Nekustamā īpašuma tirdzniecība

nekustamā īpašuma tirdzniecība foto attēls

Nekustamā īpašuma tirdzniecība - jautājumi un diskusijas

Jūsu pieredze izsolēs. (19)
Piedaloties izsolē jāiemaksā 10% no sākumcenas. Cik no šīs summas zaudē, ja pārsola cits? Vai kopīpašuma domājamajām daļām /zemei/ ir daudz pircēju, vai tas, ka tikai domājamā daļa nesamazina cenu? Kādi vēl zemūdens akmeņi iespējami...
Katrai izsolei tak ir noteikumi, kurus var saņemt pie organizētāja.
Ja tie 10% ir drošības nauda, tad parasti jau tu viņus dabū atpakaļ vai nu kā iemaksu pirkumā vai uz konta, bet tas ir pie nosacījuma ka pats esi ieradies uz izsoli, ja ne tad var arī nedabūt - lasi noteikumus!
No 10% nezaudee neko, ja cits paarsola. Tie tiek atgriezti meenesha laikaa peec izsoles. 10% ir vajadziigi, lai atsijaatu nenopietnos daliibniekus, kaa arii tie 10% kalpo kaa nodroshinaajums, ka uzvareetaajs samaksaas arii atlikusho summu. Ja uzvareetaajs meenesha laikaa nosoliito summu nesamaksaa, vinjsh shos 10% zaudee.
Pirceeju ir tik, cik to ir katraa konkreetajaa izsolee, neviens tev nepateiks, daudz vai maz, atkariigs no iipashuma.
Zemuudens akmenji itkaa jau nekaadi, tikai ka dziivokljus nav iespeejams apskatiit pirms izsoleem. Taa sakot, ja soli, tad ceri uz to labaako.. ka nebuus izdemoleets, vai ka nebuus kaads ar iires liigumu uz 99 gadiem pa 20 Ls meenesii.
Lai nerastos shaadi mulkjiigi jautaajumi kaa pirmais, iesaku izlasiit likumu "par izsoleem"(kas noteikti nav dariits :D ). Tur viss ir skaidri izskaidrots. Kaa arii vienmeer iesaku iepaziities ar izsoles noteikumiem.
Atguusi, jo vinjiem nav nekaadu tiesiibu kko patureet. Tas ir ierakstiits likumaa. Un tas darbojas, zinu peec savas pieredzes.
Un visu var tieshaam atrast internetaa. likumi.lv un uz priekshu. Par pashiem izsolaamajiem iipashumiem gan jau ka kko noklusee, vnk atrunaajoties, ka nav par to infas un viss. Piemeeram, Tev reti kad varees pateikt, vai dziivoklii kaads dziivo, vai nee. Pasham jaabrauc, jaaiet ciemos, jaaskataas vai vakaraa deg gaisma, jaavaac zinjas no kaiminjiem. Taa ka ja ljoti paveicas, tad kjeepa var buut maza. Ja nee, tad tiesaashanaas ar dziivoklii esoshajiem iirniekiem. Visvienkaarshaak ir pirkt zemi, mezju.. aizbrauc, apskaties, noveertee un izlem, pirksi vai nee..
Ja parsola cits, naudu dabu atpakal. ja tu esi otrais pec solijuma un pirmais atsakas, tad tev japerk, ja tu negribi, tad zaude 10 procentus. zemudens akmeni var but, ja viss ir ieprieks sarunats un tie, kas nesola, atlauj uzvaretajam nopirkt leti un parejo ieguvumu sadala sava starpa. man vnk mamma bija izsole un vinai piedraudeja, ka ja vina solisot, tad ar vinu izrekinasoties vai kaut ka ta...zinu gadijumu, kad cilveks nopirka dzivokli, kur majas parvaldniece visu noteica un, ja vinai nemaksaja, atsledza elektribu utml visadi santazeja.. jaaiziet pasam un viss jaizpeta, japaruna ar kaiminiem, ieprieksejo saimnieku, ja iespejams, setnieku utt Kopīpašums ir ļaunums. Tāpēc, pirms piedalīties šādā spēlē, skaidri jāapzinās lietu stāvoklis un kas pašam no tā visa vajadzīgs. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Jūsu pieredze izsolēs. lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Dzīvokļa iegāde izsolē (21)
Vajadzīgs lēts dzīvoklis. Varbūt mēģināt nopirkt izsolē- iespēja vai liels risks?
visbiezjaakie zemuudens akmenji ir iepriekshejie ipasnieki, kas negrib izvaakties.. viedoklis- iesaku! (domaa ko gribi) :) braucām-skatījām mājas-arī tādas,kas izsolē--tās bija jau tukšas-labā stāvoklī,citas-puceltas,-bet -ok-atslēgas pie kāda cilvēka,iekša tikām.
Tad jau -jāskatās-tie ,kas jau tukši-tā laikam,jo kādu mest ārā-tieāties -ohh-tā nu laikam ir epopeja ar TV ,ja mazi 10bērni,veci radinieki utt!
neiesaku... Daudz ir atkarīgs no situācijas, kādēļ dzīvoklis ir "nonācis" izsolē, tālāk jau - dzīvokļa sākumcena, tehniskais un juridiskais stāvoklis, atrašanās vieta. Bet cerēt nopirkt lēti... kas nu kuram lēti - ar +10 tk no sākumcenas jārēķinās. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Dzīvokļa iegāde izsolē lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Nekustamo īpašumu tirdzniecības portāli Krievijā (1)
Vai ir kādam informācija, kas ir populārākie interneta portāli Krievijā, kur tiek ievietoti nekustamā īpašuma pirkšanas/pārdošanas sludinājumi? Līdzīgi kā Latvijā - ss.lv.
Kadastrālā īpašuma vērtība (4)
Kur internetā var noskaidrot aptuveno kadastrālo vērtību nekustumajam īpašumam (šajā gādījumā māja Dubultos ~1600 m2) par 2000. gadu?
www.kadastrs.lv par 2000.gadu var noskaidrot tikai un vienīgi Valsts zemes dienestā. tas prasa speciālu aprēķinu un tāpēc to dara pa naudu, toties būs pilnīgi precīzi.. Valsts zemes dienestā. Internetā un ar salīdzināšanu būs ļoti nekonkrēti. Konkrētai mājai "aptuvenā" varētu būt arī nekustamā īpašuma nodokļa rēķinā, ja tik vecs ir saglabājies. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Kadastrālā īpašuma vērtība lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Zolitūde vai Ziepniekkalns, kurš ir labāks rajons dzīvošanai (19)
Zolitūde vai Ziepniekkalns kurā rajonā labāk iegādāties dzīvokli? Kādi viedokļi ir tiem, kas uzturējušies ilgāku laiku kāda no šiem rajoniem? Plusi un mīnusi?
Ziepniekkalns,bet tad tikai ne jaunajos masīvos,tur kur ir personīgās mājas ir forši.Paziņa īre māju Ziepniekkalnā,super klusa jauka vieta.
Zolitūde man riebjās,krievu rajons,bamžatniks.
Vecais Ziepniekkalns patiešām simpātisks , kādreiz tur draudzene īrēja istabu privātmājā, bieži braucu ciemos. Nedomāju, ka ir kaut mazākā atšķirība - abi rajoni ir identiski sūdīgi. Ja nu vienīgi tiešām kādam ir svarīgs Jurmalas tuvums... Uz Miļnogorsku labāk piebraukt ar auto, jo Salu tilts tomēr atrāk šķērsojams nekā Vanšu. Tad gan jāskatās, kur darbs.

Viss ir atkarīgs no tā, kur un kāds ir dzīvoklis. Ja man personīgi jāsalīdzina Ziepniekkalns ar Kluso Centru, tad Ziepis ir labāks! :) Domājat esmu debīls?

Nu tad padomājiet vēlreiz:

Klusais Centrs (vienā mājā ar Šleseru, ja kas)
Ar stāvvietu problēmas, kautiņi ar kaimiņiem, lifta nav, kāpnes šauras un stāvas, augsti komunālie, skats uz šahtu starp mājām, dzivoklis tumšs, plānojums slikts, internets sūdains.

Ziepis.
Stāvvieta par brīvu, konsjeržs, mājīga kāpņutelpa ar telpaugiem, liels, ātrs lifts, kaimiņi sveicinās, nevis dod pa purnu, fantastisks skats no loga, ideāls dzivokļa plānojums.

p.s. objektivu salidzinājumu dos labs mākleris.
.. +punkti par to ka tiek apsvērta pārdaugava, tau manuprāt ne viens, ne otrs :D ..ja nu vienīgi iet runa par veco gan Ziepniekkalnu, gan Zolitūdi - privātmāju mikrorajonu, jo spičkastīšu rajonā viss ir slikti...! Ziepniekkalns - vecais ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Zolitūde vai Ziepniekkalns,... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Zemes pirkšana (13)
Kas būtu jāzin pērkot zemi? Kā var noskaidrot vai pērkamais gabals der apbūvei? Vai zemes gabalam ir apgrūtinājums (vai kā viņš tur saucas-ja ieķīlāts vai ja teiksim izrādās, ka tur kādi senkapi utt.) Ar kādām papildus izmaksām jārēķinās?...
Notārs ir fufelis, salīdzinājumā ar zemesgabala un apbūves izmaksām. Nu - Ls50 - 100.

100% jāiet uz pašvaldību. Tur pasūti oficiālu (!) izziņu par z.gabala izmantošanu un apgrūtinājumiem. T.sk. aizsargjoslas, servitūti, dabas liegumi un mikroliegumi utt. Servitūts nav nekas brismīgs, ja vien tas nešķērso zemesgabalu tieši pa vidu. Atļautā izmantošana ir būtiska - ja nopirksi dabas vai lauksaimniecības teritoriju (pēc novada vai pilsētas attīstības plāna), tad dabas teritorijā tu drīksti ierīkot parku, lauksaimniecības teritorijā - audzēt miežus, rudzus vai cukurbietes pēc izvēles. Pasarg dies - celt dzīvojamo ēku. Varbūt tur paredzēts būvēt ceļu - tad pašvaldība no tevis atpirks to zemi. Par ZEMU cenu. Pamatojoties uz savām likumīgajām tiesībām. Tas attiecas arī uz jau apbūvētu zemesgabalu.

Ja gribi rakt dziļāk - aizej uz VKPAI, apjautājies, vai nav kultūras piemineklis. Apskaties, vai tuvumā nav kāds nacionālais parks - aizej uz tā administrāciju (Ķemeru nacionālais parks ir psihopāti, drošvien, ka citi arī), arī tur paprasi oficiālu izziņu, ka pašvaldības rakstītais (nevis teiktais - mutvārdus tiesā grūtāk pierādīt) atbilst patiesībai.
Vēl noteikti painteresējies par inženiertīkliem - ūdens urbums ar sūkni maksās ap 5000 Ls, vietējā kanalizācija arī pāris tūkst. Piebraucamais ceļš arī nenāks par sīknaudu. Ja nav pat elektrības - painteresējies Latvenergo - cik tas izmaksās... Tici man - ja lēti - tad iepriekšējais saimnieks ir muļķis, ka pats neievilka, un tas ir iemesls nokaulēt cenu. Gāzes apgāde, protams, ir patīkams bonuss.

Tad varēsi sākt domāt par juristiem, notāriem, pirkšanu utt.
par ķīlām apskaties zemesgramata.lv atrod pēc kadastra numura. ar karti var apmaksāt
vai var būvēt, to vietējā būvvaldē pateiks. paņem zemes robežu plānu un aizej turp pieņemšanas laikos. vai piezvani
Bez augstākminētā es aprunātos arī jaunajiem kaimiņiem. Tie bieži izstāsta lietos, ko neviena būvvalde nepastāstītu ... :D:D:D Attiecībā par senkapiem (citiem kultūras pieminekļiem) var interesēties Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā. Caur Google var atrast arī sarakstu ar aizsargājamiem kultūras pieminekļiem - ir dažādi statusi, attiecīgi dažādi apgrūtinājumi. Definējumi jāskatās likumā. Jurists varētu noskaidrot visu par apgrūtinājumiem. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Zemes pirkšana lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Komisija māklerim (14)
Jautajums par nekustamo ipasumu! Kada komisijas nauda pienakas nekustamo ipasumu agentam? Esmu dzirdejis, ka arzemes tas ir 1% no pirkuma summas, bet ka ir Latvija? mans kolegis pirka dzivokli un par starpniecibu samaksaja 5 %, bet man...
Tāds naivums tādā vecumaa... faktiski nekas nepienaakas, ja ar klientu nav nodrošinātas vienošanās, uz abpusējiem noteikumiem, kaut vai 50 %... and any... atceries visur, jebkuraa vietaa, kur nav monopola normatiivs reguleejums, ka maksa ir noteikta tikai valsts pakalpojumiem, paareejais nav valsts dariishana, bet pushu vienoshanaas, plus dazhiem dariijumiem jaapievieno PVN un peec to veikshanas jaatskaita IeN no netto pelnjas, kaa arii savlaiciigi jaaregjistreejas VID, kaa pashnodarbinaatajam&PVN maksaataajam;) Preciizi, bet parasti agents ir ieintereseets paardot dziivokli, lai dabuutu jebkaadu kompensaaciju, bet, protams, peec iespeejas augstaaku. Tieshi taa, Medusmaize - kad mees paardevaam saveejo, tad 1kaarshi noteicaam maakelrim, ka pashi uz rokas gribam tik & tik & paareejais vairs nebija muusu dariishana. Ja tu iegādājies dzīvoki, kuram 10% komisijas maksa ir 23 000 EUR, tad tev būtu nolīgt kādu juristu un tiešajam pārdevējam pa virsu uzmest 3k EUR un kopā sanks lētāk.

joprojām brīnos par 23k EUR komisiju...
Godīgi sakot, ahuj*** tie mākleri.
··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Komisija māklerim lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Ēku pārdošana balstoties uz Zemesgrāmatā nenostiprinātu dāvinājuma līgumu (4)
Ir ZG nenostiprinats davinajuma ligums ekam,vai pamatojoties uz to var ekas pardot vai ka citatadi likumiski atbrivoties no tam?
Pārdot var tikai to, kas pieder Tev. Īpašnieks ir tas, kuram ir zemesgrāmata . Es taadu iipasumu savu muuzu nepirktu.tikai oficiaali no zemesgraamataa apstiprinaata iipasnieka. Kaadi shkjeershlji ir daavinajuma iesniegshanai ZG un iipashuma tiesiibu nostiprinaashaanai? Kur zeme? Vai tas NI vispaar ir bijis ierakstits (registreets) ZG? neviens tādu īpašumu nepirks bez ZG un vēl kas dāvinājums ir apstrīdams tiesas kārtībā. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Ēku pārdošana balstoties uz... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Vai var pārdot īpašuma daļu, ja viens ir nokartojis zemes grāmatu bet pārējie neliekas ne zinis? (3)
Es vēlos iegādāties īpašumu,tajā ir māja kurai ir 3 īpašnieki.Viens īpašnieks ir nokārtojis zemesgrāmatu par visu māju,vīņs nomaksājis īpašuma nod. par savu daļu.pārējie īpašnieki neko nav darījuši,nav zemesgrāmata par savām daļām,gadiem...
Jā pārdodamās īpašuma daļas ZG ir noformēta un NĪN par gadu samaksāts, tad īpašumu var pārdot. Tikai pārējiem līdzīpašniekiem ir pirmpirkuma tiesības uz pārdodamo daļu. Viņiem jāpiedāvā pirkt īpašums uz tiem pašiem līguma noteikumiem un par to pašu cenu, ja tie atsakās, tad droši var reģisrtēt jaunais īpašnieks darījumu ZG. Atsavināt var tikai valsts ,vai ar tiesas lēmumu..
Rīkoties drīkst tikai ar SAVU dalītā īpašuma daļu ..Pārējiem dalītā īpašuma īpašniekiem ir pirmpirkuma tiesibas uz pārdodamo daļu...Ja viņiem netiek piedāvāts var apstrīdēt darījumu..
Bet ja īpašums sastāv no divām vienādām daļām?
Manā gadījumā bija tā, lielu īpašumu saņēmām uz pusēm, es tur reāli 4 gadus pošīju, uzpasēju, remontēju utt, utt... Mums bija runa, ka viņš savu daļu pārdos, arī bija norunāta summa, bet viss izmainījās, kad šis palika paralizēts. Tātad pēc Basteta teiktā ir jānoprot tā, tātad viņa aizbildnis var tirgot īpašumu vienpersoniski, piedāvājot man atpirkt? Viņš savam tēvam solīja nepārdod, ar man to pašu. Man tas īpašums ir dārgs iekšēji, un zinu cik smagi pirms 140-160 gadiem to nācies iegūt, un visu pārējo vēsturi. Bet visā jau ir doma tāda, čalis guļošs-tur nav variantu, nu o.k. māte pārdos kaut pusi, vai ar es atpērku, bet ziniet kas trakākais notiks, viņa savu dēlu aizsūtīs uz aprūpes namu, kur čalis vnk-viņa ir tāds cilvēks, kas māti par kapeikām notirgos. Bet dēls bija normāls, žēl viņa, tai mātei ar teicu, tak pieskati viņu;´´ai, tas kopija tēvam-nav vērts". Starp citu tēvs nosala un nomira aiz vientulības. Tā bija viņu daļa. Šai valstī laikam taisnību neatrast.
··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Vai var pārdot īpašuma daļu, ja... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Pirkšanas-pārdošanas līgums (9)
Vai obligāti pie notāra ir jāapstiprina nekustamā īpašuma pirkšanas-pārdošanas līgums vai arī pietiek ar pārdevēja un pircēja parakstiem?
Dzirdēju ka apstiprināt var bāreņtiesa, esot stipri lētāk neka pie notāra. Pirkšanas pārdošanas līgumu var neapstiprināt, bet nostiprinājuma lūgums zemesgrāmatai gan ir jāraksta pie notāra. Pirkuma līgumu var neapstiprināt, bet notāram jāuzraksta nostiprinājuma lūgums zemesgrāmatai. Nostiprinājuma lūgumu arī nevajag pie notāra taisīt! Notāru bija jāiesaista tikai gadījumā, ja kādu pilnvaro! Līgumam, liekas, vēl neko papildus nevajag (likumdevējs vēl tik draud, ka vajadzēs). Cita lieta ir nostiprinājuma lūgums. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Pirkšanas-pārdošanas līgums lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu