Koka mājas

Koka mājas - jautājumi un diskusijas

Dzīvoklis ar malkas apkuri koka mājā (11)
Vai ir vērts naudu ieguldīt dzīvoklī ar malkas apkuri,koka mājā?
Pirmkārt jāskatās, kurā vietā atrodas ēka un vai ir zeme īpašumā zem ēkas. Ja vieta OK un zeme ir īpašumā ( dzīvoklim Zemesgrāmatā ir norādīts arī piesaistītā zemes gabala domājamo daļu apmērs), tad jāizvērtē būves tehniskais stāvoklis un tā atbilstība prasītajai cenai. atkariiga no taa, cik ilgi taisies tajaa dziivot... minimaalus uzlabojumus komforta paaugstinaasjanai jau var... ideaali. bet svariiga protams vieta un maajas staavoklis. es piem buuveeshu maaju ar malkas apkuri. riigaa. ir verts - ja vien pati maja laba tehniska stavokli. jo mazak ertibu, jo labak - ieliksi visu savu un nemaksasi "Rigas siltumam" un tamlidzigiem kantotiem. Ir vērts. Dzīvoju tādā un esmu ļoti apmierināta ar savu neatkarību no Rīgas siltuma.Bet tiešām jāskatās, vai māja nav uz sabrukšanas sliekšņa. ··· Koka mājas: Dzīvoklis ar malkas apkuri ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Atsauksmes par guļbūves mājām? (7)
Tikko izlasīju par atsauksmēm un mīnusiem koka paneļu mājām, bet vai kāds kaut ko var pateikt par guļbūves mājām? Jaunjā māju rajonā redzu vienu 2stāvu guļbūves māju, tiesa gan, izskatās krieviski, jo trīs logi sānu ...
Dzīvoju mājā ,kura būvēta no 16.cm.biezas sienasmalkas,vasarā ļoti iekarst-ziemā ir vēsi.
Siltināšu ar ekovati no ārpuses,tad kartonu-lai nepūš cauri un apšūšu ar apdares dēļiem.Esmu dzīvojis bērnībā guļbaļķu mājā,bet tur baļķi bija vismaz divas reizes lielāku diametru,cirsti īstajā laikā un starp tiem bija sūnas. Ja šajā laikā celtā guļbaļķu māja nav vismaz gadu pēc uzcelšanas nostāvējusies , tad nosiltināta no iekšpuses un īpašniekam nepieder lielas meža platības malkai vai līdzekļi jaudīgai apkurei būs jāsalst.Ja mājai neļausiet nostāvēties iekšējā apdare laika gaitā tiks bojāta.
Visu jauku,Arturs Liepājā.
kaa maaju labaak nee, ja nu vieniigais kaa pirti

guljbuuve turpina dziivot veel ilgi, ar viena gada nostaaveeshanos nav liidzzets

ljoti daudz visaadu nianshu ir, latvijaa vispaar ir tikai kaadi 10 amatnieki kas paarzin guljbuuvju celshanu

a nianses- no pareizas koku cirshanas (ne tikai iistajaaa laika, bet pat pareizajaa virzienaa, utt) liidz pareizajam paarkaru lielumam u.c.
Kaut ka uz tam jaunodigajam gulbuvem skatos ar lielam aizdomam. Nu pat man (un zirgam) ir ksiadrs, ka neviena normala gulbuve balkis neplaisas. Kad aizeju uz Brivdabas muzeju, nevienu ieplaisajusu balki neredzu. Nu kada jega no tadas saskiebusas gulbuves, kad ziema vejs svilpo ieksa un viss ir ar pamatigu kimiju apstradats? Ne tur ekologijas neka, tik cik skali saukli. Mums skolā mācīja, ka koks (guļbūve) salu iztur ar 20 cm biezām sienām, bet tīrs mūris = 80 cm... Siltinātie mūri ir kaut kur pa vidu... Bet man ļoti nepatīk apaļkoku mājas tīri vizuāli - ja nu meža biezoknī vai dziļi laukos... Man gan skolaa maaciija ka 20 cm biezu sienu pretstataa muura 80desmitniekam iztur nevis koka siena ,bet gan akmens vate... ··· Koka mājas: Atsauksmes par guļbūves ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Koka mājas fasādes apšūšana ar vati (11)
vai ir iespejams apsut fasadi koka ar vati un uzlikt dekoru .
Guļbaļķu mājās starp baļķiem lika balto purva sūnu,nevis zāli. man bija gulbuve, ar domu ekologiska-tikai balki, sunas, linu ella utt-nepatika.
tagad celu gulbuvi, bet iekspusi nosiltinasu ar vati un apsusu ar delisiem.
arpusi gan nemainisu,,,
domaju ka var ari otradi-apsut arpusi un likt dekoru.
tik ne ar putoplastu, bet akmens vati.
Kaut patiesībā irsā darbs un materiāls, šādi sabojāt gulbūvi
Īsā atbilde - jā.

Garākai vajag vairāk informācijas, koka mājas ir dažādas, kaut te augstāk dedzīgi metušies apspriest tikai vienu veidu.

Pret Edgara ieteikumu izturēties piesardzīgi, celtniecībā iegājies putas pūst, kur vien pagadās, bez apjausmas vai vajag vispār un vai vajag tieši putas un vai vajag tieši šīs putas.
Jā var un vajag,bet pareizi un pēc tehnoloģijas. Putas ir noderīga lieta,bet aizrauties nevajag.Putas vairāk montažai. ··· Koka mājas: Koka mājas fasādes ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Vai varat pateikt....ar kādu materiālu DRIKST! apšūt koka ēku? (14)
Mums laukos ir gana veca koka mājiņa,iekšpuse siltinata,viss OK,bet......arpuses baļķēni un dēļi laika gaita saplaisājuši! Sarosījušies irši,bites tur līst,bail garām staigāt:( Esmu redzējusi,ka ir apšūtas mājas ar ...
Ventilējamas fasādes , kaut va iVinylit- http://www.latklinker.lv/lv/vinylit.htm?current=1&r=_level0%2Er1 Ja guļbūve neapšūta,tad vislabāk notīrīt to ar drāšu birsti (fleksu) un apstrādāt ar linsēklu eļļu,būs kā jauna. Ja apšūta ar dēļiem,tad dēlus rauj nost un izdari to pašu. Materiälam jäbüt labi gaisu zaurlaidiigam, citädi mäja sapüs. Tä daudzas mäjas sapüdeeja apshujot ar papi vairäkäs kärtäs un ar ruberoidu... Ja jau baļķēni ir saplaisājuši un zaudējuši ,,tovarnij vid,, var tos apstrādāt ar kādu,vēlams ekoloģisku,antiseptiķi un apšūt ar fibrolīta plāksnēm ... googlē iemet-fibrolīts-un visu smalki uzzināsi Kaads atkal meetaa gudro... Oraalaa nesature?
Asbestcementu jau sen kaa nerazho, (vismaz ES netirgo) tas viens. Otrs, ja meetaa gudro, tad vismaz dod preciizu info.
Azbestcementam, jeb shiiferim nav nekaadu izgarojumu, bet kaitiigs tas skaitaas deelj azbezta putekljiem, kas gan neizdalaas, kameer shiiferis steev uz jumta un netiek lauzts, zaagjeets vai tamliidziigi.
Ar peleekajaam plaaksneem iespejams domaats fibroliits:
http://www.videstehnika.lv/lv/fibrolita-platnes/?gclid=CMjGwojJjLwCFcud3god6RUA_g
··· Koka mājas: Vai varat pateikt....ar kādu ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Somu mājas - atsauksmes (7)
Ko varat teikt par tā saucamo Somu māju ? Ie ideja būvēties....Netiek dzirdets par kvalitati un gala izmanksām...
Dzīvoju tāda jau 3 gadus,māja kolosāla,vienīgi skaņas izolācija varēja būt labāka.
Ļoti ekonomiska apkures ziņa,taču jārēķinās ar to,ka pārsvarā tās tiek apšūtas ar dēlīšiem,kuri regulāri jākrāso/katrus 5 gadus/,un tas nav lēti:(
Ziemā ļoti silta,apkurei gāzes patēriņš minimāls.....
Iesaku,ja gribi ērtības par adekvātu cenu!
Tā sauktās karkasa mājas ,Skandināvijā jau citādu ir baigi maz. Es dzīvoju 40 gadus vecā mājā, nekāda vaina tik ārpuse ik pēc 5-7 gadiem jāpārkrāso. Mans brālis paņēma Somu māju. Pagājis ir pirmais pusgads kā jau tajā dzīvo. Pagaidām apmierināts, bet aukstas ziemas pārbaudījums vēl priekšā... Taas ir saliekamaas maajas... Es kaa celtnieka meita, saku, sava celtnieka- teeva domas: Suuc uz puljkja tas i, kur tikai naudu izgaazt ne pa ko...leetaak chibinaat pasham savu, hotj no maala kiegeljiem. slk..!
Cik liela tai būvei platība, un cik tāds prieks maksā..?
··· Koka mājas: Somu mājas - atsauksmes lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Koka paneļu mājas (8)
Vai nav kāds, kurš dzīvo tajās koka paneļu mājās? Varbūt var uzrakstīt plusus, mīnusus? Varbūt ir kādi īpaši ražotāji (pārdevēji), no kuriem vajadzētu pirkt.... vai ir kaut kas, kā dēļ noteikti nevajadzētu ...
Koka karkasu maajai pilniigi pietiek ar ieksheejo-akmens vates izolaaciju,ja taas biezums ir 15-18 cm.
Parasti shiis karkasenes no aarpuses apsuhj ar deeliishiem.
Putaplastu lieto tikai taados gadiijumos,ja paredzeets siets un apmetums,tachu siltumizolaacijai tas lielu jeegu nedod.
Manas maajas apkurinaamaa platiiba-160kv/m.
Pagaajushogad ziemaa uztureeju videejo temp.maajaa ap +25C,izmaksas-45LVL/meenesii(gaazes apkure)
Shajaa ciparaa iet iekshaa arii karstais uudens,
Paraadiet man vienu muura vai bloku maaju,kura buutu tik ekonomiska:)
Jau 3 gadu dziivoju koka panelju maajaa.
Atsauksmes tikai taas labaakaas,ljoti silta,ekonomiska/apkures zinjaa ekonomija gandriiz 2reiz lielaaka kaa muura maajai/
Pie retajiem miinusiem-augsta skanjas dzirdamiiba maajas iekshpusee/vareetu liidzeet papildus skanjas izolaacija/
Ja buutu atkal izveeles priekshaa,koka panelju,vai bloku,paliktu pie panelju....,leetaaka,ekonomiskaaka,ekologjiski labveeliigaaka....
Nu man viena paziņa tādu tūlīt būs pabeigusi būvēt. Tā jau it kā ātri uzbūvēja, izskatās visnotaļ smuki, siltumizolācija ideāla (iekšpusē 200 mm stiklavates, ārpusē - 50 mm putuplasta) ... nu nezinu ... man jau gan liekās, ka mājas jābūvē no ķieģeļiem, blokiem un betona :)

Viens kuriozs gan bija - kad mana paziņa domīgi stāvēja pie durvju ailas un man vaicāja - vai likt koka ārdurvis, vai tomēr drošāk būtu metāla ? Uz to es atbildējau, lai liek metāla, bet ja man vajadzēs, tad es tām blakus ar kabatas nazīti sienā izgriezīšu caurumu un ieiešu iekšā pa to :)
karkasa mājai viss ir ok,liekot plusus-mīnusus esmu izvēlējies karkasu,uztrauc tikai viena lieta ,ko vajadzētu noskaidrot...vai tā vate nesasēdīsies....??? Mav, nu kas tur var but labs, ja uz koka karkasa uzliek putoplastu!!! :(
i kur tad paliek taa ekologija utt.???
/briinas ne pa jokam par shadu risinajumu/
··· Koka mājas: Koka paneļu mājas lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu