Nekustamais īpašums

Nekustamais īpašums - jautājumi un diskusijas

Nodokļi pārdodot dzīvokli. (18)
Situācija tāda- ir padomju laika dzīvoklis, privatizēts labi sen. Vai pārdodot viņu kāds nodoklis ir jāmaksā?
Precizesu, nevis ienakuma nodoklis, bet kapitalpieauguma nodoklis, un 15%, nevis 24%, un jamaksa ja ipasums ir mazak neka 5 gadus ipasuma un neesi vismaz gadu tur deklarets. Pircējs pērkot maksā nodokli ( kādreiz bija 2% no summas) un nodevas.
Pardevējs maksāja, ja nebija pagājuši 5 gadi kopš dzīvoklis pirkts un tiek pārdots dārgāk kā iegādāts; tad no starpības.
Tavā gadījumā, cik es zinu, nav tev nodoklis jāmaksā. Nekāds.
Jā, Tev būs jāsamaksā nekustamā īpašuma nodoklis, kā arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis 24%. Ar pēdējo ir tā, ka maksā par to starpību, par kuru Tu gūsti ienākumus: teiksim, ja privatizācijas vērtība bija 20 000, bet pārdod dzīvokli par 30 000, tad no starpības - 10 000, jāsamaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis, tie 24%. Šis gan ir ļoti dīvaini, jo pirms pusgada pārdevu dzīvokli, notārs uzsvēra, ka jāmaksā IIN. Likums par iedzīvotāju ienākuma nodokli, 9.panta 33. daļa - ja izpildās nosacījumi, nekas nav jāmaksā.
Par notāru kompetenci... arī labās ģimenēs gadās :)
··· Nekustamais īpašums: Nodokļi pārdodot dzīvokli. lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Apsaimniekošanas maksa, ja nav parakstīts līgums (18)
Situācija sekojoša. Nopirku dzīvokli, kuru apsaimnieko pašnodarbināts nekustamā īpašuma apsaimniekotājs. Nekādu līgumu par apsaimniekošanu neesmu slēdzis, jo piestādītais rēķins ir acīmredzami neadekvāts - māja netiek ...
Pirmkaart, man jau liekaas, ka sapraatiigs cilveeks pirms peerk iipashumu, noskaidro, kaadi ir visa veida maksaajumi.
Jo ir stulbi nopirkt nekustamo izsolee un peec tam gausties, ka luuk maksa par apsaimniekoshanu ir dikti augsta. Var padomaat, ka kaads ar plinti staaveeja izsolee klaat.
http://www.likumi.lv/doc.php?id=193573

10. pants: (2) Dzīvojamās mājas īpašnieks uzdod pārvaldniekam pārvaldīšanas uzdevumu, rakstveidā noslēdzot ar viņu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas līgumu (turpmāk — pārvaldīšanas līgums). Dzīvokļu īpašnieki pārvaldīšanas līgumu slēdz saskaņā ar dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu, kas pieņemts likumā par dzīvokļa īpašumu noteiktajā kārtībā. Noslēgtais pārvaldīšanas līgums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam.

Detalizēti iepazīsties ar 11. pantu.

P.S. Par to, ka tas 55% īpašnieks nav saistīts ar apsaimniekotāju, man nebūtu ilūziju. Shēma ir klasiska. Nesen skatījos dzīvokli centrā - viss izskatījās labi līdz brīdim, kad uzzināju, ka tur ir tieši tas pats - 1 īpašniekam pieder >50% dzīvokļu. Skaidrs, ka nebūtu ilgi jāgaida līdz brīdim, kad pienāktu rēķins par, piemēram, ārdurvju nomaiņu par 10k Ls. Cīnies, nekas cits neatliek.
Nee nebusi. Jo pats nostiprinaaji ZG, gadu veelaak, lidz ar to tiesa var pamatoti uzskatit, ka esi nosledzis viltus ligumu, lai izvairiitos no parada nomaksas.. Vou... izskataas , ka man arī viss shis veel priekshaa... jo viens kaiminjsh cītīgi vēlas tikt par apsaimniekotāju... un jaa tam jau pieder 50% maajas... (2) Ja vienam dzīvokļu īpašniekam pieder vairāk nekā puse no dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļiem, balsojot viņam ir 50 procenti balsu no visām dzīvokļu īpašnieku balsīm.

Šis te nav kaut kā piemērojams? Ka līgums ar apsaimniekotāju noslēgts nelikumīgi. Ar 50% ir par maz, lai vienpersonīgi pieņemtu lēmumu, vajag vēl vismaz kādus 0.0001%.
··· Nekustamais īpašums: Apsaimniekošanas maksa, ja nav ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Citu dzīvokļu īpašnieku nesamaksāto rēķinu jeb parāda nomaksa (19)
Mājas apsaimniekotājs izrakstītajā rēķinā liek maksāt citu parādu. Līdz šim biju domājusi, ja kāds nemaksā par komunālajiem pakalpojumiem, var vērsties tiesā par parāda piedziņu pret nemaksātāju. Biju pārsteigta, kad ...
No otras puses, kur lai apsaimiekotajs to naudu lai ņem, ja no parādnieka nav ko piedzīt?

Parasti, apsainiekotājs parādus sedz no uzkrājuma un remontu fonda, neviss liek maksāt papildus...

Es tādus papīrus neparakstītu....
Māja pieder Tev (kaut kāda daļa, skaties ZG), attiecīgi noplūde pagrabā ir vistiešākajā veidā Tava daļa. Tāpat kā caurums jumtā, kaimiņa nelikumīgi aizstiklotā lodžija utt.

Apsaimniekotājs ir mājas īpašnieka kalps, bet praksē šiem kaut kā ir izdevies kļūt par kungiem.
Nu ko gan tikai neizdomā tie apsaimniekotāji! Pašiem ar sapratni par to, kas ir kas, nav lielas nojausmas un, izmantojot demgoģiju, muļķo cilvēkus. Parāds ir jāmaksā tam, kurš ir parādā un citus nevar piespiest to darīt, ja vien paši nepiekrīt. Apsaimniekotāji slinko un parādus nepiedzen, pat netaisās to darīt, jo tas nav viegli (laiks, izdevumi utt), vieglāk paprasīt no tiem, kas neko nesaprot no apsaimniekošanas darba specifikas. nav pieredze,bet domāju tas nav likumīgi,nu kapēc man jāmaksā piem.tavs parāds/nesaprotu?
jāsasauc mājas sapulce,jāraksta tiesā iesniegums no iedzīvotājiem,bet pirms jābrīdina apsaimniekotājs,ka tā rīkosieties.
Manam dēlam jau šoziem tā bija - rudenī pirms apkures sākšanās atsūtija parakstīt papīru , ka piekrīt katru mēnesi maksāt + 17,00ls kaimiņu parādus . Pēc tam varōt sniegt tiesā un atgūt šo naudu !! Ja neparakstīs , tad apkures nebūšot ! Tomēr šo papīru bija parakstijuši vairāk kā 50 % iedzīvotāju un viss notika - apkure bija un 17 ls arī katru mēnesi pie rēķina .. Ar ko tieši tiesāties , to neviens konkrēti nepaskaidroja . Pati biju pie apsaimniekotāja slēgt līgumu ( uz pilnvaras pamata ) , tad nekas tāds netika pieminēts , tas bija jau vasarā .. ··· Nekustamais īpašums: Citu dzīvokļu īpašnieku ... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Īpašums bez mājasgrāmatas, īpašnieka maiņa (19)
Kā varēja īpašums kurai nebija sakārtota mājasgrāmata, nonākt pagasta īpašuma, īpašniekiem neko nezinot?
ja jau dzīvo, tad vajag par savu mitekli rūpēties, uzturēt, nodokļus maksāt....bet pārstāvis visu gribēja uz haļavu Nu bet ar kuru galu tie "mākslinieki" domā ??
Īpašums nav reģistrēts zemesgrāmatā, nodokļi arī noteikti netiek maksāti, atsauksmes uz kaut kādiem cara laika "dāvinājumiem" ... protams, ka tā ir bezsaimnieka manta un tai jākļūst par pašvaldības īpašumu !

Uz kaut ko tādu laikam tikai īsteni "mākslinieki" ir spējīgi !
No autores līdz šim uzrakstītā gan nevar secināt, ka īpašums joprojām ir organizācijas. Cik saprotu, automātiski nevienam īpašumtiesības jaunajā Latvijā neatjaunojās, bija šādas tādas ķermeņa kustības jāveic. Tāpēc nezinot ķēķi (kurš kuram ko izēdis) tik viennozīmīgi neapgalvotu, ka pašvaldība sliktie, bet mākslinieki labie (jaunāko laiku vēsturē variants, ka slikti ir abi, ir gana bieži sastopams). Bet tad ej, un bljauj tajà organizàcijà, lai sàk kustèt! Sheit tà njaudèshana neko nemainìs. Un ja ir kkàdi senie dokumenti, tad liec tos galdà, nevis pa kluso zem segas "tajos kko var atrast". Te nav miertiesneshu konsìlijs, ar kura izdruku nupat varèsi visus nolikt pie vietas. Elementāri - saskaņā ar likumu. Ja zeme nebija izpirkta un noslēgts ligums par pirkšanu ar Latvijs hipotēku un zemes banku, tad pamatojoties uz likumu tā piekrīt pašvaldībai (ja ir apbūvēta). ··· Nekustamais īpašums: Īpašums bez mājasgrāmatas, ... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Nekustamā īpasuma nodoklis (31)
Ir leilas ziepes. Bija tā, ka dzīve bija tik superīga un jāmaina dzīvesvieta A uz daudz labāku dzīvesvietu B. Lai to izdarītu bija jāpārdod dzīvesvieta A. Īpašumā ta ir jau sen, bet nebija ierakstīta zemesgrāmatā, to ...
Iespējams, ir kāds apvedceļš, lai no nodokļa izvairītos, bet pateikt no zila gaisa to laikam nevarēs. Ja summas ir tik lielas, ieteiktu nepažēlot latus divdesmit un vērsties pie īpašumu lietās pieredzējuša jurista, vēlams, pēc atsauksmēm no cilvēkiem, kam ir atrisinātas līdzīgas problēmas. Kas tas par štruntīgu īpašumu(A),kuram NĪ nodoklis 4500 Ls?
Un ja kas,trūkstošos 4500 jaunajam labajam īpašumam var paņemt kredītu,nav taču miljons.
Es saprotu nav maksaats iipashuma nodoklis?Tad neko.... Kameer nebuus nomaksaats nodoklis,nevar ne paardot ,ne mantot. Kas tas par nodokli, ko VID prasa par pārdoto īpašumu - ienākumu nodoklis? Vajag diebt pie jurista un formēt papīrus nākamā īpašuma iegādei, lai VID redz, ka neesi pārdevis un tagad nesēdi uz naudas maisa, bet, ka investē attiecīgi tālāk. ··· Nekustamais īpašums: Nekustamā īpasuma nodoklis lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma domājamo daļu pārdošana bez otra īpašnieka piekrišanas (22)
Vai var pārdot (un nokārtot pirkšanas-pārdošanas līgumu, ierakstīšanu zemesgrāmatā utt.) nekustamā īpašuma 1/2 domājamo daļu bez otrās 1/2 domājamās daļas īpašnieka piekrišanas?
cik zinu, tad otrās domājamās daļas īpašniekam ir pirmpirkuma tiesības šai gadījumā Pārdodot domājamās daļas, kopīpašniekam ir jāpiedāvā pirmpirkuma tiesības. Ja pirmpirkuma tiesības netiek piedāvātas, tad kopīpašnieks var izmantot izpirkuma tiesības viena gada laikā no darījuma noslēgšanas. Likums gan arī paredz gadījumus, kad pirmpirkuma tiesības nav jāpiedāvā. Tā, piemēram, ja īpašuma dom.daļas tiek atsavinātas tās atdāvinot, tad pirmpirkuma tiesības nav jāpiedāvā. Skaidrīt- 1/2 domājamā daļa no īpašuma ir kopīpašums, no tā arī norādītie CL panti.... Diemžēl nevar. Palasi- LR Civillikums 1068.pants Var, bet jārēķinās, ka otras domājamās daļas īpašnieks var izmantot izpirkuma tiesības un iegādāties Tavu domājamo daļu par to cenu, ko būsi ierakstījusi pārdošanas līgumā. Ja gribi no tā izvairīties - Tev ir jāpiedāvā izmantot pirmpirkuma tiesības un jāiegūst rakstisks apstiprinājums, ka otrs īpašnieks no tām atsakās, kā jau te augstāk komentēja ... ··· Nekustamais īpašums: Nekustamā īpašuma domājamo ... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu