Vai Maximas darbiniecei kas atrodas zālē jāzin latviešu valoda ?

Vienīgā darbiniece, kas bija atrodama Jaunciema veikala Maxima tirdzniecības zalē krāmējoties gar plauktiem ar uz darba virssvārča uzšūtu tekstu "pajautā, es palīdzēšu" vispār nesaprot latviski NEVIENU VĀRDU! Šis fakts mani nošokēja. Interesējos Valsts valodas centrā , kur Maximas vadība bija sniegusi atbildi, ka norādītajai personai latviešu valodas zināšanas nav vajadzīgas, jo viņa nestrādājot tirdzn. zālē !!!??? Un vispār komercfirmas saviem darbiniekiem valodas zināšanas prasa pēc saviem ieskatiem!!!???

Alison  4 2 Manuprāt tā ir darbinieces pašas darīšana - zināt valodu vai nē. Tava darīšana ir izvēlēties vietas, kur Tevi nenokaitina sīkumi :)

LaskovijMerzavec  1   Un tagad Maximai butu jaashuj konkreetai darbiniecei uzraksts - piedodiet, nepalidzeeshu???

Komercfirma var njemt kautvai jaungvinejas papuasu, kas zina savaa valodaa piecus vardus..

fargo    4 no iepriekšējām atbildēm tu vari noprast, kāpēc apkalpojošais personāls nekad nebūs spiests mācēt latviešu valodu.

Renders  1 1 ko tad var gribēt no KAUT KĀDAS maximas...un vispār valodpratēji jau drusku izbraukuši..

jauks_preteklis    4 Bāc!
Genocīds pret latviešu valodu Latvijā!

inito4ka  2   ...sudzibas.lv nav šeit/
neej uz maksimām. neej gan.

tiu    3 Es domāju, ka pareizi esi dusmīgs!
Tāda situācija nav pieļaujama!

MedMaasjuks    2 Kāpēc man darbā jārunā krieviski pat ar 20-gadigiem Latvijā dzimušiem apmeklētājiem? Pats interesantākais,ka viņi māk uzrakstīt iesniegumu latviski,bet runāt runā spītīgi krieviski?

draboss    3 Aizsūti uz Maximu pateicības vēstuli, ne katram tur tirdzneicības zālē izdodas atrast darbinieku, kam ko pajautāt. Par valodu - tā vnk ir realitāte, mūsu pašu ievēlētie tautas kalpi par latviskumu atceras pāris mēnešus pirms vēlēšanām. Tad ar krievu sabiedētais latvis, patriotisko jūtu vadīts skrien par šo vēlēt, lai nākamos 4 gadus turpinātu maximās buldurēt lielā brāļa dialektā.

LaskovijMerzavec  4   Medmasjuks... tapeec, ka latvieshi ar savu neieciitiibu, savas valodas uzspieshanu un pilsonju/nepilsonju sadalijumu ir taadu attieksmi izveidojushi...

Alison  3 2 Pilnīgi piekrītu Laskovijam - tiešām, ja paskatās kādā tonī latvieši to valodu pieprasa tad ne tikai valodās, bet vispār runāt negribas... Ja normāli paprasa, tad jebkurš tantuks arī pacenstos atbildēt. Nesaku, ka tagad katra krieva priekšā būtu jāklanās, bet attieksmi - to jau acīs var redzēt... cieni Tu to cilvēku, vai tikai prasi no viņa nez ko. Nu un tad reakcija - adekvāta - nemāku es ar Tevi runāt un viss...

teo_doora  1   Sāciet pierast.Drīz beigsies tie,kuri ar mieru strādāt par 200 Ls,sabrauks bulgāri,uzbeki,ķīnieši.Viņi taču nemācīsies latviešu valodu.

MedMaasjuks    4 LaskovijMerzavec : kur redzi latviešu valodas uzspiešanu? Varu pateikt ka savā mūžā nēsi īstu latviešu valodas uzspiešanu pat redzējis!
Es gan esmu pieredzējusi krievu valodas uzspiešanu, gan tikko pēc skolas beigšanas, gan tagad strādājot jau 20-it gadus brīvā valstī!
( bik aizsvilos, laikam )

hewy  1 1 tikai nevajag - tas TAGAD iebraukušais ķīnietis un arī krievs gada laikā runā latviski. protams, ja nenonāk Rīgā, kur normāla ir augstāk aprakstītā situācija un sekojošais tautas sašutums par kāda neprāša nevēlēšanos komunicēt krieviski!

^esse^    1 Ja jau nelatvieti par mēru ievēlat aš 2.sezonu,tad ko jūs gribejāt.Maxsima ir privātbizness,tiem nevajag latviešu valodu.Ja firmai šefs ir krievs vai ēbrejs,tad tur 1.kārt,latviešus tikpat kā neņem darba.Un ja ņem,tad visi runā krieviski,jo pārējie ņepaņimajut.

dita_77    1 LaskovijMerz..., kāds Tev tas godavārds? :), klau, latviesi nav neiecietīgi (tādi ir krievi, sorry), tieši otrādi, viņi ir parlieku toleranti.
Pilsoņi-nepilsoņi, ta ir normāla lieta valstī. Kur esi redzējis tādu brīnumi, ka visi, līdzko sper kaju uz svešas zemes, vienā rāvienā kļūst par pilsoņiem?? Un nepilsoņi var naturalizēties. Kāpēc viņi to nedara? Ko? Kas tad tas par pilsoni, ja viņš šai valstij nav lojāls?
Un kā latviešu valodu var uzsspiest?...Mes jau tā esam pielaidīgi..

Ezjule    3 Nesen darbā runājos ar ķīnieti latviski un arī ar norvēģi latviski. Ķīnietis Latvijā dzīvo 5-us gadus, norvēģis pat nedaudz mazāk. :)

Laskovij  2   Medmashuk... pirmais jau bija, sadalishana pilsonjos un nepilsonjos. Cilveeks sheit ir dzimis, audzis - bet dabuu otraas skjiras pasi. Un tad naturalizaacijas eksaamens, kuru labi ja 5% latvieshi noliktu.
Katras veeleshanas - krievi naaks, krievi naaks, tad velnu redzeesiet...
Nu nevar taa pasee iespiest tautiibu un tad ja nav latvietis, tad chakareet...
Lai valodu lietotu ir jaarada apstaklji, taas lietoshanai - neviss ar likumu jaauzspiezh. Anglijaa nezinaasi anglju valodu, bus gruuti ... nejau tapeec, ka likumaa taa noteikts

Un jaa esmu audzis PSRS laikos... tikai lielaaka dalja no sheit esoshiem krieviem neko neatskjiras no latvieshiem kas emigreejushi uz citaam valstiim... iemesli tie pashi...

hewy    1 turpinot Laskovijmerzavec - tie emigrējušie arī var uzstāt, lai ar viņiem runā latviski vai krieviski? būtu interesanti uzzināt - kur?

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu