijas tirgus un tirgotāji (piegādātāji): Vai kāds lieto tet elektrību? lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Ko nepasaka Elektrum. (7)
Šodien zvana un piedāvā noslēgt līgumu uz 2 gadiem, par kilovata cenu 14, 9 centi. Viņi garantējot, ka šinī laikā cenu necelšot. Kurš gan tic šīs organizācijas cēlsirdībai. Kas tur apakšā slēpjas, ir kādam informācija? Līgumu laužot...
Vienkārši ciņa par klientiem. Nekādas cēlsirdības vai mistikas, vienkārši bizness; līdzīgi kā kaut vai tie paši mobilie operatori zvanās un piedāvā pāriet pie viņiem. Vai tad pirmā reize vai, kad tev zvana un piedāvā pariet pie cita pakalpojuma sniedzēja. Lai atsūta līgumu, tad apskaties. Rēķins jau sastāv no kādiem 3 vai 4 apakšrēķiniem, kur elektrības cena ir tikai viens no tiem. Elektrības cena, OIk , sadale, piegādes nodrosināsana, pvn - skaiti un rēķini. Bet tā, līgums uz 2 gadiem tirgotājam izdevīgs par fiksētu cenu tad, ja gaidāma produkta cenas samazināšanās. Un, ja kas, elektrum(Latvenergo) nav ne sliktāks, ne labāks par pārējajiem tirgotājiem, tikai pazīstamāks, līdz ar to ari vairāk kritizēts. TET fiksētais ir kWh - 0.13275EUR ar beztermiņa līgumu, no tiem 0.06171eur par elektrību
elektrums pacēlis cenas, cerībā ka tauta slinka un projām neies...
14.9 centi par kWh - patiesībā tā ir "sarkanā cena".
Kad pierēķināsi vēl klāt visus Sadales tīklu uzcenojumus, OIK, pieslēguma maksas u.t.t. - lētāk iznāks pašam pagalmā ģeneratoru uzstādīt
tie, kuriem pacels cenu, pārbēgs pie konkurentiem, bet uzticamie ..hm.. klienti var tikt (var arī netikt) apjāti ar cenu izmaiņām apakšrēķinos. ··· Elektroenerģijas tirgus un tirgotāji (piegādātāji): Ko nepasaka Elektrum. lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kur Latvijā varēs nopirkt elektrību? (11)
Kas būs tie, kas tirgos elektroenerģiju? Tas pagaidām nekur nav skaidri pateikts. Kaut kur lasīju, ka Latvijā kādam padsmitam firmu jau esot licenzes elektrības tirgošanai, kaut gan elektrību ražo tikai, faktiski, Latvenergo, pārējie saņem...
elektroenerģijas tirgus liberalizācijas vēl nevienā valstī nav nesusi labumu(izdevumu samazināšanos) mājsaimniecībām. mazajiem elektrības patērētājiem cenas ir tikai augušas. spilgtākais piemērs UK, kur tas ir noticis jau pag.gs. 80. gados.
kam ir izdevīga šī liberalizācija? lielajiem elektroenerģijas patērētājiem. kāpēc tas ir jādara Latvijā, kur šādu patērētāju ir maz un nospiedošā daļa sabiedrības tikai zaudē? labs jautajums. Latvija ir zaudējusi gan politisko, gan ekonomisko neatkarību un nenosaka savu ekonomisko politiku ne nozaru, ne valsts līmenī.
jā un kas notiks, ja tautas vēlēta vara Latvijā izlems, ka šāda energoliberalizācija Latvijas eknomikai ir neizdevīga? Latvija esot "draugi". lūk, tad šie draugi nekavējoties ieviesīs sankcijas. ieviesīs sankcijas, jo neatkarīgas valsts valdība atļausies veidot savu politiku iekšējās ekonomikas jautājumā. tik tālu nu esam. Interneta provaideru un TV arii vajag sarakstinju?

Latvenergo pats ieperk elektrqriibu no Igaunijas, Krievijas utt...
Neaizmirstiet, ka patērētājs maksā ari par pārvadi. Gala rezultātā "lētākie" tarifi pārvēršās dārgākajos. Kāpēc domā, ka nav publicēti?
Lūdzu: http://www.sadalestikls.lv/lat/tirgus/elektroenergijas_tirgotaji/
··· Elektroenerģijas tirgus un tirgotāji (piegādātāji): Kur Latvijā varēs nopirkt... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kurš elektroenerģijas piegādātājs šobrīd jūsuprāt ir visizdevīgākais? (20)
Elektrums jau zadalbal. KW cena sanāk vairāk kā 17 centi. 3 fāzes. Agrāk bija 16 A, tagad nez kāpēc 17-63 A esot. Būs jānoskaidro. Ko jūs varētu ieteikt no savas pieredzes?
Man patīk Alexela, biržas tarifs. Ja mājā ir daudz patērētāju, slodzi nooptimizēt praktiski nav iespējams. 3x25A pirms skaitītāja ļauj nedomāt, kad cept, kad pirtī iet.
Mēnesī apm. 600 kWh sanāk. Man visādi elektrotirgoņi ir piedāvājušies ,bet starpība apm. 5 EUR.
Pat lāga polšs mēnesī nesanāk
Diez vai kāds starpnieks var piegādāt lētāk kā ražotājs. Protams, ,,Izlīdzinātais" būs dārgāk kā ,,Dinamiskais". Bet par to jau viņi atzīstās tikai tad, ja gatavojies pāriet pie cita piegādātāja. Sarežģīti viņiem tie aprēķini, lai cilvēki nevarētu tik viegli izrēķināt, cik kas patiesībā maksā un izvēlēties izdevīgāko piedāvājumu. Kādreiz bija vienkārši, kad vajadzēja maksāt tikai par patērētajām kW/h. Tagad OIK un vēl kādi tur pakalpojumi. Rezultātā, reāli patērētais tikai daļēji ietekmē kopējo summu. Jo vairāk tērē, jo lētāk par kW/h. REf. 14:40
Man nav ziņu, ka kāds būtu Oma likumu atcēlis, un, cik zinu, sildlietām nav reaktīvās komponentes, tāpēc 16A tējkanna laikam spaiņa izmērā, jo tas ir 3,3 kW.
Mēģinu iztēloties fēna pieslēgvada šķērsgriezumu un pieslēgkontaktligzdu, lai 10A cauri laistu. Stipri gan tie sievišķi, laikam arī varen spalvaini, ja tāda jauda žāvēšanai vajadzīga.
vajag mainit operatoru, tikt vala no izlidzinata maksajuma, parejas procesa elektrums pats pateiks cik nosmauca, piedavajot citu tarifu. elektrums vis dargakais - krukitaji ar pieredzi! ··· Elektroenerģijas tirgus un tirgotāji (piegādātāji): Kurš elektroenerģijas... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu