Jūsu pieredze izsolēs.

Piedaloties izsolē jāiemaksā 10% no sākumcenas. Cik no šīs summas zaudē, ja pārsola cits?
Vai kopīpašuma domājamajām daļām /zemei/ ir daudz pircēju, vai tas, ka tikai domājamā daļa nesamazina cenu?
Kādi vēl zemūdens akmeņi iespējami izsolēs.

liivs (2014-12-11 13:29)      Katrai izsolei tak ir noteikumi, kurus var saņemt pie organizētāja.
Ja tie 10% ir drošības nauda, tad parasti jau tu viņus dabū atpakaļ vai nu kā iemaksu pirkumā vai uz konta, bet tas ir pie nosacījuma ka pats esi ieradies uz izsoli, ja ne tad var arī nedabūt - lasi noteikumus!

breakdown (2014-12-11 13:34)      No 10% nezaudee neko, ja cits paarsola. Tie tiek atgriezti meenesha laikaa peec izsoles. 10% ir vajadziigi, lai atsijaatu nenopietnos daliibniekus, kaa arii tie 10% kalpo kaa nodroshinaajums, ka uzvareetaajs samaksaas arii atlikusho summu. Ja uzvareetaajs meenesha laikaa nosoliito summu nesamaksaa, vinjsh shos 10% zaudee.
Pirceeju ir tik, cik to ir katraa konkreetajaa izsolee, neviens tev nepateiks, daudz vai maz, atkariigs no iipashuma.
Zemuudens akmenji itkaa jau nekaadi, tikai ka dziivokljus nav iespeejams apskatiit pirms izsoleem. Taa sakot, ja soli, tad ceri uz to labaako.. ka nebuus izdemoleets, vai ka nebuus kaads ar iires liigumu uz 99 gadiem pa 20 Ls meenesii.
Lai nerastos shaadi mulkjiigi jautaajumi kaa pirmais, iesaku izlasiit likumu "par izsoleem"(kas noteikti nav dariits :D ). Tur viss ir skaidri izskaidrots. Kaa arii vienmeer iesaku iepaziities ar izsoles noteikumiem.

breakdown (2014-12-11 14:09)      Atguusi, jo vinjiem nav nekaadu tiesiibu kko patureet. Tas ir ierakstiits likumaa. Un tas darbojas, zinu peec savas pieredzes.
Un visu var tieshaam atrast internetaa. likumi.lv un uz priekshu. Par pashiem izsolaamajiem iipashumiem gan jau ka kko noklusee, vnk atrunaajoties, ka nav par to infas un viss. Piemeeram, Tev reti kad varees pateikt, vai dziivoklii kaads dziivo, vai nee. Pasham jaabrauc, jaaiet ciemos, jaaskataas vai vakaraa deg gaisma, jaavaac zinjas no kaiminjiem. Taa ka ja ljoti paveicas, tad kjeepa var buut maza. Ja nee, tad tiesaashanaas ar dziivoklii esoshajiem iirniekiem. Visvienkaarshaak ir pirkt zemi, mezju.. aizbrauc, apskaties, noveertee un izlem, pirksi vai nee..

meisje (2014-12-11 15:23)      Ja parsola cits, naudu dabu atpakal. ja tu esi otrais pec solijuma un pirmais atsakas, tad tev japerk, ja tu negribi, tad zaude 10 procentus. zemudens akmeni var but, ja viss ir ieprieks sarunats un tie, kas nesola, atlauj uzvaretajam nopirkt leti un parejo ieguvumu sadala sava starpa. man vnk mamma bija izsole un vinai piedraudeja, ka ja vina solisot, tad ar vinu izrekinasoties vai kaut ka ta...zinu gadijumu, kad cilveks nopirka dzivokli, kur majas parvaldniece visu noteica un, ja vinai nemaksaja, atsledza elektribu utml visadi santazeja.. jaaiziet pasam un viss jaizpeta, japaruna ar kaiminiem, ieprieksejo saimnieku, ja iespejams, setnieku utt

joens (2014-12-11 16:01)      Kopīpašums ir ļaunums. Tāpēc, pirms piedalīties šādā spēlē, skaidri jāapzinās lietu stāvoklis un kas pašam no tā visa vajadzīgs.

Cimper (2014-12-11 16:52)      Priekš kam Tev daļu no kopīpašuma? Savu problēmu trūkst? :D

kaspich (2014-12-11 18:26)      Cimper ir viens praatiigs sieviskjis :P

PinkElephant (2014-12-11 19:30)      Drošības naudu (nodrošinājumu) tu zaudēsi, ja nosolīsi (jebšu "vinnēsi" izsoli), bet nesamaksāsi. Tad šī drošības nauda aizies kreditoriem un tiks rīkota jauna izsole. Ja neaiziesi, arī dabūsi atpakaļ.

Nu, ar zemi arī ir interesanti. Ja nav zemesgrāmatā reģistrēta līguma par lietošanas kārtību, tad realitātē šo zemi bez otra kopīpašnieka piekrišanas izmantot nekādi nevarēsi Un arī šāds līgums vēl neko negarantē. Tāpat vēl ir 100-un-1 jautājums, ko ar to zemi vispār drīkst vai nedrīkst darīt, bet tā jau ir cita opera. Es kopīpašumā nelīstu, ja man nebūtu zināšanu + resursu + pietiekamas informācijas, ko es varu un gribu no tā kopīpašuma dabūt laukā.

Ja stipri stipri gribas to zemi, izdrukā ZTI sludinājumu, ielien Swedbankā, un pēc kadastra izsit zemesgrāmatu nodalījumu, iegūsti no ZTI vērtējumu un piesakies pie kāda laba advokāta uz konsultāciju. Citādi var sanākt skarbi iegrābties.

jadore (2014-12-11 22:42)      Man arī šis interesē. Vai brālim nebija iespēja pārņemt saistības pret banku un tā paturēt īpašumu?

PinkElephant (2014-12-11 23:10)      es esmu daudz izsolēs piedalījies, ir arī draudēts. Tikai nevienu reizi tālāk par mutes virināšanu tie lielie draudētāji nav tikuši. Nav jau vairs gluži 90-tie ;) jūs ko, tiešām ir tik viegli nobiedēt?

Man šajā situācijā cits aspekts mazliet mulsina - no novembra ir spēkā jauns regulējums attiecībā uz lauksaimniecības zemju iegādi, un pārpircēji to tik vienkārši nevar izdarīt (ja pārsniedz 5 un 10 ha zemes gabala platība, attiecīgi vai pircējs ir fiziskais vai juridiskais). Ja tev, alcora, īpašumā ir jau kāda zeme, tad nemaz izsolē nesanāks piedalīties (jo izņēmums no tā visa regulējuma ir maksātnespējas procesa izsoles, ne ZTI rīkotās).

Nu ja tā nopietni, tad tiešām prasās nopietnāka konsultācija, šeit tu pie patiesības netiksi.

joens (2014-12-12 13:52)      ...Izsole ir bankas Citadele iniciatīva...

Tad ko tur dara tiesu izpildītājs? Attiecīgi ZTI ir procesa sastāvdaļa-tehniskais izpildītājs. Bankas iniciatīva ir vien ierosinot tiesas procesu vaikānujuridiskipareizāktosauc.

Neatkarīgi no visa - vai esošam kopīpašniekam "nejauši" nav pirmpirkuma tiesības? Tas gan neatceļ izsoli, ja par cenu nav varējuši vienoties.

zirafe2 (2016-08-07 23:50)      Mirkļiem tā oho būšana ir laba štele. Mirkļiem tiešām ko līdzīgu un aiz auss liekamu var izlasīt.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu