Polija

Polija fotogrāfijas

Kasprowy Wierch - observatorija, funikulera galastacija, restor�ns etc.
Virs Zakopanes
Krakova 2008.
Krakova 2008.

Polija - jautājumi un diskusijas

Iepirkšanās Polijā. (39)
Bieži dzird, ka Polijā esot daudz zemākas cenas. Ar draudzenēm esam nolēmušas apvienot patīkamo ar lietderīgo un pārbaudīt, vai tā ir. Varbūt kādam zināmi labi apģērbu un apavu veikali Varšavā vai tās tuvumā. Kā tos ...
Belostokas tirdziņā ir foršs polis, kurš tirgo apavus. Nopirku zābakus un gandrīz apprecējos. Tas polis vispār bija tīri ņemams. Vella polietes man toreiz gandrīz matus noplēsa dēļ tā Kšemelika. Lai veicās jums! kādreiz padomāju - cik cilvēkam vajag apģērbu, lai nestos uz Poliju? Maisu,divus? Ja gribi patīkamo, aizbrauc uz Polijas dienvidiem - Krakova,Zakopane. Ja gribās iepirkties, tad jāiepērkās. Un tikai. Varšavā esot lielveikals, liels,kur varot piepirkties par lētākām cenām. Ja cenā neieskaita ceļa izdevumus un iztērēto laiku. Šoreiz nepiekritīšu Geišai. Kopš regulāri dzīvojos pa ārzemēm, Latvijā iepirkties vispār nevēlos, - dārgi un vienveidīgi.
Bet arī ārzemēs ne vienmēr un visur ir tikai un vienīgi atlaides. Pārsvarā tās ir sezonas beigās, kad veikalu plaukti jāatbrīvo nākamās sezonas precēm. Un tad bieži vien ir nevis vienkārši atlaides, bet konkrētas cenas veselai preču grupai, piem., stends, kur viss izliktais nopērkams par 7 eur, vai kā Anglijā, kur šādā izpārdošanā kleitu, kas maksāja 35 mārciņas, nopirku pa 5, utt.
Ja Latvijā parādās sauklis "atlaides līdz 70%", tad personīgā pieredze rāda, ka tā 70% atlaide piemērota tādam mēslam (pardon!), ka es viņu pat par velti neņemtu.
99 % stāstu par 2 x zemākām cenām kaut kur citur ir urbānās leģendas. Atlikušais 1 - tās ir akciju cenas, kas tiešām ir stipri labākas, kā pie mums. Man draugi nesen arī bija Polijā. Secinājums, ja iepirkšanos var savienot ar patīkamo(kas nu kuram patīk), tad ir vērts, bet ja tikai iepirkties, tad tie laiki garām. Pāris euro dēļ, jau nav ko triekties! ··· Polija: Iepirkšanās Polijā. lasīt visu diskusiju (39 atbildes) –»
E-veikals Polijā (6)
Klau, vai kāds gadījumā nevarētu ieteikt internetveikalu Polijā vai tās apkārtnē..! Interesē specifiska elektroprece ( nejaukt ar elektroniku!! ), un, protams, vajadzīga piegāde pa pastu uz Latviju.
Painteresējies allegro.pl Jau pieminētais Allegro. Vēl var ebay.pl skatīties. Un var aizbraukt līdz kādam no Suvalku tirdzniecības centriem un nopirkt "dzīvajā". allegro standarta piegaade - 3x daargaak, nekaa no ebay polju veikala, bet tas jau siikums :) http://www.ebay.co.uk/usr/euroelectronics_eu?rt=nc ··· Polija: E-veikals Polijā lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Iepirkšanās Belostokā, Polijā (4)
Ko domājat par iepirkšanos Belostokā?
patiik. polijas augsdalja ir skaista. Nav pati skaistākā Polijas vieta, tomēr speciāli apmeklēt nav vērts ne ekskursiju, ne šopinga dēļ (Suvalki ir labu gabalu tuvāk LV robežai). Domāju, ka robežsargi tur pirms 20 gadiem bija baigi briesmīgie, un labi, ka ar visiem koferiem neizlidināja ārā no vilciena...:D drīz būs labākā vieta kur sākt ceļu uz DE. ne suvwalki-augustovo. Strabag tur baiso bāni būvē uz Varšavu, kas vietām jau vaļā. izbraucot sapratis, ka ceļu būve lv ir nekas.
:)
··· Polija: Iepirkšanās Belostokā, ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Vai par maksas ceļiem Polijā var maksāt uz vietas? (3)
Kā var Polijā samaksāt pa maksas ceļiem? Kādi ir varianti?
Viss notiekās uz vietas, iebraucot atsevišķās atzarēs, kā šķērsojot robežu. Bet labāk paklausīt navigāciju,apbraukt nepilnu kilometru! Protams ka var... Iebraucot Polijā vajag samainīt naudu pret Zlotiem un tad maksas punktos var samaksāt skaidrā naudā. Ir posmi - kur no sākjma izsniedz taloniņu un nakamajā punktā veic apmaksu... 2023-11-17 21:58 par apbraukšanu nepiekrītu. Mēģinot ietaupīt 2 eur zaudēsi 10 - 15 minūtes laika.

Mainīt eur uz zlotiem nav obligāti. Mierīgi var samaksāt ar kartiņu.
··· Polija: Vai par maksas ceļiem Polijā ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Varšavas apbraukšana (6)
tieši pēc nedēļas ir jābrauc un tagad pirms Varšavas rādās kādu 10 kilometru korķis. Pēc tam jātiek uz E30 (d2) , Čehija , Slovākija. Vēl jautājums , vai Polijā ir maksas ceļi. Liels paldies!!!
Par apbraukšanu nepateikšu, bet maksas ceļi gan ir. Vai maršrutā uz Čehiju un Slovākiju (tomēr dažādi ceļi) būs, laikam nē. Maksāšana notiek uz ceļa (CZ un SK vajadzēs vinjetes pirms/aiz robežas nopirkt). Varšavai visātrāk pa S8 braucot uz A2 nogriezt, pat ja tur ir korķis tas iet salīdzinoši ātri, izvēloties pareizās stundas var paveikties bez apstrāšanās cauri izbraukt....svarīgi ir izvēlēties izbraukšanas laiku no Latvijas un nakstmītnes vietu... to code: https://en.wikipedia.org/wiki/Google_Traffic Varbūt var ieplānot Varšavu tādās stundās, kad korķi nav, braucām vēlu vakarā, bez korķiem. Maksas ceļi vietām Polijā ir, varēja maksāt ar karti uz ceļa.
Maršruta plānošanai izmantojām www.viamichelin.com, tur arī parāda, cik konkrētos maršrutos ir maksas ceļi u.c.
Lai izbrauktu cauri Polijai pa maksas celiem,vajg apmeeram 90 zlotus.Samaksaa un mauc bez beedu.Tikai nebraucat caur Augustovu-tas sanaak loti leenoi. ··· Polija: Varšavas apbraukšana lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Polija - apskates objekti Augustova - Belostoka - Varšava (5)
Sveiki! Varbūt kāds var ieteikt kādus interesantus apskates objektus maršrutā Kauņa - Augustova - Belostoka - Varšava un tās tuvākajā apkārtnē? Internetā liela daļa informācijas ir izpētīta, bet varbūt kas palaists garām.
https://www.tripadvisor.com/Attractions-g274741-Activities-Bialystok_Podlaskie_Province_Eastern_Pola
nd.html

https://www.tripadvisor.com/Attractions-g274856-Activities-Warsaw_Mazovia_Province_Central_Poland.ht
ml
Augustova ar apkārtni vien ir diezgan "garlaicīgs" apskates objekts, vismaz pāris dienas var sevi nodarbināt. Pirms maksā par viesnīcu, noteikti apskati numuriņu, tur tādas miskastes gadās , ka nezini kur likties....
Varbūt labāk izvēlēties ziemeļpoliju, tur ir diezgan daudz ko redzēt....
Suvalkos var ar kuģīšiem pavizināties. ··· Polija: Polija - apskates objekti ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Polija, kāds labs šnabis un citas figņas.?! (16)
Sanāk braukt uz Poliju,kas tur labs un ir vērts mainīt naudu pret zlotiem šeit Latvijā..?!
Ir vērts mainīt, obligāti , bet vajag mainīt uz leišu- poļu robežas, daudz izdevīgāk, mūsu Latvijas bankas prot plēst. Poļiem daudz kas ir labs-apavi arī un vēl un vēl.... Polijā lietot maksājumu karti ir tikpat vienkārši kā Latvijā. Tos 1-2 simti zlotus sīkiem izdevumiem var nopirkt tepat, ja tikai caurskriešana, tad pat simts būs daudz. Ja domāts nakšņot kādā zajazdā, kur varētu kartes nepieņemt, tad vēl dažus simtus papildus, kas arī ir gana sīknauda, lai iespringtu uz 50 centu ekonomiju. Sobieski Sweet Bitter - ļoooti iesaku. Var lakt bez uzkodām, tik labi līst iekšā (Latvijā tieši šo Sobieski marku neesmu redzējis, arī Polijā veikalu plauktos rūpīgi jāpameklē). maini seit necakarejies
Jebkurs polu snabis ir augstas kvalitates,ta ka var pirkt to kas letaks,bus daudz labaks neka lv.snabs.

part.produktu kvalitate loti augsta,ja velie ko no produktiem vari nemt to kas sirdij tuvaks-,sakot ar pien.prod.,galu utt.,
Soplicka vodka(liela izvēle uz piedevām), Zubrowka ( with bison grass) u.c.
Konfektes: Chocolate with Plum ( Laima ,nu jau,paliek dziļā ēnā).
Alus: Debowe (pudelēs)
Desas: Sokolowo salami borowa (cietas ,tievas uzgraužamās )
··· Polija: Polija, kāds labs šnabis un ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Pārsēšanās Varšavas lidostā (5)
Gatavojos ceļojumam uz Lisabonu. Ceļoju bez bagāžas. Atradu lidojumu caur Varšavu (WAW) man aktuālā izlidošanas un atgriešanās laikā, taču pārsēšanās ir 40 min. Cik liela ir Varšavas lidosta un vai tas ir reāli?
Ja reāli būs tās 40 min - tad teorētiski var paspēt.
Bet rēķinies, ka pirmkārt - lidmašīnas var kavēties, turklāt ziemas laikā kavēšanās teorētiski ir lielākas ; otrkārt - lidmašīnas nosēšanās laiks vēl nenorāda to laiku, kamēr piestumj trapu, kamēr iziet iespējamās pārbaudes u.t.t.
Es parasti cenšos sakombinēt, lai laiks būtu ne mazāks par 2 stundām.
Ja ir viena biļete līdz galam, tad ne par ko nebūtu jāsatraucas...lidostas plānu noteikti var apskatīt tās mājas lapā! Šopēna lidosta ir krietni lielāka par Rīgas,taču paspēsi,tur viss loģiski izvietots.
Satraukumam nav pamata.
Ja no Rīgas lido ar LOT, jāņem vērā, ka tas izlido arī ja Varšava laika u.c. apstākļu dēļ nevar uzņemt. Sēžas visur citur - Krakovā, Gdaņskā... Un pats neorganizē ātru nogādāšanu Varšavā. Atliek atrasties tur kur esi nonācis, vari kasīties ar LOT lai nokļūtu pirmais kad atsāk lidot. Vari pieprasīt ēdināšanas utt. kompensācijas gaidot (labprātīgi nepiedāvās). Vai izmantot savu apdrošināšanu utt. un pats meklēt citus transporta veidus. šajos laikos gana riskanti, lai cik arī lidosta būtu maziņa ··· Polija: Pārsēšanās Varšavas ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kas var ieteikt labu apmešanās vietu Polijas/Čehijas pierobežā (3)
Interesē Jūsu pieredze (kā negatīvā, tā arī pozitīvā) par apmešanās vietām Polijā aiz Katovices virzienā uz Ostrava (cz) vai Bielsko-Biala (pl) / 4 cilvēki ar savu mašīnu un vairāk nekā 1 nakts, jo paredzams apmesties un ...
Gołębiewski ir plašs tīkls un labs servis. Viss atkarīgs no tā, kādas prasības izvirza un cik grib tērēt. Bieži Polijā esmu apmeties uz labu laimi, tuvākajā, kas dotajā brīdī pa ceļam. Var būt paveicās, bet nav negatīvas pieredzes, visur bija normāli Sveiki. Varu ieteikt viesnīcu, no personīgās pieredzes, - Cumulus Hotel. Ja ir konkrēti jautājumi un interese par šo viesnīcu - raksti man privāti. Rajons ap Nachod un tālāk Vācijas robežas virzienā ir superīgs gan vienā, gan otrā robežas pusē. Tālāk atliek savietot savas prasības ar attiecīgās vietas piedāvājumu. Tas tik gabaliņu tālāk uz rietumiem no Katovices utml. Rajonam zem Bielsko-Bialas (Zwardon utt.) arī nav ne vainas, tikai par piedāvājumu nav ne jausmas. ··· Polija: Kas var ieteikt labu ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Tirgi Polijā (9)
Kur labāk braukt iepirkties - uz Belatsoku vai Varšavu? Interesē pārtika, kaut kas no apģērba un jauni trauki :) Paldies :)
Tuvākais pierobežas lielveikals. Kas tieši Polijā ir kvalitatīvs? KAS?! Es Polijā esmu bijusi vairākkārt, darīšanās, protams, līdzbraucēju dēļ šopings neizpalika. Kas nu kuram skaitās kvalitatīvs, bet... es tur neko netradu. Neko. Atbraucu mājās ar maisu Activia jogurtiem brokastīm. Viss. Ja drēbes pērk mūsu RCT, tur varbūt liekas kvalitatīvi. Tādi zīmoli kā Hilfiger, Camel Active, Ecco utml. Polijā maksā ne lētāk kā pie mums. Suwalki (Belostoka ir 120+ km tālāk). Lielveikals (Auchan, Carrefour utt.).

Polijā nopērkamā prece atšķiras no tāda paša iepakojuma noformējuma preces LV veikala plauktā, īpaši cenas ziņā, bet ir arī īpašību atšķirības.
Par mēbelēm - neiedziļinoties atbilde ir jā. Tālāk jārēķina.

Polijā vajag pirkt poļu preci ne "brendus" (tos jāpērk to "dzimtajās vietās" kā Milāna, Londona, NYC utml.) vai ķīniešu širpotrebu.
kvarts.Nesaki vis. Polijā ir pietiekoši labas kvalitātes apavi un apģērbs par krietni zemākām cenām nekā Latvijā.Braucot ceļojumos- kamēr atradīsi kur laba prece, nebūs laika atpūsties. ··· Polija: Tirgi Polijā lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu