Vai jums patīk latviešu amatnieku izstrādājumu cena?

Būšu mazliet Grinčs...
Es jau pasūtīju dienišķās adītās vīriešu zeķes no vienas kundzes, kas pati ada. Un zeķes, karotes, pītie grozi, protams ir ļoti noderīgi. Bet jāatzīst, ka latvieši ražo dārgus sūdiņus kartona kārbiņā par briljantu (labi, pārspīleju) cenu. Vismaz veikalos, kas nebūt nav pilsētas centrā. Reiz iepirku kartona krūzīšu paliktņus pa 2.50. Tas bija lētākais, ko es varēju iegādāt sūtīšanai uz ārvalstīm. Šodien internetā gandrīz iegādājos koka "desu spēli" pa 10 euro. Esmu šokā. Kā vienu tā otru, manuprāt, štancē nevis darina. Tas pats ar auskariem. Nu, labi autordarbs, bet kad paskatos par kādu sīknaudu internetā tiek pārdotas detaļas, tad man šķiet...nu kā nav kauna?
Kas Jums šķiet visnenoderīgākais un dārgākais no latviešu ražotāju piedāvājuma?

Tessa  6 17 visgudrak runa tie, kuri neko nedara. vai neprot dariit. kam tad tu perc preci no amatnieka, ja tik loti žel novertet darbu? tu maz esi padomajusi, cik ir ieguldiits darba, laiks, plus katrs amatnieks maksa nodokli.
Koka karote kreiļiem maksa 5 EUR. garu, izliektu katu, loti erta zaptes maisiišanai, kapostiem. Es neesmu kreilis, bet ta bija tik skaista un gluda, ar interesantu koka rakstu, ka nenoturejos. un kas ir piečuks? un cik ilgi tas onkuliitis greba? Tapat podnieki neapdzedzin katru trauku, kraj. adīšanai laiks aiziet, skaistiem tamboretiem galdautiem. Izdomai, dizainam liela noziime.
visnenoderiigakas un dargakas ir nekvalitatiivi uztaisiitas lietas. Man tadas nav trapijušas.
vaks, nu. dargi viņai, nu perc leti kkur.
2020-12-11 20:50

Chris1986  2 6 nu tādi visādi tūdiņi būtu pats pēdējais uz pasaules, ko pirktu. Tas jau tipisks sieviešu lauciņš 2020-12-11 20:57

Sigvarts    18 Pircējam vienmēr cena būs dārga, pārdevējam (amatniekam) lēta. 2020-12-11 21:11

edtu  1 6 latvieshu razhotais lietuvieshu dzintars (un arii "linu" dvielji) no Vecriigas (un arii Juurmalas Jomas ielas) "amatniekiem" 2020-12-11 21:13

janisb  1 13 Ir tikai divi varianti, kā tikt pie izstrādājuma - gatavot pašam vai iegādāties cita gatavoto. Un preces gala cenu nenosaka tikai izejmatriāla cena, tur ietilpst samaksa arī par ražotāja cilvēkstundām, darbarīku un telpu amortizācija, "māksliniecisko/idejas komponenti" u.t.t.
Nonākot veikala klāt pieplusojas pārdevēja uzcenojums un nodokļi.
Pie mums ir tirgus ekonomika - gribi pērc, negribi nepērc. Tāpēc nav ko sūdzēties netā ka prece dārga, vienkārši pati esi nežēlīgi skopa, un to šeit neizārstēs...
2020-12-11 21:23

Olivija  1 7 Ja pieprasījums, ir piedāvājums. Un vajag mācēt atšķirt kar ir ko vērts.
Var taču pirkt aliexpres ķīniešu sūdus, nebūs jāgaužas. Tikai jāmāk pasūtīt.
2020-12-11 21:39

Kaskaade  8 15 Jūuu, es arī nežēlīgi skopa. Nekko tādu no amatniekiem man nevajag, ne viņu linu palagus, ne koka čiekurus. Jaa jā, no koka speciāli grebtus koka čiekurus, sadāvināja man pagājušos zsv, kjipa ekskluzīva latvijas mājražotāju prece. Izmetu kibeņam to uiņu ārā.
Tad tie nežēlīgi exkluzīvie sidri un vīni, varēt padomāt kāds fēniksu slaucis un iepildījis iekš tām pudelēm. Adventes vainags 50eiro, es figeju, domāt pastarajai dienai nopīti par tādu cenu. Nu un tās desas žāvējumi un gaļas, nu moins. Un tad nu visi tie feika jaunlaiku bagātnieki gaudo par covid ekonomisko krīzi. Netērē naudu uz huņu, un pietiks tev naudas ilgam laikam. Bet nē takš, tas tač ir bezgalīgi modīgi iepirkties pie amatniekiem un gadatirgos. Tas tagad ir ļoti smalkais tonis ļoti smalkiem cilvēkiem.
Man 3 koka karotes no mātes mantotas, manam mūžam pietiks 1xgadā zaptes vārīšanai. Nezinu, mož kāds ar viņām arī ēd, tad cita runa.
2020-12-11 21:42

Kaskaade  7 9 Man neviens nav jāatbalsta, izvēlos kvalitatīvi un ekonomiski izdevīgāko preci.
Ekonomiku silda veselīga konkurence nevis žēlsirdības ziedojumi. Un pie kam, nabagi, kuri tirgo putnu būrīšus, koka karotes un vilnas zeķītes, stāv tuneļos un tirgus ejās, nevis ar svaigiem džipiem atved savu mega exkluzīvo preci uz doma laukuma gadatirgu.
2020-12-11 21:50

edding  2 6 Ir jau ir padārgi, bet spiesta lieta pirkt nav. Var kā izstādē, apskatīt, pamielot acis un kaut ko pa pieci lati nopirkt. Stipri šaubos ka kāds pērk linu kleitu par 250 eiro vai kādu nieku par 100 eiro. Tā, po meloči ganjau ka nopērk, kādu svecīti, karoti vai citu ķinķēziņu. Atbalstījis vietējo ražotāju un vienlaikus daudz neiztērējis apmierināts soļo mājās. 2020-12-11 22:32

rinkulis  3 11 Kas ir dārgi? Autordarbs ir dārgi? 20 eiro par unikālu porcelāna krūzi ir dārgi? 50 eiro par normālu siksnu ir dārgi? Tās ir lietas, kas kalpos ļoti ilgi - iespējams visu mūžu.

Visi no sava skatupunkta raugās - pieradināti pie ķīnas cenām. Bet laiku kāds parēķina, ko prasa to darbu uztaisīt? Vienalga vai tas ar epoksīdu glazēts akmens vai kas cits. Man citreiz šķiet, ka pārāk lēti tiek tirgoti tie darbi, bet saprotu, ka cenas pielāgotas vietējās publikas pirktspējai. Kaut vai normāla šokolāde pašdarināta - oi dārgi... Nu protams, ka dārgi, ja salīdzina ar Laimas vai Milkas palmu taukiem - paskaties cik normāls kakao sviests maksā atsevišķi... Ja salīdzini, tad salīdzini korekti - nevis ar ķīnu, bet ar ārzemju amatnieku cenām (ieej kaut vai etsy - salīdzini). Kaut kā vairs dārgi nešķitīs.

Par alko nerunāsim...ja process nav skaidrs, tad paklusējiet - Veikalā vienkārši nav normāla alkahola, bet lai tiktu pie normāla, tas ir ļoti garš un laikietilpīgs process, kādu LB neveic. Ir kas to novērtē - sāp galva pēc mērena kodiena vai nesāp.
2020-12-11 22:53

edtu  4 2 boaaa, gandriiiz katram ir viedoklis, bet ne atbilde uz uzdoto jautaajumu! 2020-12-11 22:57

Chris1986    14 mūsu pilsētiņā gadā ir kādi padsmit amatnieku tirdziņi - tur galvenais hīts ir kartupelis uz kociņa par 5 eur. Atbalstiet mūsu mājražotājus! :D 2020-12-11 23:05

Orchia  2 13 Būsim precīzi. Unikāla porcelāna krūze nu nekā nevar būt mājražojums, bet autorapgleznojums nav amatniecība.
Nu un ar to vienu mājražojuma šokolādi ir takā plāns atjaunot un saglābt veselību? Tad ir konsekventi ikdienā jāpārtiek no īsta kakao gatavotas šokolādes. Par alko un gaļām tas pats. Turklāt, ja neesi pietuvināta persona ražotnei, tev nekad nebūs zināt, kas lācītim vēderā. Tad kādēļ pārmaksāt?
Lielākoties amatnieku uzliktās cenas par precēm ir neadekvātas un daudzkārt pārsniedz preces vērtību.
2020-12-11 23:10

rinkulis  1 9 Nu bet viss taču ir relatīvs. Kars pats zin, cik tālu iet (es eļļainu kartupeli pa 5čuku nepirktu, bet Skrīveru paniņu vai biezpiena-aveņu salčuku pa 5čuku bez sirdsapziņas pārmetumiem notiesāšu). Un ir muļķīgi cepties par augstām cenām. Ja tu to nevari atļauties - tātad neesi mērķauditorija. Un vai ir jēga apvainoties uz amatnieku, ja viņa biznesa plāns paredz tādu cenu? Viņš varbūt grib mazāk strādāt - saražot mazāk, bet pārdot pa augstāku cenu, pārējo laiku veltot kam citam. Vai tas ir nosodāmi?
Ar tiem pašiem audiofīlu produktiem un skaļruņu vadiem pa 100 eiro metrā... cepās cilvēki - kas tā dara - krāpniecība utt... Bet vienu vienīgu lietu nesaprot - viņi nav "noliktā" produkta mērķauditorija. Tāpēc nav ko cepties. Patīk, vari atļauties - pērc. Patīk, nevari atļauties - kaulējies, gaidi akciju, meklē alternatīvas. Nepatīk un vari vai nevari atļauties - ej garām. Tik vienkārši!
2020-12-11 23:12

Chris1986      Orchia, cik tad būtu normāli prasīts par kartupeli uz puļķīša? 1 eur? Tomēr tak pārdevējam izdevumi par banzīnu, mašīnas amortizāciju kamēr atbrauc no Latvijas otras gala, par vietu tirdziņā tak ar jāmaksā. Tāpatās puļķītis jāizdrāž no kādas skaidas, sērkoks jāizrauj, lai kartupeli izvārītu un tādi pulka izdevumi. Es tik domāju, ka tādā gadījumā viņi vispār varēja netirgot nekādus tūdiņus - vnk nolikt bundžiņu, lai līdzjūtīgiem tautieši samet tāpatās naudiņu 2020-12-11 23:19

DanaL  2 11 Es, ļoti iespringstot, vidēja lieluma zeķu pāri varētu izadīt 2 dienās (interese adīt ar rokām tikai rakstainas, krāsainas, oriģinālas zeķes). Ja es gribētu no šāda amata iztikt, tam zeķu pārim būtu jāmaksā vismaz 100 €, jo man jānopērk izejmateriāli, jānomaksā nodokļi, jāatrod laiks sameklēt pircēju un nogādāt preci vai jasamaksā starpniekam. Pilnīgi loģiski, ka par tādu cenu atrast pircēju ir nereāli.

Kā tantuki iemanās adīt zeķes par 10 € pārī, atliek tikai brīnīties. Vai nu viņām tas ir tikai hobijs, vai nemaksā nodokļus, vai pērk humpalās vilnas izstrādājumus par centiem, jauc ārā un ada zeķēs (starp citu, šādas gandrīz ticamas baumas patiešān gadus 10 atpakaļ tiešām klīda), vai viss kopā. Bet tik un tā, nekādi dižie ienākumi tur nav un nevar būt.
2020-12-11 23:24

Sarma  2 1 tā kā te ir iepazīšanās saits, atļaušos būt vaļīga. Jums, amatniekiem, jāskatās, lai vismaz otra puse būtu normāla (pārdevējs, ments-tiem tgd 2 tk, ideālā gadījumā uzņēmējs). 2020-12-11 23:34

siikaa16  1 10 Tie stikliņi auskaros, nemaz nav stikliņi. Zini kas ir "briežraga sāls"? Nezini. Jo nemāki taisīt piparkūku mīklu.
Daļa amatnieku iepērk preci no Ķīnas.
Kā jau te minēja tantes nemaksā nodokļus, skatoties televizoru ada zeķes. Viņas gandrīz pa velti adot.
Mūsu amatnieki par lētu savus izstrādājumus pārdod.
Lina kleita pa 250 eiro, normāla cena.
Kaut kā neiet kopā šeit teksti. Visi labi pelna, vis kaut ko var atļauties. Te pēkšņi daudziem amatnieku izstrādājumi dārgi.
2020-12-11 23:40

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu