Nekustamā īpašuma tirdzniecība

Nekustamā īpašuma tirdzniecība - jautājumi un diskusijas

Jūsu pieredze izsolēs. (19)
Piedaloties izsolē jāiemaksā 10% no sākumcenas. Cik no šīs summas zaudē, ja pārsola cits? Vai kopīpašuma domājamajām daļām /zemei/ ir daudz pircēju, vai tas, ka tikai domājamā daļa nesamazina cenu? Kādi vēl ...
Kopīpašums ir ļaunums. Tāpēc, pirms piedalīties šādā spēlē, skaidri jāapzinās lietu stāvoklis un kas pašam no tā visa vajadzīgs. Katrai izsolei tak ir noteikumi, kurus var saņemt pie organizētāja.
Ja tie 10% ir drošības nauda, tad parasti jau tu viņus dabū atpakaļ vai nu kā iemaksu pirkumā vai uz konta, bet tas ir pie nosacījuma ka pats esi ieradies uz izsoli, ja ne tad var arī nedabūt - lasi noteikumus!
No 10% nezaudee neko, ja cits paarsola. Tie tiek atgriezti meenesha laikaa peec izsoles. 10% ir vajadziigi, lai atsijaatu nenopietnos daliibniekus, kaa arii tie 10% kalpo kaa nodroshinaajums, ka uzvareetaajs samaksaas arii atlikusho summu. Ja uzvareetaajs meenesha laikaa nosoliito summu nesamaksaa, vinjsh shos 10% zaudee.
Pirceeju ir tik, cik to ir katraa konkreetajaa izsolee, neviens tev nepateiks, daudz vai maz, atkariigs no iipashuma.
Zemuudens akmenji itkaa jau nekaadi, tikai ka dziivokljus nav iespeejams apskatiit pirms izsoleem. Taa sakot, ja soli, tad ceri uz to labaako.. ka nebuus izdemoleets, vai ka nebuus kaads ar iires liigumu uz 99 gadiem pa 20 Ls meenesii.
Lai nerastos shaadi mulkjiigi jautaajumi kaa pirmais, iesaku izlasiit likumu "par izsoleem"(kas noteikti nav dariits :D ). Tur viss ir skaidri izskaidrots. Kaa arii vienmeer iesaku iepaziities ar izsoles noteikumiem.
Atguusi, jo vinjiem nav nekaadu tiesiibu kko patureet. Tas ir ierakstiits likumaa. Un tas darbojas, zinu peec savas pieredzes.
Un visu var tieshaam atrast internetaa. likumi.lv un uz priekshu. Par pashiem izsolaamajiem iipashumiem gan jau ka kko noklusee, vnk atrunaajoties, ka nav par to infas un viss. Piemeeram, Tev reti kad varees pateikt, vai dziivoklii kaads dziivo, vai nee. Pasham jaabrauc, jaaiet ciemos, jaaskataas vai vakaraa deg gaisma, jaavaac zinjas no kaiminjiem. Taa ka ja ljoti paveicas, tad kjeepa var buut maza. Ja nee, tad tiesaashanaas ar dziivoklii esoshajiem iirniekiem. Visvienkaarshaak ir pirkt zemi, mezju.. aizbrauc, apskaties, noveertee un izlem, pirksi vai nee..
Ja parsola cits, naudu dabu atpakal. ja tu esi otrais pec solijuma un pirmais atsakas, tad tev japerk, ja tu negribi, tad zaude 10 procentus. zemudens akmeni var but, ja viss ir ieprieks sarunats un tie, kas nesola, atlauj uzvaretajam nopirkt leti un parejo ieguvumu sadala sava starpa. man vnk mamma bija izsole un vinai piedraudeja, ka ja vina solisot, tad ar vinu izrekinasoties vai kaut ka ta...zinu gadijumu, kad cilveks nopirka dzivokli, kur majas parvaldniece visu noteica un, ja vinai nemaksaja, atsledza elektribu utml visadi santazeja.. jaaiziet pasam un viss jaizpeta, japaruna ar kaiminiem, ieprieksejo saimnieku, ja iespejams, setnieku utt ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Jūsu pieredze izsolēs. lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Dzīvokļa iegāde izsolē (21)
Vajadzīgs lēts dzīvoklis. Varbūt mēģināt nopirkt izsolē- iespēja vai liels risks?
visbiezjaakie zemuudens akmenji ir iepriekshejie ipasnieki, kas negrib izvaakties.. viedoklis- iesaku! (domaa ko gribi) :) braucām-skatījām mājas-arī tādas,kas izsolē--tās bija jau tukšas-labā stāvoklī,citas-puceltas,-bet -ok-atslēgas pie kāda cilvēka,iekša tikām.
Tad jau -jāskatās-tie ,kas jau tukši-tā laikam,jo kādu mest ārā-tieāties -ohh-tā nu laikam ir epopeja ar TV ,ja mazi 10bērni,veci radinieki utt!
Daudz ir atkarīgs no situācijas, kādēļ dzīvoklis ir "nonācis" izsolē, tālāk jau - dzīvokļa sākumcena, tehniskais un juridiskais stāvoklis, atrašanās vieta. Bet cerēt nopirkt lēti... kas nu kuram lēti - ar +10 tk no sākumcenas jārēķinās. Divi kolēģi ir pirkuši. Vienam viss OK. Otra tiesājās vēl gadu, lai dabūtu ārā iepriekšējos iedzīvotājus. Process sadārdzinājās ļoti... ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Dzīvokļa iegāde izsolē lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Nekustamo īpašumu tirdzniecības portāli Krievijā (1)
Vai ir kādam informācija, kas ir populārākie interneta portāli Krievijā, kur tiek ievietoti nekustamā īpašuma pirkšanas/pārdošanas sludinājumi? Līdzīgi kā Latvijā - ss.lv.
avito ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Nekustamo īpašumu ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Zolitūde vai Ziepniekkalns, kurš ir labāks rajons dzīvošanai (20)
Zolitūde vai Ziepniekkalns kurā rajonā labāk iegādāties dzīvokli? Kādi viedokļi ir tiem, kas uzturējušies ilgāku laiku kāda no šiem rajoniem? Plusi un mīnusi?
Vecais Ziepniekkalns patiešām simpātisks , kādreiz tur draudzene īrēja istabu privātmājā, bieži braucu ciemos. Ziepniekkalns,bet tad tikai ne jaunajos masīvos,tur kur ir personīgās mājas ir forši.Paziņa īre māju Ziepniekkalnā,super klusa jauka vieta.
Zolitūde man riebjās,krievu rajons,bamžatniks.
Vecais Ziepniekkalns,ļoti tuvu centram,kluss. Jautājums jau ir par pirkšanu, nevis īrēšanu. Ziepniekkalns ir tuvāk Centram, tiltiem, 3 izbraukšanas virzieniem no Rīgas - Jelgava, Bauska, Jūrmala, Zolitūde tikai Jūrmalai, kas kādam var būt nozīmīgi. Sabiedriskais transports ir vienlīdz labs, Ziepniekkalnā tikai nav vilciena pieturas pašā rajonā. Peldēties var doties uz apvedceļa karjeriem, lielais ir ar iebraukšanas maksu priekš auto, bet, par to tiek vākti atkritumi, vasarā pabiezi mēdz būt. Ziemā mežā ir distanču slēpošanas trases, kas man sākas jau pārejot pāri ielai. Ja līdzekļi atļauj, un dzīvot blokmājā nav pieņemami, var ieguldīt privātmājā Rīgas teritorijā. Es neizvēlētos jaunu "eiro" māju, bet savestu kārtībā kādu vecu - pēc savas gaumes un iespējām, nemaksājot starpniekiem par būv- u.c. darbiem, bet pati nolīgtu izpildītājus. Latvijas lauku iedzīvotājiem, kam Rīgā visa augstā apbūve ir "sūdīgi" - novēlu radīt jaunus laukus pierīgas pļavās un maksāt kredītus. Vai braukt atpakaļ uz laukiem - lai pasargātu savu mentalitāti no kaimiņiem (un tos, savukārt, no savām dīvainībām). Esmu dzimusi vecajā Pārdaugavā pie Ulmaņa gatves, bet jaunajā Ziepniekkalnā nekādu kriminālo auru nesajūtu, dzīvoju jau no pirmsākumiem 25 gadus. Nedomāju, ka ir kaut mazākā atšķirība - abi rajoni ir identiski sūdīgi. Ja nu vienīgi tiešām kādam ir svarīgs Jurmalas tuvums... Uz Miļnogorsku labāk piebraukt ar auto, jo Salu tilts tomēr atrāk šķērsojams nekā Vanšu. Tad gan jāskatās, kur darbs.

Viss ir atkarīgs no tā, kur un kāds ir dzīvoklis. Ja man personīgi jāsalīdzina Ziepniekkalns ar Kluso Centru, tad Ziepis ir labāks! :) Domājat esmu debīls?

Nu tad padomājiet vēlreiz:

Klusais Centrs (vienā mājā ar Šleseru, ja kas)
Ar stāvvietu problēmas, kautiņi ar kaimiņiem, lifta nav, kāpnes šauras un stāvas, augsti komunālie, skats uz šahtu starp mājām, dzivoklis tumšs, plānojums slikts, internets sūdains.

Ziepis.
Stāvvieta par brīvu, konsjeržs, mājīga kāpņutelpa ar telpaugiem, liels, ātrs lifts, kaimiņi sveicinās, nevis dod pa purnu, fantastisks skats no loga, ideāls dzivokļa plānojums.

p.s. objektivu salidzinājumu dos labs mākleris.
··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Zolitūde vai Ziepniekkalns, ... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kadastrālā īpašuma vērtība (4)
Kur internetā var noskaidrot aptuveno kadastrālo vērtību nekustumajam īpašumam (šajā gādījumā māja Dubultos ~1600 m2) par 2000. gadu?
www.kadastrs.lv par 2000.gadu var noskaidrot tikai un vienīgi Valsts zemes dienestā. tas prasa speciālu aprēķinu un tāpēc to dara pa naudu, toties būs pilnīgi precīzi.. Valsts zemes dienestā. Internetā un ar salīdzināšanu būs ļoti nekonkrēti. Konkrētai mājai "aptuvenā" varētu būt arī nekustamā īpašuma nodokļa rēķinā, ja tik vecs ir saglabājies. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Kadastrālā īpašuma vērtība lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Zemes pirkšana (13)
Kas būtu jāzin pērkot zemi? Kā var noskaidrot vai pērkamais gabals der apbūvei? Vai zemes gabalam ir apgrūtinājums (vai kā viņš tur saucas-ja ieķīlāts vai ja teiksim izrādās, ka tur kādi senkapi utt.) Ar kādām papildus ...
Notārs ir fufelis, salīdzinājumā ar zemesgabala un apbūves izmaksām. Nu - Ls50 - 100.

100% jāiet uz pašvaldību. Tur pasūti oficiālu (!) izziņu par z.gabala izmantošanu un apgrūtinājumiem. T.sk. aizsargjoslas, servitūti, dabas liegumi un mikroliegumi utt. Servitūts nav nekas brismīgs, ja vien tas nešķērso zemesgabalu tieši pa vidu. Atļautā izmantošana ir būtiska - ja nopirksi dabas vai lauksaimniecības teritoriju (pēc novada vai pilsētas attīstības plāna), tad dabas teritorijā tu drīksti ierīkot parku, lauksaimniecības teritorijā - audzēt miežus, rudzus vai cukurbietes pēc izvēles. Pasarg dies - celt dzīvojamo ēku. Varbūt tur paredzēts būvēt ceļu - tad pašvaldība no tevis atpirks to zemi. Par ZEMU cenu. Pamatojoties uz savām likumīgajām tiesībām. Tas attiecas arī uz jau apbūvētu zemesgabalu.

Ja gribi rakt dziļāk - aizej uz VKPAI, apjautājies, vai nav kultūras piemineklis. Apskaties, vai tuvumā nav kāds nacionālais parks - aizej uz tā administrāciju (Ķemeru nacionālais parks ir psihopāti, drošvien, ka citi arī), arī tur paprasi oficiālu izziņu, ka pašvaldības rakstītais (nevis teiktais - mutvārdus tiesā grūtāk pierādīt) atbilst patiesībai.
Vēl noteikti painteresējies par inženiertīkliem - ūdens urbums ar sūkni maksās ap 5000 Ls, vietējā kanalizācija arī pāris tūkst. Piebraucamais ceļš arī nenāks par sīknaudu. Ja nav pat elektrības - painteresējies Latvenergo - cik tas izmaksās... Tici man - ja lēti - tad iepriekšējais saimnieks ir muļķis, ka pats neievilka, un tas ir iemesls nokaulēt cenu. Gāzes apgāde, protams, ir patīkams bonuss.

Tad varēsi sākt domāt par juristiem, notāriem, pirkšanu utt.
par ķīlām apskaties zemesgramata.lv atrod pēc kadastra numura. ar karti var apmaksāt
vai var būvēt, to vietējā būvvaldē pateiks. paņem zemes robežu plānu un aizej turp pieņemšanas laikos. vai piezvani
Bez augstākminētā es aprunātos arī jaunajiem kaimiņiem. Tie bieži izstāsta lietos, ko neviena būvvalde nepastāstītu ... :D:D:D Attiecībā par senkapiem (citiem kultūras pieminekļiem) var interesēties Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā. Caur Google var atrast arī sarakstu ar aizsargājamiem kultūras pieminekļiem - ir dažādi statusi, attiecīgi dažādi apgrūtinājumi. Definējumi jāskatās likumā. Jurists varētu noskaidrot visu par apgrūtinājumiem. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Zemes pirkšana lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Komisija māklerim (14)
Jautajums par nekustamo ipasumu! Kada komisijas nauda pienakas nekustamo ipasumu agentam? Esmu dzirdejis, ka arzemes tas ir 1% no pirkuma summas, bet ka ir Latvija? mans kolegis pirka dzivokli un par starpniecibu samaksaja 5 %, bet man ...
Tāds naivums tādā vecumaa... faktiski nekas nepienaakas, ja ar klientu nav nodrošinātas vienošanās, uz abpusējiem noteikumiem, kaut vai 50 %... and any... atceries visur, jebkuraa vietaa, kur nav monopola normatiivs reguleejums, ka maksa ir noteikta tikai valsts pakalpojumiem, paareejais nav valsts dariishana, bet pushu vienoshanaas, plus dazhiem dariijumiem jaapievieno PVN un peec to veikshanas jaatskaita IeN no netto pelnjas, kaa arii savlaiciigi jaaregjistreejas VID, kaa pashnodarbinaatajam&PVN maksaataajam;) Preciizi, bet parasti agents ir ieintereseets paardot dziivokli, lai dabuutu jebkaadu kompensaaciju, bet, protams, peec iespeejas augstaaku. Tieshi taa, Medusmaize - kad mees paardevaam saveejo, tad 1kaarshi noteicaam maakelrim, ka pashi uz rokas gribam tik & tik & paareejais vairs nebija muusu dariishana. Ja tu iegādājies dzīvoki, kuram 10% komisijas maksa ir 23 000 EUR, tad tev būtu nolīgt kādu juristu un tiešajam pārdevējam pa virsu uzmest 3k EUR un kopā sanks lētāk.

joprojām brīnos par 23k EUR komisiju...
Godīgi sakot, ahuj*** tie mākleri.
··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Komisija māklerim lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kā pareizi pārdot dzīvokli? (14)
Vēlos padot dzivokli droši un bez sarežğijumiem Ko nozīmē drošs darijums ko piedava man pircejs Un kā būt drošai ka saņemšu naudu pec darījuma?
Es laskovijmerzavec variantam ka´pircējs nepiekristu. Var kārtot ar darījuma kontu. Nostiprinājuma lūgumā jānorāda, ka iesniedzams ZG tikai kopā ar bankas apstiprinātu maksājuma uzdevumu par attiecīgo summu. Interesanti, kādas reālas garantijas dos mākleris, izņemot to ka savāks lielus procentus no darījuma, pat ja Tevi kāds uzmetīs. es te no personīgās pieredzes-mākleri ir dārgi un nereti arī nekompetenti, tā, kā vislabāk pašai ar savu galvu domāt...naudu var saņemt arī pirms darījuma, kā vienosieties...un ir taču līgums, vai nav? :) Es gan uzskatu, ka mākleri jāņem kad ir kāds sarežģīts variants vai kad nav kur likt naudu.
Pārdod dzīvokli ar notāra palīdzību. Tas nemaz nav dārgi. Toties notārs visu sakārtos tā, ka droši būs abām pusēm. Vislabāk, ja zināms notārs, ja nē, jebkuru, kurš ir zvērināts/ kaut šausmīgs nosaukums/.
··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Kā pareizi pārdot dzīvokli? lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma tirdzniecība. (15)
Varbūt ir kādi knifi kam jāpievērš nekustamā īpašuma pārdošanai bez starpniekiem.No kā jāuzmanās un kā izvairīties no tā.Ja ir kādam pieredze šai lietā uzklausītu.
Tak nē! Ja cilvēka pārdod savu vienīgo īpašumu, kurš ir bijis viņa īpašumā vismaz 5 gadus un vismaz vienu gadu bijusi tur deklarētā dzīvesvieta, tad nav nekādi 20% jāmaksā. Bet 2% ir jāmaksā nevis pārdevējam, bet pircējam rwģistrējot zemesgrāmatā īpašumu. Pārdevējam vienīgi nekustamā īpašuma nodoklis ir jāsamaksā par visu gadu, tādā ziņā rudenī izdevīgāk pārdot, jo tagad būs jānomaksā uz priekšu viss gads.
Vērtējumu tev tāpat vajadzēs, jo diez vai pircējs atnāks ar skaidru naudu. Bet ja pircējam vajag kredītu, tad vajadzēs arī vērtējumu, bet to lai viņš pats gādā, jo katrai bankai citi uzticamie un var sanākt 2x pārmaksāt. Paskaties pats salīdzinoši ss.lv cik līdzīgi īpašumi maksā un tad liec cenu. Cenu liec ar mazliet rezervīti, jo ikviens pircējs sirdsmieram kādu tūkstoti gribēs nokaulēt, tāpēc jau uzreiz pie vēlamās cenas uzmet rezervīti. Citreiz aiziet arī bez kaulēšanās :) Sagatavo zemesgrāmatu, inventarizācijas lietu un komunālo pakalpojumu rēkinu to visu pircējas gribēs redzēt.
Jāuzmanās no tā,ka neskatoties uz to, ka it kā ir punkti, kuri it kā atbrīvo no NĪN maksāšanas, beigās, pēc pāris gadiem jums pienāks vēstule, ka tomēr jāmaksā 20% no pirkuma-pārdevuma līgumā minētās summa un vēl būs + 0,05% par katru nokavēto dienu.
Vislabāk personīgi griezties VID, lai viņi oficiāli, ar parakstu apliecina, ka % tāds un tāds, lai pēc tam neizdomā ko citu.
Atvainojos, ne NĪN, bet gan ienākuma nodoklis no kapitāla pieauguma. Kad tu to mantojumu saņēmi? Ja tikko noformēji uz sevi un uzreiz pārdod, tad gan var sanākt maksāt 20% kapitāla pieauguma nodokli! Un tev tas visai liels būs jo to nodokli ņem no starpības starp iegādes vērtību un pārdošanas vērtību un atskaita vēl ieguldījums, bet ja iegāde ir mantojums, tad var sanākt no visas summas 20% valstij maksāt. Ja tas ir dzīvoklis tad varbūt viņu izīrēt, pašam tur piedeklarēties un pagaidīt 5 gadus, jo īres cenas tagad ir labas, bet nu 5 gadi arī diezgan ilgs laiks. Atļaušos godājamam topika autoram aizrādīt, ka šādas neklātienes konsultācijas, īpaši ar nekustamo īpašumu darījumiem saistītos jautājumos, ir diezgan riskanta un miglaina padarīšana. Galvenokārt jau tādēļ, ka kompetentie on-line konsultanti šeit nav padziļināti iepazinušies ar konkrētā nekustamā īpašuma dokumentiem, īpašuma sastāvu un reālo situāciju dabā, praktiski neko nezina par jautājuma uzdevēja kā galvotāja un laulātā (ja pareizi sapratu no paša vaicātāja pēdējā komentāra) pārējām saistībām. Iespējams, ka topika autors, kurš uzņēmies atbildēt par kādas trešās personas - parādnieka saistībām pret kreditoru, nemaz nedrīkst bez pēdējā piekrišanas atsavināt viņam piederošo nekustamo īpašumu, un tamlīdzīgā garā. Tāpēc silti iesaku sastumt kaudzītē visus papīrus, nepažēlot savu dārgo laiku un naudu un aizstaigāt uz konsultāciju pie šajā jomā praktizējoša profesionāļa. Jo skopais maksā divreiz... :) ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Nekustamā īpašuma ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Ēku pārdošana balstoties uz Zemesgrāmatā nenostiprinātu dāvinājuma līgumu (4)
Ir ZG nenostiprinats davinajuma ligums ekam,vai pamatojoties uz to var ekas pardot vai ka citatadi likumiski atbrivoties no tam?
Pārdot var tikai to, kas pieder Tev. Īpašnieks ir tas, kuram ir zemesgrāmata . Es taadu iipasumu savu muuzu nepirktu.tikai oficiaali no zemesgraamataa apstiprinaata iipasnieka. Kaadi shkjeershlji ir daavinajuma iesniegshanai ZG un iipashuma tiesiibu nostiprinaashaanai? Kur zeme? Vai tas NI vispaar ir bijis ierakstits (registreets) ZG? neviens tādu īpašumu nepirks bez ZG un vēl kas dāvinājums ir apstrīdams tiesas kārtībā. ··· Nekustamā īpašuma tirdzniecība: Ēku pārdošana balstoties uz ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu