Nekustamais īpašums

Nekustamais īpašums - jautājumi un diskusijas

Dzīvokļa iegāde izsolē (21)
Vajadzīgs lēts dzīvoklis. Varbūt mēģināt nopirkt izsolē- iespēja vai liels risks?
visbiezjaakie zemuudens akmenji ir iepriekshejie ipasnieki, kas negrib izvaakties.. viedoklis- iesaku! (domaa ko gribi) :) braucām-skatījām mājas-arī tādas,kas izsolē--tās bija jau tukšas-labā stāvoklī,citas-puceltas,-bet -ok-atslēgas pie kāda cilvēka,iekša tikām.
Tad jau -jāskatās-tie ,kas jau tukši-tā laikam,jo kādu mest ārā-tieāties -ohh-tā nu laikam ir epopeja ar TV ,ja mazi 10bērni,veci radinieki utt!
Daudz ir atkarīgs no situācijas, kādēļ dzīvoklis ir "nonācis" izsolē, tālāk jau - dzīvokļa sākumcena, tehniskais un juridiskais stāvoklis, atrašanās vieta. Bet cerēt nopirkt lēti... kas nu kuram lēti - ar +10 tk no sākumcenas jārēķinās. Divi kolēģi ir pirkuši. Vienam viss OK. Otra tiesājās vēl gadu, lai dabūtu ārā iepriekšējos iedzīvotājus. Process sadārdzinājās ļoti... ··· Nekustamais īpašums: Dzīvokļa iegāde izsolē lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Piemājas zeme mājai uz 1992.gada 1.septembri. (3)
Sveicināti! Vēršos pēc palīdzības sekojošā jautājumā - kā ir ar piemājas zemi uz 1992.gada 1.septembri? Situācija,kurā esam iekļuvuši - ome 80.gados nopirka māju(kolhoznieku sētu), bet netika noformēts pirkuma līgums. ...
Kā jau iepriekš aicināju- uz anonīmiem jautājumiem nesniegt atbildes.

Šito rēbusu būs pa spēkam atrisināt dažiem juristiem visā LV, pie tam vēl zinot tikai visus lietas patiesos apstākļus.

Par cik negribi maksāt, tad meklē līdzīgu keisu tiesas spriedumus.
es Tavā vietā,arogaini, nebūtu tik pārliecināta par mūsu juristu zināšanām.Pati saskāros,kad cik gudra atnācu, tik pat gudra aizgāju,kaut situācija nebija pārāk sarežģīta.
Man jau liekas, kuram ZG,tas arī saimnieks. To zemi,kuru neviens neiegrāmatoja, atdeva tiem,kuri reāli ko darīja, tipa vēlējās zemi privatizēt, pieaicināt mērniekus,rakt kupicas,ieskaitīt sertifikātus,kārtot Zemes Grāmatu.
Bet gaidam mūsu juristus.
erucanob, ir jāzina pie kura no juristiem griesties. Tādu kas šo rēbusu varētu atrisināt tiešām ir tikai daži un ne lēti, tā ir kad laikā nesakārto papīrus. ··· Nekustamais īpašums: Piemājas zeme mājai uz ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Pārvākties vai nepārvākties? (33)
Šobrīd īrēju lētu (65+komunālie) un attiecīgi nabadzīgi iekārtotu divistabu dzīvokli ne pārāk labā vietā. Saimniece ir Ulmaņlaika kundzīte, kas ir kategoriski pret jebkādiem remontiem. Tagad ir iespēja pārvākties uz ...
necelsies dzīves limenis tikai no tā, ja dzīvosi labā dzīviklī un atdosi par to visu savu pēdējo. Arī draugus aizbaidīsi ar to... Dzīvē jābūt augstākam mērķim, materiālie labumi pēctam. Jebkurš to sajutīs, ka gribi tikai padižoties../. Kam tev 2-istabu? Var atrast 1-istabas labu dzīvokli par saprātīgu cenu. Kamēr neesi izvācies, sameklē lētāku, bet labāku dzīvokli. un kam tu gribi to naudu taupiit?? aizkapa dziivei??
vide kuraa dziivo ietekmee tavu labsajuutu, garastaavokli, var buut pat raksturu...
ja ir uz kaa ietaupiit, tad taupi un dziivo forshaa videe!
Vide loooti ietekmee pashsajutu, garastavokli, etc. - ja, liidzekli atljauj, izvelies labaku un patikamaku dzivevietu! 4x65=260+komunālie!!!! par tādu naudu jau mēbelētu privātmāju Rīgā var izīrēt! Tev naudu nav kur likt? Nepārvākties.

Pieņemu, ka tavs darbs nesaistas ar ikdienas lēmumu pieņemšanu...
··· Nekustamais īpašums: Pārvākties vai nepārvākties? lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
Apdrošināšana - Balta vai Gjensidige? (16)
Vēlos apdrošināt nekustamo īpašumu. Citas kompānijas šobrīd neinteresē, tikai Balta vai Gjensidige. Kādas ir Jūsu atsauksmes, personīgā pieredze?
Esmu auto drošinājusi Gjensidige - biju ļoti apmierināta! Izmantoju Gjensidige auto apdrosinasanai. ne viena, ne otra Baltai ne vainas. Visi tendēti uz naudas ņemšnu, nevis uz izmaksāšanu.. LĒTĀKO :) un jā kādā ir paziņas tas ir tikai pluss. ··· Nekustamais īpašums: Apdrošināšana - Balta vai ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kā īpašums tas īsti ir? (22)
Vai māja, kur viens no laulātajiem noformēts kā īpašnieks un kuras iegādei ir ņemts hipotekārais kredīts (ņēmējs ir tas pats laulātais, kura vārds ir zemes grāmatā, savukārt, otrs laulenis ir līdzņēmējs), skaitās ...
Laulāto kopīpašums, ja ņemts laulības laikā un nav laulību līguma par mantas dalījumu.

Banka tikai uzlikusi hipotēku, piederēt tai nekas (vēl) nepieder.

Nejaukt īpašumattiecības un attiecības ar banku kā kredītņēmējiem/galvotājiem.
AE-nejauc galvu ar saviem ārzemju variantiem.Mums sava republika,savs karogs.Šķiroties mūsu vīriešiem vairumā ir dziļi nospļauties uz bijušo sievu un bijušajiem bērniem.Man šķiet ka D.Mazvērsīte/ja kļūdos,atvainojiet/ stāstīja,ka pārdeva savu dzīvokli,ieguldīja ģimenes mājā,tad vīrs izmeta,un viņa palika ar garu degunu.Tādu gadījumu ir daudz.Pie mums cilvēki galīgi neapzinās,ko nozīmē būt galvotājam.
Bankas kredītu dod tam,kuram lielāka alga-varat minēt,kuram tā ir.Neviens neņems par pilnu sievas apgalvojumus,ka par viņas naudu vīriņš ēda,ka viņa audzināja bērnus.Patreiz man vienai zināmai turīgai ģimenei iet šķiršanās process un zinu,kā viņiem iet
Gudri cilvēki paskaidroja,ka autorei nav ko uztraukties.
ha haa aa
"gudrs (labs, skaists, utt) ir tas , kas man izdevīgs. "
tad neuztraucies tā. gan jau būs labi!
Mantu neesmu dalījusi,bet cik daudz dzirdēti gadījumi,kad šādā gadījumā šķiroties sieva paliek ar garu degunu.Un ja vēl vīrs,palicis mājās,bet nemaksā kredītu,tad Tu vēl maksāsi viņa vietā par māju,kur nedzīvo un kura vairs nav Tava.
Glābiņš,laulību līgums,vai ļoooti labs/un dārgs/advokāts.
Diemzhjeel tas ir baknas iipashjums... Un arii daargais advokaats te nepaliidzees, ja nu vieniigi nesarunaasi ar viiru un bankulai Tevi nonjem kaa galvotaaju !!! / sieva ar krediitiem njemaas, taapeec arii zinu.../ ··· Nekustamais īpašums: Kā īpašums tas īsti ir? lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Par bezsaimnieka dzīvokļa iegādi (5)
Ir viens dzīvoklis, kurs ka atklājās, stav tukšs ja u 4-5 gadus, saimnieka nav.. Gribam to nopirkt. ПЖКХ mums teica, ka to vārēsim nopirkt tikai no aukciona, kad tas dzīvoklis tiks tur uzlikts (nezināms ...
Ja PUŽx / vai tad tādas iestādes vēl ir?/ teica, tad tā arī būs. Un izsole nebūs elektroniski, un pat ja vinnēsi, vēl pus gadu vai ilgāk būs jākārto visādas formalitātes, jāgaida un jāgaida. Jā, un iekšā arī pirms izzsoles netiksi, būs jāpērk v slepuju. Un ja mājai veikta renovācija vai kas, dabūsi to daļu tagad samaksāt līdz pēdējam centam.
Tas no manu radu pieredzes.
Bezmantinieka mantu, ja īpašnieks miris, tiesu izpildītājs pārdod izsolē. Ja ir bijuši kreditori, tad iegūtā nauda aiziet kreditoriem, ja nav, tad valstij. Un beidziet te vienreiz fantazēt. Ieteiktu dot padomus lietās, kur specializējaties. Valstij nekādi dzīvokļi nav vajadzīgi. Valstij ir nauda vajadzīga. Bezmantinieka īpašumu pie tiesu izpildītājs var pirkt, bet tiešām jārēķinās vēl ar kādu laiku, līdz tiksi iekšā. Šobrīd izsoles notiek tiesu izpildītāja birojā, bet drīz stāsies spēkā noteikumi, ka arī šīs kategorijas īpašumu izsoles notiek elektroniski. Kas attiecas uz sarežģījumiem - tieši šī iemesla dēļ tiesu izpildītājs pasūta novērtējumu ar piespiedu pārdošanas vērtību, nevis tirgus vērtību. Ņemot vērā visus riskus. Bez riska var pirkt īpašumu par tirgus vērtību no īpašnieka. Un arī bez jurista rīkoties neieteiktu. Cilvēki ir visādi. Ja patiešām nevienam nepieder, tad bezsaimnieka manta piekrīt valstij. Tālāk jau darbosies Publiskas personas mantas atsavināšanas likums un šaubos, vai ПЖКХ tur vispār ir kāda teikšana. aizmirsti to bezsaimnieka dzīvokļa iegādi, jo bezsaimnieka manta pat ja dzīvoklis tiešām tāds ir, piekrīt valstij un Latvijas republika ir slavena ar savu devību. Izsolē! Vienkāršāk un lētāk. ··· Nekustamais īpašums: Par bezsaimnieka dzīvokļa ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Irnieka tiesibas uz internetu/tv (28)
Labdien, Nesen nosledzu ires ligumu kaa irnieks uz 1 gadu, liguma ir punkts, ka irnieks ir tiesigs pieslegt dzivokli sev velamo internetu/tv pakalpojumu. Sazvanijos ar lattelecom par velamo pieslegumu, bet beigas sanaca, ka dzivokli nav ...
Varbūt var pieprasīt no izīrētaja, lai viņš nodrošina interneta pieslēgšanas iespējas? Ja jau līgumā tas ir rakstīts.... Nē uz ši pamata Tu vari pameklēt sev citu kompāniju kas piedāvā tev interneta pieslēgumu.
Man ari piedāvāja IZZi urbt caurumu,es pat neprasiju saimnieka viedokli,es vienkārši atteicos no tāda pakalpojuma,pateicu,ka svešā dzivokli netaisos neko urbt.
Un cita kompānija pieslēdz rūteri,viss kaŗtibā,nekas nekur nebija jāurbj.
Godiigi sakot, pzd, ja nevar pieleegt Internetu pa normaalu vadu ( kabeli, DSL vai veel ko, bet vadu, neviss bezvadu ) Pirmkaart , aatrums un kvalitaate pa vadu ir daudz labaaks. Otrkaart, drossiiba.
Es iziireeju dziivokli LV - iirnieki passi vissu ievilka, kaa vajag. Man tas sskkiet tikai passsaprotami. Ja reiz iiiree, jaabuut siltumam, uudenim, kanalizacijai, Internetam, elektriibai , telviizijai utt.
Par dzīves skolu to sauc un parasti par to ir jāmaksā/vispār jau dzīvē par visu jāmaksā/. Labākais variants manuprāt norēķināties un pameklēt citu dzīvokli , kur ir viss vajadzīgais un svarīgi būs neko neaizmirst pajautāt un līgumā atrunāt. Lai veicas! Man liekas,ka vēlies lauzt īres līgumu. Tajā ir punkts,ka ātrāk to izbeidzot, iemaksātā drošības nauda netiek atgriezta. Tagad meklē iemeslu,lai to atgūtu. ··· Nekustamais īpašums: Irnieka tiesibas uz internetu/tv lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Dzīvokļa pārrakstīšana (26)
Ja ir vēlēšanās pārrakstīt privatizētu dzīvokli uz tuvinieku, kāds ir labākais risinājums? Kādas nodevas ir jāmaksā un kādi dokumenti ir nepieciešami? Situācija: Īpašniece māte, kura ir precējusies, līdz ar to ...
Jānoformē kā dāvinājums... Padomāju, ka Lilu neizklausās pēc dēla nickname, tāpēc ierosinu uztura līgumu. Mūžīgā dēla "spīdzināšana" un garantēta dzīvesvieta komplektā ar atsavinājuma aizlieguma atzīmi zemesgrāmatā. :) Jaaformee kaa daavinaajums,bet ir vajadziiga arii maates viira rakstiska piekrishana.
Man izmaksaaja apm. 70Ls daavinaajuma liigums un zemes graamataa 0,5% no iipashuma kadastraalaas veertiibas(kaa 1-aas pakaapes radiniecei)
Kaa pirkumu formeet nevajag...
(2012-02-08 16:47) viedoklis
Kādā vēl īpašuma var dabūt privatizētu dzīvokli?
Vidēji liela divistabu dzīvokļa dāvināšanas izdevumi izskatīsies šādi: dāvinājuma līguma sastādīšana trijos eksemplāros un notariālā apstiprināšana – 133 lati, pieprasījums zemesgrāmatai – 33 lati, reģistrēšana zemesgrāmatā – 10 latu plus kancelejas nodeva.
Taču arī šai gadījumā dāvanas saņēmējam nāksies maksāt valsts nodevu. Ja dzīvoklis pāriet dāvinātāja tiešo mantinieku īpašumā, valsts kasē būs jāiemaksā 0,50% no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības (mūsu aplūkotajā gadījumā – 50 latu). Ar dāvinājuma līguma noformēšanu un jaunā īpašnieka stāšanos īpašumtiesībās saistītie izdevumi būs 226 lati.
Vienīgi piebildīsim, ka var iztikt arī bez dāvinājuma līguma notariālas apstiprināšanas. Tādā gadījumā būs jāsamaksā tikai 47 lati par līguma projekta sagatavošanu un jānokārto maksājumi zemesgrāmatā.
Atgādināsim arī, ka cena par dzīvokļa dāvinājuma līguma noformēšanu notariālā kārtībā ir atkarīga no tā kadastrālās vērtības. Tātad prestiža un grezna nekustamā īpašuma dāvināšana var izmaksāt daudz dārgāk nekā šeit aplūkotais darījums ar pieticīgu divistabu dzīvokli.
/google/
Dāvinājuma līgumu var ļoti viegli apstrīdēt (ja notiek kādi tiesāšanās darbi). Visdrošākais ir pirkuma līgums....tāds ir mans viedoklis un arī personiskā pieredze. ··· Nekustamais īpašums: Dzīvokļa pārrakstīšana lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma dalīšana pie šķiršanās un kopēja kredīta (21)
gatavojamies šķirties. uz sievas ir nekustamais īpašums par ko viņa maksā kredītu, es esmu kā galvotājs. mājā neesmu pierakstīts. nevaram sadalīt. Vai nu īpašums paliek viņai vai es pārņemu kredītu, ko nevēlos. Ja ...
Bija ļoti līdzīga situācija, kad šķīros, tikai kredīts bija uz vīra, es kā kredīta līdzņēmēja, pierakstījusies nebiju. Kad jau šķiršanās bija vairs tikai formalitāte, aprunājos ar kolēģi, kam juridiskā izglītība, kā īsti ar likumu sastāv, kas man un bērniem pienākas. Viņa man teica, ka, ja baigi pērties gribu par kapeiku, var to darīt, bet diezin vai tas ir tā vērts, jo, ja par kredītu visu laiku maksājis vīrs. Ja gribu saglabāt tiesības uz dzīvokli, tad pašai jāpiedalās maksājumos, kas tobrīd man nebija aktuāli, jo tajā mājoklī palikt negrasījos. Vienīgais, uz ko man būtu tiesības, tas ir uz dzīvokļa jau atmaksātās daļas pusi. Tā vērtība bija diezgan niecīga, lai tā dēļ čakarētos. Aizgāju ar savām pekelītēm un sīčiem, un sāku pati savu patstāvīgu dzīvi. Bet, ja tā godīgi un kritiski skatās, tad vīrietim satraukties par to, ka sieva var no mājas izlikt, kuru pati no savas kabatas maksā, ir gļēvi. Grūti saprast stiprās sievietes, kas ar tādiem sapinas.
Ja sieva grasās mājā palikt, maksāt un dzīvot, tad ne tikai likuma, bet arī ētikas jautājuma ietvaros būtu tikai cienīgi vīrietim būvēt pašam savu dzīvi. Vai tiešām nebūtu neērti dzīvot mājā, par kuru maksā šķirtā sieva?
Ja sieva ir gudra, tad tevi izmetīs no mājas, pati uz brīdi izbrauks no valsts, lai rastos apstākļi, ka nevar nomaksāt kredītu. Tu kā galvotājs, būsi pirmais no kā kreditori piedzīs kredītu, jo bez sievas piekrišanas māju nepārdosi. Tas no praktiskās puses. Teorētiski - kopdzīves laikā iegādāts īpašums skaitās abu laulāto kopēja manta, neatkarīgi esi tur pierakstīts vai nē. Parāds arī kopējais un tu vēl kā galvotājs..., bez abu laulāto piekrišanas māju pārdot nevar, bet kredītu nemaksāt, ja ir galvotājs, var.
Sievai tik labu advokatu paņemt un tu paliec zaudētājos jebkurā gadījumā.
kāpēc gan nevar izlikt ārā no mājas kurā tu vairs nedzīvo?? esi drošs ka tava labā džinsu jaka vēl tās mājas skapī karājas?? Piekrītu Specs69 variantam, jo , ja esi kā galvotājs ir ļoti liela varbūtība, ka tevi uzmetīs un maksāsi tāpat. Pārņemot īpašumu pats esi saimnieks un rīkojies. Vēl viens zemūdens akmens var rasties īpašumu pārdodot par zemāku cenu, kā kredīta summa, jo starpība līdz pilnai kredīta atmaksi būs jāsedz. Jāvienojas - kā to dalīs. Tā kā - sāc ar banku - liec sludinājumus un mēģini pārdot līdz laulības šķiršanai. ··· Nekustamais īpašums: Nekustamā īpašuma dalīšana ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Cik jāmaksā par zemes piespiedu īri ja mana māja atrodas uz cita zemes? (2)
Man pieder puse privātmājas un daļa zemes, tagad gribu nopirkt otru pusi, bet viņam nepieder zeme, bet viņš to īrē no zemes saimnieka. Vai man šī otrai pusei piekļautā zeme ir obligāti jāīrē un ja ir tad par kādu summu. ...
Tātad Tev ir 2 kopīpašnieki. viens mājai un otrs zemei, ja vien īpašums nav sadalīts un tā otra pusmāja ar zemi ir suverēni īpašumi. Bet arī tad jārunā ar abiem.

Zemes noma ir komercpasākums. Ja nevarat vienoties, tiesa noteiks piespiedu nomu, ķipa 6% no kadastrālās vērtības.
Kādēļ tikai 6%. Vēl ir variants pacelt kadastrālo vērtību debesīs, piešķirt komercplatības statusu, jeb tāpat, katru gadu mainot vērtību to celt un celt. Varianti, kā cilvēkam 5 gadu laikā jau izmaksāt normālo zemes vērtību nodokļos,var cik tik uziet. Zemes dienestiem tik mazliet jāpapūlas.
Un galvenais, ka neko nevar pārsūdzēt, ja pateikts ka tā ir komercplatība, punkts, tas nekas ka pieputējusi ceļmala.
··· Nekustamais īpašums: Cik jāmaksā par zemes ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu